şükela:  tümü | bugün
  • düzce'nin en haysiyetsiz dolandırıcısıdır...

emlakçılık sertifikası, vergi kaydı ve emlakçılar derneği üyesi olmadığı halde düzce şehir merkezinde emlak düzce isimli merdiven altı tabir edilecek kaçak bir emlak ofisi açmıştır ve gayrimenkul danışmanlığı kisvesi altında ben de dahil birçok insanı yüklü miktarlarda dolandırmıştır.

ben buradan düzce halkını uyarıyorum..!

siz siz olun, kendisini yeni tanıştığı insanlara genellikle ahmet başoğlu olarak tanıtan, ancak gerçek adı ahmet başol olan, çilimli arabacı mahallesi nüfusuna kayıtlı bu sahtekârın ne kendisine, ne de aile fertlerine sakın güvenmeyin ve bu insanlara hiçbir suretle gayrimenkul, arsa, tarla ve dükkanınızı sattırmayın yahut bu sahtekârların aracı olduğu bir taşınmazı satın almayın.

hatta sürekli dürüstlükten, namustan, güvenden, ahlaktan ve insanlık onurundan bahseden bu alçakların dış görünüşlerine ve söylemlerine aldanıp borç bile vermeyin.

çünkü gerek ahmet başol'un kendisi ve gerekse de aile fertleri; hakkı, hukuku, helali ve haramı bilmeyen, düzce gibi küçük bir şehirde cümle aleme rezil olmak pahasına sayısız insanı dolandırmayı göze alabilen rezil insanlardır.

öyle ki, ahmet başol isimli şahıs hakkında şu anda düzce cumhuriyet başsavcılığı'nca yürütülen birçok dolandırıcılık soruşturması dosyası da vardır ki, savcılık makamı bu ahlâksızın tutuklanmasını dahi talep etmiştir.

bu bakımdan tekrar ediyorum;

siz siz olun sakın ahmet başol isimli bu şahsa, karısına ya da çocuklarına aldanıp da bu haramzadelere paranızı kaptırmayın ve emlak düzce isimli kaçak emlak ofisiyle herhangi bir şekilde ticari faaliyetlerde bulunmayın.

yani evinizi, dükkanınızı, arsanızı veya tarlanızı ahmet başol isimli bu dolandırıcıya sattırmayın veya bu şahsın aracı olduğu hiçbir taşınmazı satın almayın.

ben 2018 yılının nisan ayının son günlerinde düzce ilinde kaçak olarak emlakçılık faaliyetlerinde bulunan ahmet başol isimli bu dolandırıcı ile tanıştım.

bu dolandırıcı , emlak düzce ismini verdiği ve tabelasına da güvenin simgesi yazdırdığı iş yerinde kendisiyle tanışmamızın akabinde beni düzce merkezine yakın mesafedeki orhangazi mahallesinde bulunan yeni inşa edilmiş bir daireye götürdü ve bu dairenin kendisine ait olduğunu söyleyerek satış bedeli olarak tarafımdan; 80.000 tl'si peşin, 6.000 tl'si ise 6 ay vadeli olacak şekilde toplamda 86.000 tl nakit para istedi.

kendisiyle anlaşmamız neticesinde ben 4 mayıs 2018 günü emlak düzce isimli iş yerine giderek ahmet başol isimli bu utanmaza kızı seda başol'un yanında; 18.300 dolar ve 2.800 tl nakit para verdim ve biz bu paraların toplamını 80.000 tl olarak kabul ettik.

ahmet başol’da o gün (4 mayıs 2018 tarihinde) kızı seda başol'a 80.000 tl’lik bir tediye makbuzu düzenletti ve bu makbuzu kendisi imzalayarak bana verdi.

ardından da yine kızı seda başol’a; ‘’kızım ölüm var kalım var, sen bu abine bize her ay 1.000 tl ödeyeceği şekilde 6 tane senet hazırla ki, alacağımız vereceğimiz belli olsun!’’ dedi.

bunun üzerine
    kızı seda başol'da babasının talimatını yerine getirerek haziran 2018, temmuz 2018, ağustos 2018, eylül 2018, ekim 2018 ve kasım 2018 tarihlerine vadeli olacak şekilde 1.000 tl'lik 6 adet senet hazırladı ve borçlu sıfatıyla bana imzalattı.

