şükela:  tümü | bugün
  • adalet kavramı, hukuk devletlerinde olur bizim gibi ortadoğu kabilelerinde değil!
  • hukuk fakültelerinin kapılarına kilit vurulmalı.
  • sözlükte bir bakanın seks aletleri kadar ilgi çekmeyen olay.
    bir zengin çocuğu 2-3 tonluk aracıyla bir motorsikletliyi öldürdü. en masum haliyle dikkatsizlikle ölüme sebebiyet verdi. çocukken gece karalıkta bir civ civ ezmiştim, hala düşündükçe vicdanım sızlar. bir can alıp da rahat edebilmek enteresan. bu akparti ezilenlerin sesi değil mi? ne farkı var eskilerden? mehmet cengiz mesut yalakasıydı, erdoğan yalakası oldu. anap gitti akparti geldi, cengiz için değişen bir şey yok. o zaman da kraldı, şimdi de.
    çoğunluğu da akparti seçmeni olan gariban halk o zaman da eziliyordu, bugün de eziliyor.
    gerçi tersi olsa şaşırırdım. cezayı veren hakim de isteyen savcı da dev projeleri yürüten iş adamlarına saldıran hain ilan edilirdi.
    sinan çetin bile oğlunu kurtardıysa cengizin kurtarmasına şaşırmamak lazım.
  • bence konyadaki denyo gibi maktülün ailesinden araçtaki hasara karşılık tazminat da istemeli.
  • suçsuz birinin beraat etmesi durumudur. rüzgar çetin olayı ile ilgisi yok.

bu videoda biraz yakın takip etmek dışında pek de suçu yok gibi görünüyor. ölen kişi önce motosiklet ile minibüse çarptıktan sonra düşerek yerde sürükleniyor. bu sırada arkadan takipte olan cengiz, kazazede yerde motosikletinden ayrı olarak sürüklenirken, kendinden ayrı olarak sürüklenmekte olan motoru altına alıyor. videoyu kim izlese hakim ile aynı kararı verecektir.
  • edit:
    ilk mesajımda parası olanın hüküm sürdüğü adalet sistemine kaymıştım. fakat kaza videosunu izlemeden savcılık suçlamasına istinaden yanlış bir düşünceye kapılmışım. sanırım hem bu milletin amına koyacaz merak etme lafının, hem de rüzgar çetin olayının fazla etkisinde kaldığımdan dolayı yargısız infaz yapmışım. videoda ahmet cengiz'in olay ile ilgisi olmadığı net görülüyor. gerçi bu olayda suçlu olan taraf ahmet cengiz olsa bile sonucun yine değişmeyeceğini adım gibi biliyorum ama yine de bu editi de yapmış olayım.
  • ahahahhahaha fakir olana 15 bin lira ceza çakmışlar .
  • ahmet cengiz denen kişi kazada motosikletlinin arkasından gelmekte, sadece motosikletli minibüse çarpınca savrulan motoru altına almakta ve kazazedeye çarpmamaktadır. motorcunun kazasına da sebep olmamış zaten, motorcu makas atıyor gibi geldi bana. bir anda karşısında yolcu alan minibüs görünce çarpıyor. burada ahmet cengiz'in ne suçu var onu anlamadım.
  • şaşırtmayan gelişme. adalet artık katilleri ödüllendirip, mazlumu ezerek devam ediyor yoluna. paran varsa her halt serbest. ölen ölür, kalan sağlar bizimdir. her şey tersi yönde ilerliyor bakalım nerde son bulacak bu saçmalıklar.
  • videodan anlaşıldığı kadarıyla zaten kusuru olmayan kişinin çıkmasıdır.

rüzgar çetin gibi bir adam (alkol, aşırı hız, hatalı sollama combosu) asıl içeride yatması gerekendir. daha bu hafta bir özel şoföre alkollüyken yaptığı kaza için 17 yıl 6 ay ceza verildi (http://www.hurriyet.com.tr/…ye-17-yil-6-ay-40244435).

ahmet cengiz'in babasına ülkenin göz göre göre peşkeş çekiliyor olması, onun olayda kusursuz olduğu gerçeğini değiştirmez. adil olmalıyız. başımıza ne geldiyse adalet yerine öfkemizle karar verdiğimiz için geldi.