1. ikinci kitabının adı sabah uykum olan yazardır kendisi. gerçekten adam iyi yazıyor. kalemine sağlık ahmet batman
  2. sabah uykum var adlı kitabın yazarı. sabah arkadaşımın elinde görüp okuduğum bir bölümü yazıcam.

bazen olmayışını sev

olmuyorsa olurunun getirilerini göremezsin. olmamıştır ve hayırlısı belki de budur. olsa olmasın isterdin belki... o yüzden bazen olmayışını sev, ' ne de güzel olmadın yine be' de... oluruna bırakma, olmasın, ölmezsin. kimse ölmedi olmadı diye... ki zaten ilk olmayan sen değilsin
    ve unutma, ağ her zaman denizden küçüktür,illa kaçırdığın balıklar olacak.sen kaçan balığa üzülürken, balık kendi haline sevinecek. bak olmadı o balık, sen mutsuzsun, bu birazda bencilliğin aynası. ya o balık, o balık ne yapsın ? şimdi konumuzu balık sananlar olacak. balık değil mesele,olmayış. senin için olmayan her şey seni üzebilir ama balık mutlu -, bak hala özgür. sen ?
    elindekileri sev, senden giden herhangi bir şey seni mutsuz edemez, çünkü böyle bir lüksün yok. kazanamadığın şeyler zaten senin olmadı, onlar için hiç üzüleme

'' seni bana getirmeyen yolların da bir bildiği vardır ''
  3. yazılarında hep bir sıradanlık esintisi olan yazar kardeşimiz. emeğin her türlüsüne sonsuz saygım var. ama soğuk kahve o kadar methedildi ki dayanamayıp alıp okuyayım dedim. sanırım şuan 20.sayfadayım kitabın başında 'aşk denen şeye inanmam ama duş almayı severim' diye bir cümle yer alıyor bir yazının içinde. sonrasında 20.sayfaya kadar okuduğum her yazı aşk ile ilgili. türk edebiyatı bu kadar düşecek miydi? biz iki güzel cümle yazan adamları başımıza yazar mı kesecektik? ahmet hamdi'lerin, sabahattin ali'lerin, can yücel'lerin kemikleri sızlamaz mı ulan mezarlarında? ahmet batman adlı arkadaştan sadece iyi bir blog yazarı olur. ayda bir girer birkaç yazısını okur çıkarsın. onun dışında kitaba ayıracağım zamana yazık. gerçekten 20.sayfadan sonra da aşk denen şeye inanmayan adamın aşk yazıları devam edecek mi diye merak edip kitabı bitireceğim. ama burdan da şunu anlıyoruz ki milletimize üç beş güzel cümle yetiyor. demek ki bizim edebiyat anlayışımız bu. anlattıkça sinir oluyorum. adam her yazısını ayrı ayrı değiştirip yazmış konu ise aynı. nasıl 6.baskı ve bu kadar çok satan bir kitap anlamış değilim. mezarda yatan edebiyatçı büyüklerimizin kemiklerinin sızlamaması için bu arkadaşın kendine bir dur demesini rica ediyorum. emeğe saygım sonsuz okuyup kitabı arşivime kaldıracağım...
  4. şu sıralar iddaa bülteninden sonra en çok okunan şeylerin yazarı olur kendisi.
  5. soğuk kahve kitabını ne umutlarla okumaya başladım ama sanki sürekli kendini tekrar ediyor gibi. aşk kahve ayrılık yalnızlık. tamam kitabın adı bile kahve lan tabi içinde geçecek diyorsunuz ama. bu kadar bahsedince cidden aynı şeyleri okuyor hissine kapılıyorsunuz.

ben soğuk kahve kitabını başarısız buldum.

ahmet batman hakkında bilgi verin