bütün bu işlemlerin ardından ben ahmet başol’a; ‘’tapuyu vermiyorsun, bari gayrimenkul sözleşmesi yapalım!’’ dedim.

zira kendisi bana sattığı orhangazi mahallesindeki dairenin 86.000 tl'lik satış bedelinin tamamını kendisine ödemediğim takdirde tapuyu veremeyeceğini söylemişti.

sadede gelecek olur isem; ahmet başol bana gayrimenkul satış vaadi sözleşmesiyle ilgili olarak; ‘’yahu bu kurakta notere boşu boşuna 500 – 600 tl sözleşme masrafı ödemeye ne gerek var, bak görüyorsun ben seni evladımla bile tanıştırdım, biz o kadar namussuz insanlar değiliz, bizi istediğin yere sorabilirsin, sözleşme falan yapmayalım, sen taksitlerini öde, dairenin borcunu bitir, tapuyu gel al..!’’ dedi.

buna karşın ben de hem kızı seda başol'un yanında söz vermesi, hem de o dönemki ruhsal durumum nedeniyle kendisine inandım ve bu haysiyetsiz herifin bütün şartlarını kabul ettim.

daha sonraki süreçte de sözümde durup; haziran 2018, temmuz 2018, ağustos 2018, eylül 2018, ekim 2018 ve kasım 2018 tarihlerinde emlak düzce isimli iş yerine kendi ayaklarımla giderek ahmet başol'a her ay 1.000 tl ödedim ve nisan 2018 tarihinde sanki kendi malıymış gibi gösterip tarafıma sattığı orhangazi mahallesindeki gayrimenkulün satış bedeli olan 86.000 tl’nin tamamını kendisine ödedim.

1.000 tl' lik son taksiti ödedikten birkaç gün sonrada (2018 yılının kasım ayı ortalarında) ahmet başol’a; tapu harcı, kombi ve zorunlu deprem sigortası gibi masraflar için 4.500 tl para hazırladığımı ifade edip, tapu devri işlemleri için kendisinin bir an önce düzce tapu müdürlüğü’nden randevu almasını söyledim.

fakat ahmet başol isimli bu kanı bozuk bana; ‘’seni allah gönderdi, bugün acil ödemelerim var, sen bana üzerindeki 4.500 tl’yi 15 günlüğüne borç olarak verir misin, tapu için bu kadar bekledin, benim için 15 gün daha bekle ne olacak!’’ dedi.

buna karşın ben de bu ricasını kırmayıp kendisine 15 günlüğüne 4.500 tl borç para verdim.

ancak bu 15 günlük sürenin sonunda (2018 yılının aralık ayının ilk günlerinde) ahmet başol bana; 2.200 tl nakit para verip, 2.300 tl’nin kendisinde kalmasını istedi.

neymiş efendim, ahmet başol kendisinde kalan bu 2.300 tl ile bana sattığı gayrimenkulün tapu harcı masrafını, iskan masrafını, emlak vergisini ve zorunlu deprem sigortasını ödeyecekmiş ve üstüne birde bana ev hediyesi olarak kombi alacakmış...
    fakat ben kendisine tapu devri işlemleri için yılbaşına (31 aralık 2018'e) kadar süre verecekmişim vs vs.

yani ahmet başol isimli bu haysiyetsiz tapu devri işlemleri için benden ikinci kez süre istedi.
    netice itibarı ile her ne kadar içime sinmese de ben bunu da kabul ettim.

ancak burada yanlış anlaşılmak istemem; ben ahmet başol isimli bu dolandırıcıya benim evime kombi hediye etmesine hiç gerek olmadığını da altını çize çize belirttim.

daha sonraki süreçte de tapu devri işlemlerini yılbaşından önce halledelim diye de aralık ayı içerisinde kendisini defalarca aradım.

fakat aralık ayının son günlerinde ahmet başol bana; ‘’ işlerim çok yoğun, gel şu tapu devri işini yılbaşından sonra yapalım!’’ dedi.

evet salağım, geri zekalıyım ve yaşadığım her şeyi hak ediyorum; çünkü ben bunu da kabul ettim.

yani ahmet başol isimli bu kansıza ve aile fertlerine inanarak ve de güvenerek kasım 2018 tarihinde yapmamız gereken tapu devri işlemlerini üçüncü kez erteledim.

