şükela:  tümü | bugün
  • kendisi balyoz davası hükümlüsü emekli hava pilot tümgeneraldir. bu isimle istese de muhallebici açamaz.

tam olarak ben general olacağım diyen bir ismi var.
  • milli görüşçüymüş. adam emekli hava tümgeneral bu arada. enteresan.
  • ulkenin islami kesimi bayragi, laikcilerin simgesi olarak goruyormus bundan evvel ki yıllar da..simdi bayraklar ellerinde agliyorlarmis..buna benzer bir sey söyledi. şaka olmali bu. nasil böyle bir kanıya vardi anlamak ne mümkün.
  • benim böyle adım olsa türkiye'de götüremeyeceğim kız yok
  • bu kadar az bilgisi olup, nasıl bu programa çıkabiliyor çok tuhaf. eveleyip, geveleyip hep aynı lafları söylüyor. ahmet zeki üçok ve semih çetin gibi klas askerlerin yanında böyle bir kişi konuşmaya başlayınca ister istemez off sus artık yav moduna geçtim.

asıl ilginci atatürk veya gazi mustafa kemal gibi ifadeleri asla söylememesi; atatürk'ten bahsedilirken kemal, toparlayıp mustafa kemal gibi hitaplarda bulunması. yani şu adamın komutan olduğu bir ordu düşünün...
  • konustuklariyla bolunmeyi mesrulastirmaktadir. 100 abd nin 2 3 unden aldigi yetkiyle -temsil ettigi taraf belli olmamakla birlikte- 15 temmuz 2016 darbe girisimini onemsiz gostermektedir. onurdan bahsediyor lakin konuyu bagladigi yerde abd den habersiz kus bile ucmaz demek istiyor. ve darbe girisimini halkin sucu oldugunu soyluyor ... garip enteresan.
  • mantıklı konuşan kişi.

önce kendimizi düzeltelim vurgusu çok yerinde. nato'dan çıksak avrasya'yla yakınlaşsak da bir şeyin değişmeyeceğini vurguladı kendisi. sağlam durmadığımızda girdiğimiz her işbirliğinde benzer muameleler göreceğimizi söyledi. ülkeler arası ilişkilerdeki çıkar gözetildiğinde gayet gerçekçi bir yaklaşım.
    ayrıca abd'nin kuruluş mekanizmasından gelen çok başlılık mantığını da vurguladı. abd denilen devlet aynen bir avrupa birliği gibi birçok gücün birleşmesinden oluşuyor. o yüzden kimle muhatap olduğumuzu iyi bilmeliyiz diyor.

ben beğendim konuşmalarını.
  • "türkiye'de eskiden mazlum olanlar, kendileri başkalarının mazlumiyetinden haz duyuyorlarsa bu yanlıştır" demiştir az önce. samimi şekilde söylediğini görüyorum vücut dilinden, geçmişi ne olursa olsun bu samimiyete ihtiyacı var bu toplumun
  • rte'nin akıl hocalarına laf çarparak, alınan yanlış kararların -örneğin askeriyeyi aşağılamak üzere çöp arabalarının kullanılması gibi- düzeltilme yoluna acilen gidilmesini isteyen ancak konuşmalarında ''şey'' kelimesini de gereğinden fazla kullanan kişi. çarpıcı.
  • askeriye ve emniyetin onune park edilen cop ve hafriyat kamyonu hakkinda hakli olan komutan. tsk nin emniyetin itibarsizlastiriyor ve guvensiz bir kurum gibi gosteriyor.

----

ahmet zeki ucok: darbe 03 00 saatinde olsaydi, rte derdest veya infaz edilseydi ic savas cikardi.

a.b.n : ic savas cikmazdi. balyoz ergenekon olmasaydi cikardi.

yani balyoz ve ergenekon olmasaydi feto bu askerleri nasil devre disi birakacakti ?

abd de gorev yaptiginda feto culeri biliyorduk demisti program basinda simdi nereden bilebilirim diyor?

ek olarak yine program basinda abd de yetisen ve iceri atilan feto culerin devami olan 90 kisinin bu olayi birakmayacagini soyledi. katakulleye geldi bu sozu.