şükela:  tümü | bugün
  • ertem şener: volkan'a küfredenler şerefsizdir.
    ahmet çakar: küfretmek şerefsizlik midir ertem? sinan?
    e.ş: evet
    s.e: evet
    a.ç: volkan'ın melo'ya köpek demesi şerefsizlik midir?
    ertem şener ve sinan engin: mavi ekran
  • gecenin bombasını patlatmıştır. bir pozisyonun ilgisizliğini, ortamla uyuşmazlığını şu örnekle açıklamıştır.
    "beyler düşünün.. biz dördümüz bir dağ evindeyiz.. köyde.. etrafta köylüler var filan... kapı çalınıyor.. açıyoruz bi bakıyoruz sharon stone!.. aradan vakit geçiyor...bi daha kapı... zekeriya beyaz!.. ne alaka di mi. işte bu pozisyonda öyle"

ersin kardeşimiz de boş durmamış bu lafın üzerine:
    "zekeriya hoca gelip sharon stone burda mı diye soruyor mesela?!".. demiştir.

ama ahmet hoca durmak bilmez..

.."hatta kazım abi sharon senden buz kıracağı ister.sen olayı idrak edemeyip -o yok,keser vereyim mi dersin."
  • kazım kanat'ın "ricardinho ile delgado yanyana oynamaz, önlü arkalı oynayabilir" lafına çok ciddi bir şekilde "o senin dediğin langırtta oluyor" diyerek yarmış insandır.
  • ''..mesut özil türkiye milli takımını seçseydi, şimdi karabük'te sol açıktı..''

ahmet çakar- back to the future ıı
  • an itibariyle telegol'de:

"pele, geçenlerde türkiye'ye gelmişti, tanıştık..
    baktım böyle yancı gibi bi adam"

buyurmuştur.
  • kendi yönettiği bir karşılaşmayı yorumlarken: "hakem babamın oğlu mu? evet babamın oğlu, yani ben"

büyüksün ahmet hoca, fan klubünü kuracağım az kaldı.
  • abi adamın ses tonu nasıl yer etmişse beynimde, yazdıklarını okurken resmen beynimin içinde ahmet çakar sesi yankılanıyor. onun ses tonuyla okuyorum yazdıklarını.

son dönem gazeteciliğini iyi kavradı iki günde. bakın şimdiden söylüyorum; bence bu gecenin sonunda olayı galatasaray' a bağlar.
  • "ingiltere'de trafiğin soldan akmasını insanlığa yakıştıramıyorum..."

ben ömrü hayatımda daha muazzam bir yorum görmedim arkadaş.
  • dün geceki santra programında sözlüğü yakından takip ettiğini söylemesiyle birlikte kafamda bi anda sözlük yazarı olarak canlandı kendisi ve birkaç deneme sonucu ahmetcakar nickli bir kayıtlı okur olduğunu görüp onun kendisi olduğuna inandım. evet, o ahmet çakar. bir kimdir nedir kadar yakın bize...

neyse işte, sonrası malum...

işte biraz gerçek, biraz hayal gücüyle* bir ekşi sözlük yazarı olarak ahmet çakar:

kazım kanat
    bir barda otururken, böyle uzaktan görsem, ya isviçreli bir arkeolog ya da musevi bir tefeci zannederim ben bunu...
    (bkz: dur lan dur şaka yaptık oğlum sana)
    (ahmetcakar, 22.08.2006 03:56)

gürcan bilgiç
    arkadaş, senin de şu sahibi olduğun superspor mudur ne sikimdir spor sitesinde bi yazı yazdık, parasını hala vereceksin...
    (ahmetcakar, 22.08.2006 04:01)

güntekin onay
    (bkz: güntekin sen ciddi misin)
    (bkz: mahçupsun güntekin)
    (ahmetcakar, 22.08.2006 04:02)

