şükela:  tümü | bugün
  • "hz. osman" adlı kitabın yazarı.
  • avrupa islam üniversitesi kurucu başkanı ve istanbul üniversitesi islam medeniyeti tarihi profesörü. 1950 mardin doğumludur.
  • bugün itibariyle mardin artuklu üniversitesi ilahiyat bilimleri fakültesi dekanı olarak atanmıştır.
  • kendisi 80 döneminde okuldan atılmış, yamulmuyorsam amerikada profesör olmuştur. mavi marmara isimli gemi vurulduğunda, basın sözcülüğünü bu hoca yapmıştır. tarih bölümünde islam tarihi derslerine girmişliği vardır. tarih öğrencilerini, ilahiyat öğrencileri ile karıştırıp bence onların bile cevaplamakta zorlanacağı sorular sorabilir.
  • profosorduur.
    banim durkcam daha eyidir.
  • mardin artuklu üniversitesi rektörlüğüne atanmıştır.
  • bugün itibariyle mardin artuklu üniversitesi rektörü olarak atanmış, hayırlı olsun.
  • akp mardin ili temsilcisi. spor olarak artuklu üniversitesinde rektör olarak görev yapmakta. akp içindeki hırsızlarda şikayet etmekte. bi nevi, seninki benden kara muhabbeti
  • mardin artuklu üniversitesi rektörü.

mimarlık fakültesi’nde 2014 yılından beri araştırma görevlisi olarak çalışan emre özyetiş'i 26 aralık sabahı makam odasına çağırarak ayrımcı söylemlerde bulunduğu söyleniyor. (bkz: okulumda kız gibi hoca istemiyorum)

özyetiş şöyle açıklamış: “ağırakça bana durduk yere ‘kız mı olmak istiyorsun sen?’ diye bir soru yöneltti. şaşkınlığım karşısında ‘mardin’de olduğunun farkında değil misin?’ diye devam etti. ben ne olup bittiğini anlamak istediğimi ifade ederken ‘çık dışarı’ diye bağırmaya başladı. bu yaptığının nefret söylemi olduğunu ve hakkında suç duyurusunda bulunacağımı ifade ettim. o da elini beline silaha uzanır gibi götürerek odadan çıkmam yönünde tehdit etti.”

özyetiş, 27 aralık sabahı prof. ağırakça hakkında cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

"haber yaparsanız dava açarım"
    telefonla ulaşılan rektör ağırakça ise konunun haberleştirilmesi halinde dava açacağını öne sürerek, “bu adam terbiyesizdir ve aşağılıktır. okulda çocuklara terbiyesiz şeyler konuşuyor. ben okulumda erkek olup da kız gibi davranan hoca istemem. bu haberi yaparsanız siz de bedel öderseniz, dava açarım. hiç uğraşmayın. sizin de başınız derde girer” diyerek tehdit etti.