netice olarak yılbaşından sonraki süreçte de ahmet başol isimli bu haysiyetsiz bana; yok kalp krizi geçirdim (adam kendisine inanmam ve acımam için whatsapp’dan üzerinden bana hastanede çekilmiş bir fotoğrafını dahi yolladı), yok oğluma nişan yaptım, yok annemi hastaneye yatırdım, yok işlerim nedeniyle bir süreliğine şehir dışına çıktım vs vs vs... bir sürü yalan söyleyip ve bahane uydurup temmuz 2019 tarihine kadar tapu devri konusunda beni sayısız kez oyalamayı ve kandırmayı başardı.

tabii o çok namuslu ve şerefli görünen aile bireyleri de bu işin içindeler..!

adamın 3 tane yetişkin kızı, 1 tane de oğlu var ve hepsi üniversite okuyor.

karısı da türbanlı ve kendisine sorsanız çok dindar bir insan..!

inanın bana ahmet başol’un karısını ve çocuklarını görseniz; bunlar ne kadar temiz yüzlü, ahlaklı, dürüst ve namuslu insanlar dersiniz.

ama ne yazık ki gerçekte öyle insanlar değillermiş… bilakis bu insanların hepsi helali haramı birbirinden ayırt edemeyen birer haramzade imiş.

özetle; ben ahmet başol isimli bu yaratığın beni dolandırdığını 18 temmuz 2019 günü öğrendim.

bu tarihten sonra da defalarca ahmet başol'un karısıyla, oğluyla ve kızlarıyla muhatap olmak zorunda kaldım.

çünkü bu şarlatan bütün foyası ortaya çıktığı halde ısrarla ve inatla beni dolandırmadığını savunup durdu ve kendisine inanmam için beni defalarca kendi evine çağırdı ve utanmadan sıkılmadan aile fertlerini de kendi yalanlarına ortak etti...

ve maalesef aile fertleri de tıpkı ahmet başol'un kendisi gibi benim gözlerimin içine baka çeşitli yalanlar söylediler.

daha sonra, ağustos 2019 tarihinde öğrendim ki; ahmet başol’un 4 mayıs 2018 tarihinde bana sattığı düzce ili orhangazi mahallesindeki dairenin tapusu gerçekte hiçbir zaman kendisine ait olmamış.

bu dairenin tapusu zafer gündüz isimli düzceli bir iş adamına aitmiş.

bu arada düzce ilinde inşaat işleriyle uğraşan gündüz inşaat isimli firmanın sahibi olan zafer gündüz isimli bu şahıs ak parti üyesi imiş.

hatta 2018 yılındaki seçimler sırasında düzce'den ak parti milletvekili aday adayı da olmuş.

ahmet başol’un ağustos 2019 tarihinde bana söylediğine göre; kendisi 2018 yılının başında zafer gündüz isimli iş adamına 120.000 tl bedelinde 5 ay vadeli bir çek vermiş ve bana sattığı gayrimenkulü zafer gündüz isimli iş adamından bu şekilde satın almış.

ancak zafer gündüz’e güvendiği için dairenin tapusunu kendisinden almayıp direkt bana satış yapmaya çalışmış.

fakat tapuyu bana devretmek üzere iken efe mühendislik isimli bir firma yüzünden iflas etmiş ve bana devretmesi gereken gayrimenkulün tapusunu efe mühendislik isimli bir firmaya devretmek zorunda kalmış.

daha doğrusu ahmet başol bana; efe mühendislik isimli firma sahibinin tefeci olduğunu söyledi ve bu firmadan faizli borç paralar aldığından dolayı geri ödeyemediği için battığını ve iflas ettiğini belirtti.

güya efe mühendislik isimli firma; ahmet başol'un sadece bana sattığı gayrimenkulü değil, bütün mal varlığını elinden almış.

ve yine ahmet başol’un kendi söylemiyle bütün bunlar temmuz 2018 veya ağustos 2018 tarihinde gerçekleşmiş.

not: tarihlere dikkat ederseniz ahmet başol mayıs 2018 de bana daire satıyor...

daha sonra da aynı yılın temmuz veya ağustos ayında kendi iddiasıyla efe mühendislik isimli firma yüzünden iflas ediyor..

