şükela:  tümü | bugün
  • ahmet abi, ahmet tombak'dan ayrı bir tipleme oluyor. ahmet abi chivi com da yayınlanan, yazılarını ve fotomontajlarını emre özbay adlı şahsın hazırladığı bir karakterdir... yaratmak allaha ()mahsustur... ha ampulu icat ettim dersin o ayrı. yaratmak ayrı bi olay. karıştırmayalım, insanca yaşayalım.
  • ota boka internet fenomeni dendiği günümüzde, kendisi gerçek bir internet fenomenidir. özlüyoruz reis.

(bkz: bunu bilen liseli değildir)
  • ahmet abiyi tanıyo musun? diye soruyorum. "tanıyorum, şu bira fırlatan adam değil mi?" diye cevap veriyolar ya. ağzına bira şişesi sokasım geliyor bunu diyene..

büyük adamdı ahmet abi.
  • edip cansever'in siir karakteri. mendillerin niye kanadigini bilen insan
  • "baktim bir kamyon duzensiz geliyor" repligiyle beni koparan $ahsiyet.
  • rockstar games' in 2010 senesi bitmeden gta san andreas oyununa eklemeyi düşündüğü ek paket ve modu. söz konusu oyunda cj' in* yerini ahmet abi; ammunationların yerini içki dükkanları alacak, silah olarak da yalnızca modifiye edilebilir molotof kokteyli kullanılacakmış. mağazalarda kıyafet seçimi için çok uğraşmayacağımızı, sadece temel renklerde ipek gömlekler ve siyah kumaş pantolon ile siyah sivri burunlu kösele ayakkabı satılacağını ayrıca belirten rockstar games yetkilileri oyun karakterinin görevler dışında ek işinin rent a car işletmeciliği olacağı konusunda hemfikir olduklarını ifade ettiler.
  • gezi direnişi vesilesiyle ileri görüşlülüğü doğa severliği ve insanlığı ile yine rahmetle andığımız ağabey
    ne demişti kendisi:

"ben burayı yapmışım gençlerim için, hava alsın, otursunlar, kuşlar ağaca konsunlar"
    https://soundcloud.com/…=ayberkolgay/sets/ahmet-abi
  • televizyonda tekrar görünce duygulandığım kişi.
    onu tekrar görünce bünyemde "show tv de yeşilçamın emektar oyuncularına yapılan vefasızlığın,kimsesiz kalmış, yitip gitmiş, unutulmuş aktörlerin arka fona cahit berkay müzikleri konarak yapılan dramatize habere" maruz kalma etkisi oluştu.
    ah be ahmet abi , güzel abim.
    seni tekrar görmek güzeldi.

ve ahmet abi , (bkz: vefa istanbul'da sadece bir semt adıdır)
  • tekel bayii savaşlarından sonra gezi direnişinin eskişehir ayağında görülmüş kendisi, kutsal bilgi kaynağından an itibarıyla öğrendiğim kadarıyla... ardından, tramvay altında kalarak hayatını kaybeden çocuk haberinde gördüm. yine bıçkın, yine güçsüzün yanında, yine halkın neferi... tramvay sürücüsünün kaza esnasında telefonla konuştuğunu haykırıyordu.

ahmet abiler bu memlekete lazım...

ahmet abi oleeey!
  • parasını verdi mi acaba merak ediyorum.