şükela:  tümü | bugün
 • ahmet altan'ın atatürk'e yaptığı saçma saldırıdır.
  ayarın kendisini defaaten yemiştir ahmet altan.
  araftadır. tarafta değil.
 • karşısında ona cevap verebilecek bir kişi yokken nasıl ayar oluyor cidden merak ediyorum. o değil de 10 yıl önce de ahmet altan vardı ama böyle sikişli sokuşlu kitaplar yazıyordu sadece. hep merak ederim bu değişim nerden geliyor?

  asgdfhnjszah bi de işin enteresan yanı beyimiz oturduğu yerden bohem havasıyla yazmayı çok iyi biliyor. ülkede bi savaş çıksa yusuflayıp ilk kaçacaklardan. sen git bi birinci dünya savaşı, kurtuluş savaşı falan gör, sonra gel diktatörlük var falan de. he kuzum. he canım. hanimiş benim minnoşum.
 • yeni statükoya yaranma amaçlı ortaya çıkan yazılardan.

  şimdi bu zatın yazısını zevkle paylaşan yobaza bakmayın siz; 7. yüzyıldan kalma ideolojilerinin egemenliği için demokrasiyi nasıl araç olarak görüyorlarsa bu zevatıda amaca giden yolda kullanılması gereken allahsız atayisst olarak görüyorlar. altangillerin kol-kola girmediği güç odağı kalmadığı için cemaatçi yobazlarla kol kola girmeleri normaldir.

  edit:imla
 • yazar burada daha çok halka ayar vermiştir çünkü bir ülkede insanlar rağmen hanedanlıktan vazgeçip cumhuriyet sistemi hele ki zorla kabul ettiriliyorsa burada ayarı kaçan halktır. bu sistem zorla getirilmesinden yana şikayet etmekte ayrı bir ahmaklıktır çünkü bu sistem zorla getirildi diye eleştirenler aslında zorlama sistemden vazgeçmek istemediği için zorlamayı seviyor demektir.
 • ayar filan değil saçmalığın daniskasıdır, neyse bu yazısıyla bir 30bin kazanmıştır cemaatten. kadınlar siyah peçelerle gezerken halk iradesinden dem vuruyor beyefendi.batının herşeyi örnek alınmak istedi başarılı olmuştur olamamıştır o ayrı konudur.
 • gorunen o ki, aslinda saltanati tercih eden sozde "demokrat"ahmet altan'in cok da sasirtmayan yazisi. suna "muazzam ayar" diyenler de zaten ayarin allahini saltanat kaldirildiginda yemisti zaten. komiksiniz...
 • tirnak icinde yazarak devrim'i "aklinca" kucultmeye calisan bir yazarin ilkokul 3 seviyesindeki bir yaziyla kose doldurmasini zayif insanlarin algilayis bicimi diyebiliriz buna daha cok.

  - anadolu kultur devriminin bir parcasi olan fes'in kaldirilmasina,
  - koca turk kulturunu arap dunyasi'nin bir alt kumesiymis gibi gosteren baslica sey olan arapca'dan kurtarmaya cabalayan dil devrimine,
  - varoldugundan beri ucuncu dunya'nin alfabesi olan arap alfabesinin kaldirilmasina karsi cikan bir halk aydini.

  600 yillik biat kulturunu sona erdirmeyi amaclayan, mottosu "egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir." olan hicbir genc cumhuriyet bu sekilde basit demokratcilik oyunlariyla elestirilmis midir bilmiyorum?

  evet, super demokrat bir orta sinifimiz, muthis ozgurlukcu bir burjuvamiz ve devrimci yoksul kesimimiz vardi; ama buna ragmen ordu destegiyle yapildi tum bu devrimler, "aklinizca".

  halbuki halka sorulsaydi mesela: padisah sultan vi. mehmet vahdettin han mi? yoksa latin alfabesi, sapka, medeni kanun, cumhuriyet mi?

  boyle rahat nah otururdun simdi o gotunu sigdiramadigin koltukta. nah!
 • ahmet altanın atladığı nokta 1900lü yılların başında ve osmanlı geleneğinde dünyadaki tüm ülkeler gibi türkiyede de asker odaklı yönetim söz konusuydu. bunun suçlusu atatürk değildir. saltanattan bir anda nasıl bir düzene geçmesi bekleniyorki.daha düne kadar ellerimize boya sürülerek sandığa gidiyorduk ve sokağa çıkma yasağıyla nüfus sayımı yapıyorduk. altan hala cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda. hala aynı düşünce yapısı 2011 kafasıyla 1920leri yargılamak.aynı zamanlarda bak almanyada adolf hitler vardı çok mu demokratikti ama bak alman demokrasisine. biz ülkenin anasını siktiysek bu atatürkün suçu mudur bizim mi ? şimdi atatürkten zerre etkilenmemiş iktidar çok mu demokratik. sen klavyeyle yazı yazıp tek tuşa basıp internetten binlerce insanla paylaşıyorsun , o yıllarda internet kafe varmıydı sorgulamak lazım.olmamış ayardır.
 • atatürk ve darbe dışında birşey üzerinden prim yapamayan bir prens sabahattin yandaşının* zıvasıdır, yersiz saldırısıdır.