ancak ben ahmet başol isimli bu şahsa; 2018 yılının haziran, temmuz, ağustos, eylül, ekim ve kasım aylarında taksitli paralar ödedim.

hatta yukarıda da belittiğim gibi kasım 2018 tarihinde kendisine 4500 tl de borç para verdim.

buna rağmen ahmet başol bana iflas ettiğini söylememiş, tam aksine işlerinin çok iyi olduğunu ifade etmişti.

her neyse, hazır yeri gelmişken burada son derece önemli birkaç detayı daha izah etmek istiyorum. şöyle ki;

ben ahmet başol ’un tarafıma sattığı dairenin tapusunun zafer gündüz isimli şahsa ait olduğunu öğrenir öğrenmez (ağustos 2019’da) zafer gündüz isimli bu şahsın adını google’da arattım ve düzce’nin yerel televizyon kanalı öncü rtv’nin youtube kanalında zafer gündüz ile alakalı 30 nisan 2018 tarihli bir haber videosu izledim. buyrun haberin videosu

bu haber videosunda da görüleceği gibi ak parti'den düzce milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan zafer gündüz; bir kahvaltı programı hazırlamış ve yerel gazetecileri etrafına toplayıp röportaj yapmış.

işin enteresan tarafı beni dolandıran ahmet başol isimli şahıs da, zafer gündüz'ün gazetecileri davet ettiği bu kahvaltı masasında kendisinin tam karşısında oturuyor. (yukarıda paylaştığım videonun ilk saniyelerinde görünen kahverengi tişörtlü, kafasında güneş gözlüğü olan şahıs dolandırıcı ahmet başol'dur)

yani ahmet başol; benden 18.300 dolar ile birlikte 2.800 tl aldığı tarihten 4 gün önce zafer gündüz isimli bu iş adamıyla bir aradaymış.

her neyse, ben ağustos 2019 tarihinde 1 kez, eylül 2019 de 2 kez olmak üzere zafer gündüz isimli iş adamıyla toplamda 3 defa telefonda görüştüm ve ahmet başol’un tarafımı dolandırdığını kendisine söyledim.

zafer gündüz, ağustos ve eylül 2019 tarihinde yaptığımız bu telefon görüşmelerimiz sırasında bana ahmet başol isimli şahıs ile geçmişte emlak işleri yaptığını, ancak sahtekârlıkları yüzünden artık kendisiyle görüşmediğini ifade etti.

daha da önemlisi zafer gündüz bana önce; ‘’ben ahmet başol’dan 120.000 tl bedelinde çek aldım ve bu çekin karşılığında düzce tapu müdürlüğü’ne giderek dairenin tapusunu ahmet başol’un kendisine bizzat devrettim!’’ dedi.

fakat birkaç dakika sonra bu söylemini değiştirip; ‘’ben aradan uzun bir zaman geçtiği için iyi hatırlamıyorum ama az önce efe mühendislik’in sahibini aradım, ben gayrimenkulün tapusunu ahmet başol’a devretmemişim, yanlış hatırlıyor muşum, ben ahmet başol’a daireyi istediği bedelle istediği kişiye devredebilir diye vekaletname vermişim!’’ dedi.

yani zafer gündüz bana önce tapuyu ahmet başol'a devrettim dedi, sonra da bu söylemini değiştirip "ben ahmet başol'a gayrimenkul satması için vekaletname verdim!" dedi.

en tuhafı da şu ki, zafer gündüz bana bu telefon görüşmelerimiz sırasında; ‘’senden ricam benim adımı mahkemelerde kullanma, ben geçmişte ahmet başol ile bir ticaret yapmışım, devlet bana şimdi kalkıp da sen ahmet başol'dan 120.000 tl’lik çek almışsın, bu çekin faturası nerede diye sorar, sen ahmet’e 120.000 tl’ye ev satmışsın ama tapu müdürlüğü'nde bu evin değerini 80.000 tl göstermişsin der, açıkçası bunlar bizi sıkıntıya sokar, bak sen beni arıyorsun, bende sana akıl veriyorum ama senin için başka bir şey yapamam, allah yardımcın olsun kardeşim!’’ deyip telefonu yüzüme kapatmak istedi.

