şükela:  tümü | bugün
  • 4 nisan 2004 galatasaray beşiktaş maçında yasin sülün'ün kazandırdığı efsane penaltıdan önce kazandırılan penaltıdır. ahmet hassan ikili mücadelede hava topuna çıkmış, topa vuramadıktan sonra yere indiğinde ali aydın penaltı düdüğünü çalmıştır. penaltı gelince ahmet hassan'ın yüzündeki şaşkınlığı görmek bile penaltının haklı olup olmadığı konusunda bir fikir veriyor.

ilgili penaltı için: https://youtu.be/bzmhjnnnl0g?t=68
  • ilginç değil gayet net penaltıdır. hava topuna çıkmak isterken ahmed hassan bariz bir şekilde formasından çekilmiştir. ahmed hassan'ın oradaki şaşkınlığı ise kendisine faul çalındığını sanmasındandır.

ali aydın vaktiyle 4 kırmızı kart çıkardı diye duygusal yaklaşımınızı anlıyorum. ama hakemlerden şikayet etme hakkı olan son kulüp galatasaray'dır. bunu cümle alem bilir.

ekleme: yoğun şekilde gelen küfürlü mesajlara cevap vermekte yetişemiyorum. edenler ve edecek olanlara şu entryi okumalarını da rica ediyorum. başta gereken şeyleri sona yazmışım.

(bkz: #57076116)

bu 2 entryi futbolu ve kurallarını bildiğinizi varsayarak yazdım.
  • görüldüğü üzere emra aşık ahmed hassanın formasını alıp eve götürmek istemiştir. sanırım yıkatacaktı. insani bir davranıştır. penaltı yanlış bir karar. harbi çok utanmaz adamlarsınız be. şurada dönen iki penaltı var. biri yasin sülünün penaltısı (adama takla attırmışlar daha ne olması gerekiyor) biri bu. bunlar ki ikiside penaltı zaten de diyelim ki değiller ve yanlış kararlar. arif erdemin bir on tane, burak yılmazın 7-8 tane bedava aldığı penaltı var şu alemde. adam bunları yazmaya utanır be. ama önce adam olmak lazım.

edit: adam o kadar mal ki başlığı ahmed hassan'ın kazandırdığı penaltı olarak yazmış. ahmed hassan'ın penaltı alabilmek için en ufak bir çabası bile yok. yer atlamamış, hakeme koşmamış, adam formadan çekildiği halde tek yaptığı ellerini kaldırmak. bu kadar denyonun neden galatasaraylı olduğu mutlaka araştırılmalı.
  • düdükten sonra ahmet hassan'ın olayı anlayamayıp '' ben ne yaptım ya?'' bakışı görülmeye değerdir.

fi tarihinde verilen hatalı bir penaltı için 18 sene sonra şarkılar besteleyen dangalakların şu olay ve ardından gelen diğer rezil penaltı için ne düşündüğünü merak ediyorum.

sahiden acayip şereflisiniz.
  • şikeci aslanlara giren penaltıdır.
  • beşiktaş'ın şampiyonluğunun çalındığı sezon çalınmış bir düdükten mütevellittir.
  • geçen gün aldıkları ezici mağlubiyetin ardından gs'li arkadaşların sığındıkları liman olan penaltıdır.

pozisyonda ahmed hassan hava topuna çıkamasın diye çekilmiştir. kuralları biliyorsanız eğer penaltı olduğunu da bilmeniz lâzım.

eğer bu penaltı üzerinden beşiktaş camiası şerefsiz olmak ile itham ediliyorsa o zaman destekçisi olduğunuz galatasaray camiası ve ona mensup her vatandaş da şerefsizdir. çünkü yakın tarihte burak yılmaz'ın kendisini yere atıp penaltı kazandırdığı pozisyonda ona kahraman gözüyle baktınız.

sizin derdiniz bu penaltılar olmasın. yöneticiler sizin gibi taraftarlar istiyor. takımınız son derbide neden bu kadar ezildi? rakip kaleye neden gidemediniz. kaleci götünüzü kurtarmasaydı yine 6-0 hezimeti olabilirdi. bunun hesabını sorun önce. korkmayın hakemler en çok sizi seviyor. son 2 şampiyonluğunuz halâ hafızalarda.
  • google terk ergenlerin sebebini bilmedikleri penaltı. o sezon 11 puan öndeyken samsunspor maçıyla başlayan (cem papila, çok ah aldın oğlum) süreç sonrası şampiyonluğu çalınan beşiktaş'ın ağzına çalınan bir parmak baldı o maç. zaten şampiyon belli olmuştu yani.

gaz almaktan başka bir şey değildi ama hiçbir işe de yaramadı.

önce bi araştırın amk ergenleri
  • bir yasin sülün taklası değildir.

https://www.youtube.com/watch?v=bzmhjnnnl0g#t=123 *