şükela:  tümü | bugün
 • kasım milletvekili seçimlerinde akp hakkari 1. sıra milletvekili adayı olan kişi. uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmüş.
 • planlı bir suikastın mağdurudur. kaç oldu sayamadım ve muhtemelen de sayamayacağım. gençlik kolları başkanı, parti üyesi, muhtar. kendilerine göre değişik bir hedef algıları var. askere ve polise su versen dahi suçlusun. son bir yıl içinde öldürülen kaçıncı siyasi! 2011 seçimleri itibarıyla akp'nin hakkâri'de seçilme şansı yok, bu bilinen bir gerçek, hatta çukurca'da artık canına tak eden insanlar bdp'ye tepki olsun diye % 7 civarı bir oyla mhp'yi ikinci parti yaptılar. böyle bir ortamda adamın biri çıkıp cesaretle aday oluyor ama bunun sonu da ölüme varıyor. can kelle koltukta yaşanıyor. devlet korusun diyeceğim ama bu işler net olarak korumayla falan olmaz, biraz da ortam meselesi. devlet ortama ne kadar hâkim olursa piçler o kadar geri çekilmek zorunda kalır ve böyle suikastlara tevessül edemezler. merhuma allah rahmet eylesin.
 • malum partinin adayı olup, herhangi bir sebepten öldürülse, ortalıkta dönecek olan goygoyu tahmin bile edemez iken, sözlük nezdinde kendisinden bahsedilmemesi çok ilginç...

  not: akp'li değilim, terör örgütü pkk ve türevlerinin yaptığı bu tarz iğrenç eylemlerden (adamı bayram günü, evinin önünde, çocuğunun yanında öldürüyorlar) tiksindiğim kadar sözlükte var olan pkk seviciliğinden de iğreniyorum.
 • şemdinli'de kanı bozuklar tarafından saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiş siyasetçi. çoluğunun çocuğunun yanında katledilmesine rağmen pkk yuvası olan ekşi'de bu olaya tepki gösterilmemesi şaşırtmadı.
 • pkk tarafından şehit edilen akp'li siyasetçi.
 • aynı sözlükte yazar olanlar tarafından aynı sözlükte yazarların başlığa gelip "bizden ölünce yazmıyorsunuz, terörist ölünce yazıyorsunuz" şeklinde yorumlar yaptığı eski akpli vekil adayı.

  yahu ben yazmıyorum o yazmıyor şu yazmıyor da sen niye yazmiyorsun? hem ölümleri ayır, hem de bize olunca yorum yapılmıyor de.

  allah rahmet eylesin, neden öldü niye öldü bilmediğim için kalabalik yapmamak için yazma gereği duymadım ancak bazı kanı bozuklar tarafından terörist ilan edildim, edildik.

  tanım: bayramlaşma bahanesiyle yanına yaklaşan 2 pkklı terörist tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülmüş eski vekil adayı.

  not: chp
 • hala siyasilerin sokak ortasında öldürüldüğü bir ülkede, normalleştirilen ölümlerden biri.
 • bayramlaşmaya(?) gelen 2 pkk'lı tarafından katledilen akp hakkari 1. sıra adayı. pkk'ya bölge halkından büyük tepki var ve sahada da büyük kayıplar verdiler. gün geçmiyorki toplu şekilde gebertilen teröristlerin haberi yapılmasın.

  tipik hdp ikiyüzlülüğü olarak bir kınama veya taziye göremeyeceğiz. zaten çok az utanmaları varsa bile cenazeden ve acılı aileden uzak durmalılar.

  bir arkadaşta ölümleri ayırdığımızı iddia etmiş. bak bu başlıktaki 6. entry. kimin ölümleri ayrdığını sizde çok iyi siz biliyorsunuz.polise taş atmaya kalp krizi geçiren adamları bile halk kahramanı ilan ettiniz. e tabi ölen akp'li olunca 6 entry bile fazla sizin için.

  allahtan merhuma rahmet, ailesine sabır dilerim. ülkemizin başı sağolsun.
 • chp meclis üyesi olsa burada sayfalarca akpye lanet okunurdu.

  allah rahmet eylesin.

  bu tip cinayetlerle kurulacak kürdistan ve kazanılacak hak ve özgürlük yerin dibin dibine batsın değil mi abdci hewal?
 • hayret verici bir durum. başlığını tarih olarak arattım bulamadim. en son adamın adını yazıyım dedim öyle çıktı. çocuğunun yanında kalleş orospuçocuklari tarafından katledilmiş akp üyesi. 1 kasım seçimlerinde hakkari milletvekili adayıymış.

  burda ölen hdp üyesi olsaydı şimdiye kıyamet gibi entryeler girmişti. burda hükümetten biri gaf yapsa sayfalarca entry giriliyor. kimse tenezzül etmemiş yazmaya ne de olsa terörist değil ya o yüzden bir değeri yok. yazıklar olsun ki burda demokrat olarak geçinen sözlük yazarlarına.

  http://hbr.tk/w4dudr