bunun üzerine ben de zafer gündüz’e; ‘’siz ahmet başol'un bana sattığı dairenin tapusunu efe mühendislik’e hangi tarihte devrettiniz?’’ diye sordum.

fakat zafer gündüz bana satış tarihini hatırlamadığını söyledi. sonra da telefonu kapattı.

yukarıda da dediğim gibi biz zafer gündüz ile yaptığımız bu telefon görüşmelerini ağustos ve eylül 2019 tarihlerinde yaptık ve zafer gündüz bana bu tarihte ahmet başol isimli şahıs ile hiçbir ilişkisinin kalmadığını söylemişti.

ancak ben sahibinden.com başta olmak üzere diğer bütün internet sitelerindeki üyeliklerini takip ettiğim ahmet başol isimli dolandırıcının emlak düzce adıyla yayınladığı ilanlarında gördüğüm kadarıyla kendisi hala zafer gündüz isimli iş adamının gayrimenkullerini satmaktadır.

yani zafer gündüz ile ahmet başol hala irtibat halindedir..!

tabii ben bu hususu da savcılık makamına ve cimer'e ilettim ve bu hususla ilgili telefon ses kayıtlarını ve görsel delillerimi savcılık makamına sundum.

bütün bunların yanı sıra ben ahmet başol’un faizli borçlar alması nedeniyle kendisini iflas ettirdiğini öne sürdüğü, daha doğrusu tefecilikle suçladığı efe mühendislik isimli firmaya da bizzat gittim ve bu firmanın sahibi ile görüşmek istedim.

fakat firma sahibinden randevu alamadığım için bu iş yerinde çalışan başka insanlarla görüştüm.

kısacası efe mühendislikte çalışan insanlar; ahmet başol’un bana sattığı daire üzerinden almancı (gurbetçi) bir şahsı da dolandırdığını ifade ettiler.

ben ahmet başol tarafından dolandırılan bu gurbetçi mağdurun ismini öğrenmek istedim, ancak efe mühendislikte çalışan insanlar bana bunu söylemediler.

ne kadar doğru bilmiyorum, geçtiğimiz günlerde öğrendiğim kadarıyla ahmet başol'un bana sattığı dairenin tapusu en başından beri efe mühendislik isimli firmada imiş.

yani ahmet başol isimli dolandırıcı bana tapusu zafer gündüz isimli iş adamına değil de, efe mühendislik’e ait bir daireyi satmış.

daha da vahimi şu ki, ahmet başol bahsi geçen bu gayrimenkul üzerinden sadece almanya’da yaşamakta olan gurbetçi şahıs ile beni değil; aynı zamanda fikret can isimli bir diş hekimini de dolandırmış.

yani bu dolandırıcı kendisine ait olmayan orhangazi mahallesindeki daireyi benimle birlikte toplam 3 kişiye birden satmış.

özetle; ben ahmet başol isimli bu şahıs ile birlikte temmuz 2019 tarihinden itibaren beni muhatap ettiği bazı kişilerle yaptığım telefon görüşmelerine ait ses kayıtlarının bir kısmını adli makamlara verdim.

bunun yanı sıra ahmet başol’un beni ısrarla kendi evine davet etmesi yüzünden evine gittiğim sırada üzerime iftira atmasından korkup evindeki konuşmalarımızı da gizlice videoya kaydettim ve bu video kaydını da savcılığa verdim.

iyi ki de zamanında akıl edip bu videoyu ve telefon ses kayıtlarını almışım.

çünkü bu şahıs hem paramı ödememek, hem işlediği suçtan dolayı ceza almamak ve hem de beni haklı iken haksız duruma sokup kendisini mağdur göstermek adına benim üzerime çeşitli iftiralar attı.

neymiş ben ahmet başol'un evine gitmişim, kendisini ve ailesini tehdit etmişim, başına silah dayamışım bla bla bla… yani bir sürü yalan, dolan ve iftira.

yazı çok uzun oldu biliyorum... ama geçmiş tarihlerde beni 6 ay boyunca zincirleme şekilde dolandıran ve 8 ay boyunca da tapu devri konusunda oyalamayı başaran bu allahsızın hünerlerini herkes bilsin istiyorum.

nitekim bu şahıs sadece beni değil, düzce'de yaşayan onlarca iyi niyetli ve masum insanı dolandırmış bir toplum zararlısıdır.

