şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 11 mayıs 2018 tarihi itibariyle ak parti genel merkez gençlik kolları başkanı olacak, galatasaray üniversitesi siyaset bilimi doktora öğrencisi.
 • 24 haziran 2018 genel seçimlerinde ak parti yalova birinci sıra milletvekili adayı olmuştur.
 • çok severdim, başbakan olacak çocuk derdik kendisine. istanbul prof. dr. mümtaz turhan sosyal bilimler lisesi 2. dönem mezunudur. saadet partisi geleneğindendi, numan kurtulmuş'un ak parti saflarına geçmesi onun da siyaset çizgisini ak parti'ye kaydırmış. görünen o ki başbakan olmak konusunda bizi yanıltmayacak. yaptığı siyasette de okul günlerindeki gibi akıllı, oturaklı ve vicdanlı olursa türkiye çok kıymetli bir siyasetçi kazanır. yolun açık olsun gümüş abi.
 • istanbul sosyal bilimler lisesi mezunudur. öss’de türkiye 30’uncusu olarak galatasaray üniversitesi siyaset bilimi bölümü’ne girmiştir. bölüm birincisi olarak mezun olmuştur.
  daha sonra istanbul üniversitesi sosyoloji bölümü’nden “alexis de tocqueville, hayatı, düşünceleri, siyasal faaliyetleri ve sosyal bilimsel yöntemi” başlıklı teziyle yüksek lisans derecesini almıştır. yetmemiş, ingiltere’de soas university of london’da “ittifak oluşumu ve dağılımı: soğuk savaş sonrası nato üzerine tartışmalar” başlıklı teziyle soas uluslararası siyaset programından ikinci yüksek lisans derecesini almıştır.
  şu anda galatsaray üniversitesi siyaset bilimi bölümü’nde doktora öğrencisi olarak akademik kariyerine devam etmektedir. ingilizce, fransızca ve arapça bilmektedir. bütün bunların üzerine söyleyecek bişey bırakmamıştır, yolu açık olsun.
 • 1990 doğumlu yalova akp 1. sıra millet vekili adayı. akp gençlik kolları genel başkanıymış. bir çok yerde üyeliği ve bir tanede kuruculuğu bulunuyor. kısaca backgroundu sağlam tutulmaya çalışılıyor. el kol hareketleri, değindiği konular, kullandığı cümleler birebir idolünün kopyasıdır. sanırım çevresindeki dalkavukların geleceğin başbakanı pohpohlamasına çok kaptırmış.
  aslen yalova’lı olduğu söyleniyor ama büyükgümüş soyadını hiç duymadım. kendisinin ilde bir nüfuzu yok. zaten istanbul’da doğup büyümüş. bir .. derman olamayacak taklitçiden öte biri değil. çok zeki, geleceği parlaksa en azından kendi olabilirdi.

  eskiden yalova 2 milletvekili verirdi şimdi 3 verecek. 1 akp 1 chp çıkardı. seçim öncesi öngörüm 2 chp, 1 ip çıkar. bu geleceği kafası kadar parlak olmayan arkadaş 2023 sonrası artık biat edeceği yeni liderine ( muhtemen berat albayrak) planladığı şekilde üst düzey kurmay olarak hizmet veremeyecektir.
 • ak partinin yalovadan birinci sıradan koyduğu 1990 doğumlu genç bir arkadaşımız. sanırım adını gelecekte fazlasıyla duyacağız.
 • kendisiyle aynı lisede okumuş olmamdan ötürü adını yıllar önce daha başlık yokken duyduğum akp milletvekili adayı. gerçi kendisiyle asla aynı zamanda okulda bulunmadık. ancak kendisinin methini çok duydum.

  mümtaz turhan sosyal bilimler lisesi, adı üstünde sosyal bilimlere vakıf insanları yetiştirme amaçlı açılan bir liseydi. gerçi bu amacına okulun ne kadar ulaştığı tartışılır ancak ahmet büyükgümüş ideal sosyal bilimci profiline her yönüyle uyan, dört dörtlük bir insan olarak lanse edildi her zaman. okuyan, araştıran, konferansları takip eden, dil bilen, liseli olmasına rağmen üniversiteli seviyesinde olan. daha 15 yaşında çok ağır kitapları okuduğu söylenirdi. tabi kendisine eleştirel yaklaşanlar da vardı. aslında öyle çok mükemmel olmadığını, sadece kendisini pazarlamasını iyi bildiğini iddia edenler. tabi bu söylemlerin ne kadarı kıskançlık ne kadarı gerçekleri yansıtır bilemeyeceğim. birkaç yıl önce akp ile temas ettiğini duymuştum. başlangıçta madem öyleyse akp nedir şeklinde tepki koysam da gençlik kolları başkanlığı, birinci sıradan aday olma gibi şeyler meseleye biraz farklı bakmamı sağladı. akp’nin ciddi bir düşüş trendinde olduğu açık. recep tayyip erdoğan ilk turda kazansa hatta meclis çoğunluğunu alsa bile gidişatı kötü olan bir türkiye var. akp erdoğan’dan ibaret gibi gözükebilir ama siyasal islam erdoğan’dan ibaret değil. yarın erdoğan siyasi açıdan silinse bile bu fikir akımını destekleyen insanlar yok olmayacak, belki biraz değişerek, belki biraz farklılaşarak ama orada duracak. o zaman yeni oluşumlara, yeni siyasi figürlere kapı açılacak. akp içinde veya başka bir parti bilemem ama bu olacak. bir yenileşmeye gidilmesi gerekecek. işte o zaman geldiğinde zeki, donanımlı ve kendini iyi pazarlayabilen bir insanın öne çıkabilmesi için uygun ortam oluşmuş olacak. ahmet büyükgümüş bu profile göründüğü kadarıyla uyuyor. kendini mi iyi pazarlıyor yoksa dolu mu bilemem ama zaten siyaset kendini pazarlama işidir ve şimdiye kadar bu yolda oldukça başarılı gibi duruyor. zaten siyasal islam’ın en döküntülü taraflarından biri de donanımlı insanların fazla olmaması. bu yüzden biraz öne çıkan insanlar altın muamelesi görüyor. tabi bütün bunlar nasıl olur bilemem. belki bu başlık ekşi sözlük başlık çöplüğünde çürüyecek. asla öne çıkamayacak. ya da belki de 1000 sayfa sürecek bir başlığın ilk entrylerinden birini giriyorum bilemeyeceğim. bekleyip göreceğiz.
 • hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım, çok bariz bir hata yapmazsa gelecekte ülke siyasetine yön verecek, gönülden desteklediğim güzide kişilerden. böyle devam etmesi dileğiyle, yolu açık olsun...

  (bkz: buralar değerlenir)