aynı isimde "ahlat ağacı" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1421 entry daha
  • nerden aklıma düştü bilemedim. güzel film izleyin.

bu topraklarda yaşayan insanların önemli bir kısmının içinde kendi hayatından birşeyler bulacağı bir film olmuş ben beğendim.
  • --- spoiler ---

sinan'la taşralı yazar arasındaki konuşma beni benden aldı. inceden başlayıp sona doğru artan gerginliği iliklerime kadar hissettim. herkes çekemiyor amk böyle filmler işte. köpeğin olalım nuri bilge.

--- spoiler ---
  • bir nuri bilge ceylan filmi.

1) kuyu sahnesi kısa olmuş.

2) sinan'ın konuşmaları bazı sahnelerde anlaşılmıyor.

3) hatice, ağladığı sahnede kameraya dönüyor ama yüzü ıslak değil. sesi titremiyor, ağlamış gibi bir hali yok. sanki sinan'a şaka yapmış, ağladığına inandırmış gibi.

4) hatice konuşmasına bakılırsa felsefenin dibini bulmuş, hiç de köylü kızına benzemiyor.

5) sinan'ın arkadaşıyla telefon konuşmaları çirkin.

6) sinan arkadaşından dayak yiyor. yüzünde morluk var ama ne annesi, ne babası sormuyor.

7) küfürlü konuşmalar kulak tırmalıyor.

8)sinan, kitapçıya yazma kitap satmaya götürüyor. kitapçı bunun sayfalarında "tram" var, orijinal değil diyor. ilk defa böyle bir bahane duydum.

9) yazar süleyman'la sinan kitapçıda konuşurken yağmur yağıyor. beraber dışarı çıkıyorlar, yerler ıslak değil.

10) bir önceki filmde de vardı. nuri bilge ceylan imam rollerini nedense hep olumsuz örneklerden seçiyor.

son) sinan'ın yazdığı kitaptan bir sayfa, mesela babası hakkında anlattıkları bir sahnede okunsaydı iyi olurdu.

artık fularımı çıkarabilirim...
  • nutuk, che ve deniz gezmiş'e selam çakıldığını düşündüğüm film.
  • az önce blue-ray torrent elime ulaştı. kısmetse elimdeki işler bittikten sonra güzel bir mısır bira eşliğinde izlemeyi düşünüyoruz.
14 entry daha