örneğin, ahmet başol isimli bu rezil, hatice t. isimli bir kadını da dolandırmıştır. şöyle ki;

hatice t. isimli kadının düzce ilindeki taşlı otel'in karşısındaki bir dairesi var ve bu daireyi kiraya vermesi için anahtarını ahmet başol'a veriyor.

ahmet başol ise bu daireyi tutup kendisinin esnaf komşusu olan diş hekimi fikret can'a satıyor.

ancak ahmet başol bu daireyi fikret can'a satarken; "dairenin tapusu karımda, karım bu daireyi sana sattığımı bilmiyor, sen bana tapu devri için birkaç ay süre ver, ben karımın gönlünü yaparım ve sorunsuz bir şekilde tapuyu sana devrederim!" diyor...

fakat dediğim gibi bu daire ahmet başol'un karısına ait değil, müşterisi hatice t. isimli kadına ait.

her neyse, ahmet başol bu işi de kılıfına uydurup; esnaf arkadaşı fikret can'ı kiracı, hatice t. isimli kadını da ev sahibi gösterecek şekilde sahte bir kira sözleşmesi hazırlıyor ve bu sözleşmeyi hatice t. isimli kadına verip "sana fikret adında bir kiracı buldum hayırlı olsun!" diyor..

hatice t. isimli kadın 6 ay boyunca kendisine kira ödenmeyince öfkeleniyor ve en sonunda da diş hekimi fikret can'ın iş yerine gidiyor ve kiracısı sandığı fikret can'dan evinin anahtarını istiyor.

fikret can ise hatice t. isimli kadına tepki göstetip; "ben bu evin kiracısı değil, sahibiyim, siz kimsiniz?" diyor.

ve böylece de gerçek gün yüzüne çıkıyor.

yani ahmet başol isimli bu şahıs sahte kira kontratı düzenleyip özel evrakta sahtecilik suçu işlemekten dahi korkmuyor.

savcılık makamı ahmet başol'un tutuklanmasını istemiş ancak ilgili mahkeme adli kontrol şartı ile ne yazık ki bu şahsı serbest bırakmış.

ahmet başol isimli bu şahsı düzce emlakçılar derneği’ne şikayet edenler de oldu.

hatta bizler dışında başka insanlar mağdur olmasın diye düzce'deki yerel gazeteciler ile düzce emlakçılar derneği başkanı bir araya gelip linkte göreceğiniz şu haberi de yaptılar; http://m.duzcetv.com/…8961-sahte-emlakcilara-dikkat

ancak bütün bunlara rağmen ahmet başol isimli bu şahıs durmaksızın dolandırıcılık faaliyetlerine devam ediyor.
    ve tabii aile fertleri de kendisine yardım ediyor.

zira ahmet başol isimli şahıs bilgisayar kullanmayı bilmiyor. bu yüzden de emlak düzce adına internet ortamında paylaştıkları gayrimenkul ilanlarını oğlu ve kızları ilana koyuyor.

bana ister inanın, isterseniz de inanmayın ama yukarıda yazdığım her şey baştan sonra gerçek.

her şey gün yüzüne çıktığı halde ahmet başol bana hala utanmadan sıkılmadan tefecilikle suçladığı efe mühendislik isimli firma yüzünden iflas ettiği için tarafıma sattığı dairenin tapusunu bu sebeple devredemediğini söylüyor.

ancak ben bu zatın iflas ettiğine kesinlikle inanmıyorum.

çünkü temmuz ya da ağustos 2018 tarihinde iflas ettim diye yalan söyleyen bu soysuz; bu tarihten sonra oğlunun bedelli askerlik parasını ödedi ve oğluna nişan yaptı... tabii benim ve benim gibi dolandırıp mağdur ettiği diğer insanların paralarıyla.

açıkçası ben zafer gündüz isimli ak parti üyesi iş adamından beklerdim ki; ahmet başol'u savcılığa şikayet etsin ve ahmet başol tarafından kendisinin adının karıştırıldığı bu olaylara seyirci kalmasın...

sonuçta zafer gündüz isimli iş adamı öyle ya da böyle 2018 yılındaki seçimler sırasında vatana millete hizmet edeceğine dair vaatlerde bulunarak düzce ilinde ak partiden milletvekili aday adayı olmuş bir insan...

