şükela:  tümü | bugün
 • fuhusu, kadin ticaretini ve seksle ilgili kanunen yasak olan bilimum seyi basmakla sorumlu olusan ve zabit tutan zabita modeli.
 • genelde apartmanlarda giriş katında yaşarlar. büyük çoğunluğu kadın olur.
 • !artık sevgilinizle sokakta oturamayacaksınız!
  şimdiye kadar esprilere konu olan bu kavram artık gerçek oldu.
  sabah erkenden kalkıp kız arkadaşımla buluşmak üzere giyindim, saçımı yaptım, parfümler süründüm; tam çıkmak üzere iken televizyondaki haber beni beynimden vurdu. haber cnn türkte veriliyordu ve gerçekten de bu ülke nereye gidiyor sorusunu umutsuzca sordurdu bana:

  samsunda sahil boyunca motorsikletli ellerinde telsizle dolaşan belediye çalışanları, yanyana oturan çiftlere, elini diğerinin omzuna atmışsa ya da gözden ırak bir yerde oturuyorlarsa ki öpüşmeleri bile gerekmiyor, yanlarına gidip şu uyarıları yapıyor:
  - banklarda oturun
  - uygunsuz oturmayın
  - kızın omzundan çek elini vb.

  babam yaşında saçları ağarmış herifler çıkmışlar sevgili avına. yanlarında cnn türk kamerası teker teker gidip uyarıyorlar. bir ay içinde türk milletine bu bağlamda ne çok şey yapıldı farkındamısınız sevgili suserlar. bu haberi 5 dakika önce izledim ve acaba hayal mi görüyorum diye etrafıma bakındım. önce zina tartışması, sonra zina yapan genci şikayet edebilme tartışması, şimdi de samsun gibi bir şehirde, sevgililere durun sarılmayın diyorlar. çok afedersiniz röpörtajda konuşan dallama belediye görevlisi- ki diyebilirsiniz ki vermişler görev yapmak zorunda, yok efendim adamın işine değil kendine dallama diyorum çünkü herifin konuşmasından tutun tipine herşeyine dallama bu adam- işte bu adam diyor ki:
  okuldan kaçan öğrenciler erkek arkadaşlarıyla sahillerde dolaşıyorlar, biz bunu engelleyip eve ders çalışmaya yolluyoruz. işte bu demeç verildi. ve işte tezatlar:
  1- bu cümlede bir terslik var: okuldan kaçan gençlerin erkek arkadaşlarıyla dolaşması... demek ki bu ders çalışmayla ya da etrafı rahatsız etmeyle ilgili değil osmanlıdan kalma kadın kavramını korumaya yönelik. okuldan kaçan erkek öğrenci kız arkadaşıyla neden buluşmasın.

  2- sen devlet olarak çok iyi bir eğitim verdin de her türk genci iş buldu parlak birer gelecek oldu da senin evlerinde bir de ders çalışmaya teşvik etme yetkin doğdu. aptal yerine mi koyuyorsunuz bizi lan; eğitimi bahane edip neler yapacaksınız be yobazlar. ayrıca kameraya çekilen görüntülerden ki yaklaşık10 kişiyi uyardılar hiç biri okul kıyafetli değildi. bilhassa lise çağını aşmışlardı.

  3- her gün binlerce kapkaçı, tinercileri, boyacıları, gaspçıları engelleyemeyen devlet baba sevgilileri engelliyor. işte devlet bu kadar güçlü; gücünün yettiğine saldır yetmediğini görmezden gel. sağol devlet baba.

  şu ülkenin iyiye gittiğini görmeye çalışıyorsanız her gün buyrun burdan yakın. sinirlendikçe daha da yazacağım daha da yazacağım buraya.
 • bu gidisle bir gun, kamu gorevlisi almak uzere acilan sinavlardan birinin duyurusunda fahri zina mufettisi ve apis arasi korucusu gibi unvanlari gormekten kaygilanilmalidir...
 • sevgilinizle deniz kıyısında oturmuş romantik bir an yaşıyorsunuz. çevrenizde kimse yokmuşçasına sadece ikiniz varsınız o dünyada, birden resmi üniformalı iki adam yanınıza yaklaşıyor ve "uygunsuz oturmayın" şeklinde garip bir uyarıyla sadece elele olan sizleri açık bir şekilde kovalıyor. haberlerde izlediğimde donup kaldım ve barış manço'nun domates biber patlıcanının hatırladım birden, ama orada seyyar satıcının birini rahatsız etmek gibi bir niyeti yoktu, oysaki bu olayda tek hedef sevgilileri dağıtmak ve kaçırmak.

  samsun'da olmuş bu olay; karadeniz'in en modern kentlerinden diye bilinen bir yerde. isimleri ahlak zabıtası, muhabir mikrofonu uzattığında zabıtanın verdiği cevap:"biz bunu gençlerin iyiliği için yapıyoruz". nası bir iyilik alyaışı bu? genç kızları evlerine tıkıp görücü beklemek mi iyilik, yoksa erkekleri duygusal olarak tatmin olamıyoruz bari cinsel olarak tatmin olalım mantığıyla kerhanelerin kapılarında sıraya sokmak mı? hadi diyelim bütün sevgilileri dağıttınız, kızların hepsinin başına sonunda türbanı da geçirdiniz...ya sonra...?
 • (bkz: rtük)
 • çalışanların hepsinin ne kadar ahlaklı olduğunu düşündüğüm zabıta birimi.

  hayır bir ahlak testi filan mı var, ona mı sokuyorlar işe alırken? merak etmiyor değilim..
 • ekşi sözlük yazarlarının %60 'ının da dahil olduğu belediye görevlileri.
 • 1950^lerde kadınlara karşı zapturaptları: http://www.zamantika.com/…lere-muthis-onlem-1950/2/