ersin düzen
    şimdi ersincim, bak güzel kardeşim, biri karşına çıksa, "ulan senin var ya a..." dese iyi mi olurdu? olmazdı tabi... ben bu tip insanları buradan kınıyorum. sana da iyi akşamlar diliyorum güzel kardeşim.
    (ahmetcakar, 22.08.2006 04:08)

tolga alpaslan
    (bkz: don t cry for me argentina)
    anladın sen...
    (ahmetcakar, 22.08.2006 04:12)

erman toroğlu
    şimdi bak erman, yazar da olmuşum sözlükte... sen ekşi sözlük'te yazar olmak nedir bilir misin? buradan sana ne küfürler ederdim, ama bakın etmiyorum.
    (ahmetcakar, 22.08.2006 04:20)

yaran diyaloglar
    ben: a
    kazım kanat: k
    gürcan bilgiç: g
    a: yahu, alman futbolu futbol falan değil. bana alman futbolu demesin kimse...
    k: hocam, öyle diyosun da... şimdi beckenbauer de bu futbolun içinde.
    a: o daha da kötü. beckenbauer'in içinde olması alman futbolu için daha da büyük bir kötülüktür.
    k: ee, hocam... zaten beckenbauer alman futbolunu değil bavyera'yı düşünüyo hep. adam bavyera eyalet olsun istiyo...
    a: yahu, bavyera zaten eyalet... zaten eyalet kazım bavyera.
    (sessizlik...)
    g: ya, ayrılsın ülke olsun demek istiyo herhalde kazım abi...
    (ahmetcakar, 22.08.2006 04:50)

ampul abi
    buna şerefsiz demek her şeyden önce engin bilgisine hakaret olur, bu bir. ikincisi, bazen gerçekten de doğru yerlerde çıkabiliyor. ancak çok fazla gözüküyor ortalarda, yalnız sözlükte yeni olanlar için son derece gerekli olabilir. dikkat edin; gereklidir demiyorum, gerekli olabilir... ya da denyonun, şerefsizin teki ama bakın şerefsiz değil.
    (ahmetcakar, 22.08.2006 05:02)

ekşi sözlük
    bugüne kadar herhangi bir piçliğini görmediğim güzel oluşum. zaten bi yanlışını görsem direkt veririm mahkemeye, o yüzden akıllı olun...
    mahkeme demişken, müsaade buyrun, türk telekom geçenlerde erişimi engellemiş esrar ayağına ve uzun süre giremedim siteye. yazıklar olsun diyorum ve yetkililerden cevap bekliyorum ama maçası yemez* onların tabi... adamsanız gelir entrymi kötülersiniz, bakın adam değilsiniz demiyorum.
    (ahmetcakar, 22.08.2006 05:21)

ssg
    çok sevdiğim, şerefsizlik seviyesi 0'a yakın bir insan, can dostum.
    (ahmetcakar, 22.08.2006 05:28)

çaylak modu
    ulan bu ne mnskym? saatlerdir 10 entry için uğraştırıyorsunuz benim gibi bi adamı, yazıklar olsun... sabaha yazı yetişecek gazeteye, ben işi gücü bıraktım entry kasıyorum ulan. garanti olsun diye bir tane de fazla girdim, o da benden olsun be adam... bi de beni az çok biliyorsunuz arkadaş, hakaret etmek yasakmış, benim de yazdıklarım götümüze girebilir falan. töhmet altında bırakıyorsunuz adamı. ha unutmadan, paso ampul abi midir nedir o çıkıyo bi de burda, sapık bir eyyamcılık içinde. tanımam etmem. öğrendik ulan artık, koyacam görünmez bakınızına da, akıllı bakınızına da... al ulan veriyorum işte. bak şimdi *. girdi mi götüne? öyle zırt pırt çıkıp uyarı vermek kolay. adamsan gel kendin gir 10 tane entry ampul! bakın adam değil demiyorum, adamsa, ki adamdır.
    (ahmetcakar, 22.08.2006 06:00)