ve bu insanın tapusu kendisine ait olan bir gayrimenkul üzerinden toplamda 3 kişi dolandırılmış...

dolayısıyla ki bu kadar insan aynı gayrimenkul üzerinden dolandırılmışken zafer gündüz'ün eylül 2019 tarihinde bana; "ben artık ahmet başol ile görüşmüyorum" deyip de, sonraki aylarda dolandırıcı olduğunu bile bile hala ahmet başol ile ticari faaliyetlerde bulunmasını ve beyciler mahallesinde inşaa ettiği dairelerini ahmet başol'a sattırmasını doğrusu kuşkuyla karşılıyorum...

zafer gündüz isimli bu iş adamının yaptığı şeyin adı ahmet başol gibi bir dolandırıcıya imkan sağlamak yahut da yol vermek değil de; ne acaba..?

sen ak partiden milletvekili aday adayı olmuş birisin yahu... eğer milletvekili seçilseydin vatana millete böyle mi hizmet edecektin acaba..?

ben ahmet başol'a ve ailesine güvenmekle hata etmiş olabilirim... diğerleri de benim gibi davranmış olabilir...

hiçbir şey yapmasan da hiç olmazsa inşaa ettiğin dairelerin anahtarlarını bu şahsın eline verme ki, başka insanlar mağdur olmasın... hiç yoksa böyle bir dolandırıcıyla iş yapmaya devam ederek kendi adını kirletme...

her neyse, ahmet başol isimli bu şahsın emlakçılık sertifikası yok, aynı şekilde kızı seda başol'un da emlakçılık sertifikası yok...

emlak düzce isimli emlak ofisi resmiyette seda başol adına kayıtlı imiş…

bu iş yeri göz göre göre devletten vergi kaçırıyor...

bu iş yeri göz göre göre masum insanları dolandırıyor...

bunlar birde hurriyetemlak.com’daki üyeliklerinde; ‘’bu firma düzce emlakçılar derneği üyesidir’’ yazmışlar… ki düzce emlakçılar derneği başkanından öğrendiğim kadarıyla emlak düzce isimli iş yerinin dernek üyeliği de yok...

bunlar (ahmet başol ve aile fertleri) bir de düzce’nin en işlek yerinde bulunan emlak ofislerinin balkonuna astıkları emlak düzce yazılı tabelanın üzerine ‘’güvenin simgesi’’ diye slogan yazmışlar…

ben yine geçtiğimiz haftalarda öğrendim ki; ahmet başol isimli şahıs ikamet adresini düzce iline bağlı çilimli ilçesinin arabacı mahallesinde göstermiş...

zira bu şahsın doğum yeri de burasıymış…

hatta arabacı mahallesinin muhtarı da ahmet başol’un amcasının oğluymuş…

tahmin ediyorum ki; ahmet başol uzun yıllardır düzce merkezinde ikamet ettiği halde yerel seçimler sırasında bu mahallede oy kullanmıştır. tabii amcasının oğlunun lehine…

ama kanaatimce kendisinin ikamet adresini çilimli ilçesi arabacı mahallesinde göstermesindeki amaç bu değil… bence bundaki asıl amaç; alacaklılarından, icradan veya tutuklanması halinde kanunlardan kaçmak..

ha bir de yıllar önce formalite icabı boşandığı ve hala birlikte yaşadığı karısının sgk’dan yetim maaşı almasını sağlamak...

evet, bu adamın kendisi ve aile fertleri sadece milleti değil, aynı zamanda devleti de zarara uğratıyorlar…

karısı ikamet adresini kim bilir nerede gösterdi... ancak emin olduğum şu ki, kendileri uzun yıllardan beri ailece düzce ili kültür mahallesinde ikamet ediyor… gerçekte ikamet ettiği bu adresindeki elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri de elbette ki başkasının üzerine kayıtlı…

kısacası ahmet başol isimli şahıs ile aile fertleri; beni ve benim gibi birçok insanı mağdur etmek suretiyle bugün hala lüks içinde yaşıyorlar...

mesela afyon üniversitesinde okuyan oğlu hiçbir iş de çalışmadığı halde benim ve benim gibi mağdur insanların paralarıyla bedelli askerlik ücretini ödemiş ve nişan yapmış...

