şükela:  tümü | bugün
 • türkiyedir.

  ne kadar çok pislik var bu pis ülkede amk. yukardan aşağıya lağım çukuru.
 • çalsın abi ne var, çok takmamak lazım ne de olsa müslüman.*
 • türkiye'dir

  ortalığa dökülen bilgilere göre fetö otuz yıldır, kırk yıldır binlerce adamını kpss gibi ales gibi, kolej sınavları gibi askeri okul giriş sınavları gibi sınavlarda soruları önceden dağıtarak bir yerlere yerleştirmiştir. toplam adedi bilmiyorum, bilen olduğunu da sanmıyorum. diyelim ki 20,000 kişi. ulan bu 20,000 kişi içinden 20 kişi de çıkmamış "bu doğru değil", "bu hak yemektir", diyen. utanmadan, arlanmadan gerçekten hak edenlerin hakkını bir güzel yemişler. yıllar yılı onların yerini işgal etmişler, onların diplomalarını gasp etmişler, milyarlarca lira maaşı çoluklarına çocuklarına haram maram demeden yedirmişler.

  bu olup biteni de bal gibi bilenler hiç seslerini çıkarmadan bir güzel desteklemiş, soruşturmaları engellemiş, şikayetleri duymazdan gelmiş.

  bu haksızlıklar yüzünden kaç ocak söndü ?

  kaç genç alkol, uyuşturucu bataklarına battı ?

  kaç genç fuhşa düştü veya hiç istemediği evlilikler yapıp hayatını kararttı ?

  kaç aile dağıldı ?

  kaç insan kahredip hayata küsüp suça bulaştı ?

  kaç insan sağlığını hatta hayatını kaybetti ?

  bu insanların günahı vebali kimin boynuna ? "alnı secde görmüş" diye bile bile desteklediğiniz ahlaksızların, destek olduğunuz, görmezden geldiğiniz için de sizin boynunuza değil mi ?

  20,000 kişi çalıntı sorularla hak yiyor, aralarınan 20 kişi çıkmıyor itiraz edecek. bunların alayı dindar (!) sonra da ahlak ha ?

  ne ahlakı be ? bu ülke bitmiş. bu ülkenin insanları ahlaksızın önde gideni.

  şimdi bazıları yakalanıp işlerinden, okullarından filan atılınca ağlaşıyorlar bir de utanmadan mağduruz diye !