yani ahmet başol’un oğlunun nişanlısının koluna takılan altını mangırı bile benim ve benim gibi insanların parasıyla ödendi…

hem de ahmet başol iflas ettikten sonra ödendi bunlar..! yani 2018 yılının son aylarında...

bu da ahmet başol'un iflas etmediğinin ve iflas ettim diye yalan söyleyip insanların paralarının üzerine yattığının en açık göstergesidir.

ahmet başol'un bir kızında araba var…

bir kızında emlak dükkanı var… tabii kızının vergi kaydı var mı, yok mu, bu zamana kadar devlete vergi ödedi mi, ödemedi mi bunları da zamanla öğreneceğiz ve göreceğiz elbet…

bütün bunların yanı sıra ahmet başol, düzce’nin hatipler ketenciler isimli mahallesinde yaşayan yoksul bir aileyi de dolandırmayı başarmıştır. hem de yüklü miktarlarda (350 bin tl civarında)…

350 bin tl si olan yoksul mu olur demeyin. dolandırılan adamın kendisi epey bir hasta... 3 tane de küçük çocuğu var... ahmet başol bu adamın evinin ve tek geçim kaynağı olan fındık tarlasının parasını iç etmiş…

hatta hatipler ketenciler mahallesindeki bu yoksul adamın evine ailece oturmaya gidip gelecek kadar yakın dostluk kurmuş… yani millete karım diye tanıttığı yıllar evvel boşandığı eşini ve evlatlarını bile bu işe alet etmiş bu adam…

ahmet başol isimli şahsın daha bir sürü dolandırıcılık hikayesi var da; şimdilik bu kadarla sınırlıyorum…

umarım hala elini kolunu sallaya sallaya merdiven altı tabir edilen kaçak emlak ofisinde emlakçılık faaliyetlerinde bulunan bu şahısla ticari ilişkilerde bulunan insanlar google arama motoruna emlak düzce veya ahmet başol yazarlar da; bu yazıya denk gelirler…

inanın bu entry’i girmemdeki tek amacım başka insanların mağdur olmaması…

ben bir hata yaptım… ve bu hatamın bedelini de en ağır şekilde ödüyorum… daha da kötüsü benim ahmet başol’a kaptırdığım para kardeşime ait… ve kardeşim ben de şu anda 18.300 dolar var zannediyor…

daha da beteri benim babam ölmek üzere…. kendisi (babam) 16 yıl önce kolon kanseriydi ve ameliyat olup iyileşmişti…. şimdi kanser karaciğerine tamamen yayılmış…. babam için önümüzdeki haftaya randevu aldım… bundan sonraki süreçte doktor doktor hastane hastane gezmeye başlayacağız… tabii tedavi için masraf gerekli diye benden kardeşime ait parayı da isteyecekler… ben de ahmet başol’dan alıp aileme vereceğim… evet bu hırsıza kaptırdığım paramı son kuruşuna kadar alacağım ve kendi aileme vereceğim… namusum ve şerefim adına söz veriyorum...

ahmet başol düzceli mafya babaları ile çok yakın dostmuş, kendisine yol veren düzceli zengin müteahhitler varmış, zerre kadar umurumda değil, arkasında ve önünde her kim varsa.

son kez tekrar ediyorum; benim bu entry'i girmemdeki tek amacım ahmet başol isimli dolandırıcı tarafından başka insanların mağdur edilmemesidir. zira ben her geçen gün bu şahıs tarafından dolandırılan başka mağdurlar olduğunu duyuyorum ve bunun artık bir an önce sona ermesini istiyorum. bu şahıs bile isteye beni dolandırıp iflas ettim yalanıyla üniversite okuyan oğluna bedelli askerlik yaptırdı, kızına araba aldı, oğluna nişan yaptı, gelini olacak kızın koluna ve boynuna taktığı altınları dahi benim ve benim gibi insanların paralarıyla aldı. ben 18 ay askerlik yaptım ... ne ahmet başol , ne ailesi, ne de başka birileri... bu dünyada hiç kimse beni dolandırıp benim paramla gününü gün edemez ve benim paramı sapanca gölü kıyısında rakı masalarında harcayamaz.... bunların olması için benim ölmem lazım... nokta.