şükela:  tümü | bugün
  • gazi universitesi'nde ogretim uyesidir. radikal futbol'da da yaziyor.
  • "türk ideolojileri ve islamcılık" kitabının yazarı.
  • aydınlanma, frankfurt okulu, habermas, muhafazakarlık, futbol ve ispanya ligi hakkında söyleyecek sözü vardır. akademik bir bursu kullandı diye akademiden atılan sanırım ilk akademisyen.

bürokratik ve akademik faşizmin kıymaya çalıştığı ahmet hoca, çankırı doğumlu olup, demokrat ve sivil bir tutum içerisindedir... onu harcadığını sananlar utanacaktır.
  • sakalli bir pipomen.
  • radikal futbol'da düzenli olarak yazan, özellikle avrupa futbolu hakkında leziz tespitlerde ve analizlerde bulunan kisi.
  • öğrenciler aralarında konuşuyorlar diye onlara gücenip dersini yarıda kesebilen,bilge,kaliteli,esprili, gazi'ye bir boy büyük hoca..
  • daha önce herhangi bir yazısını okumamıştım, okuduysam da hatırlamıyorum açıkçası. 2007 şampiyonlar ligi finaliyle ilgili yazısına şans eseri denk geldim ve sonuna kadar okudum. sadece bu yazısından yola çıkarak söyleyebilirim ki şu ana dek kendisini okumadığım için pek bir şey kaçırmadığımı düşünüyorum. kendisi futbol yorumculuğu değil, o maçta kimi tutuyorsa o takımın yorumculuğunu yapıyor anladığım kadarıyla. zaten çoğu futbolcu eskisi futbol yorumcumuz da böyle olduğu için bu yüzden ahmet çiğdem'i eleştirmek vakit kaybı olur. fakat sırf gıcık olduğu takım kupayı kazandı diye milanlı oyunculara çirkin, pigmeler ordusu gibi sıfatlar yakıştıran bir adamın, ntv'nin spor sitesinde yazmasına nasıl izin veriliyor anlamıyorum. isminin önüne gelen profesör etiketi ona bu hakkı veriyor herhalde. zaten medyada tuttuğu takımın formasıyla yazan bu tip yorumculardan bıkmışken, bir de bunun ecnebi takımları hedef alan versiyonunun hem de ntv spor servisi gibi türkiye ortalamasının üzerinde olan bir medya organında atıp tutmasına izin veriliyorsa, türk futbol medyasının geriye kalanı için ne desek boştur artık.
  • ntvspor sayfasinda, 23 mayis 2007 liverpool milan cl finali uzerine yazi yazmamis, adeta kusmustur.

ne hakemin almanligi ve her alman hakemin potansiyel mac katilligi kalmis ( ben de sevmemistim ama tipini, kapicilar kralindaki yoneticiye benziyor diye, macin icine ettigini soyleyemem), ne gattuso nun fiziksel cirkinligi, ne milanin pigmelerden olustugu, ne kuyt un sevimsizligi, ne de golleri inzaghi nin degil aslinda pirlo ve kakanin attigi. alttan girmis ustten cikmis ahmet bey.

teknik analiz yapayim demis, "mascherano, zenden in kanadinda oynamaliydi" tespitiyle batirmis, yazinin sonunda da bi allah belani versin milan demedigi kalmistir.

liverpool taraftari olmak, bu hezeyani hem de bayagi bir bicimde cemkirmeyi gerektirir mi? eger bir pool forumunda yaziyosaniz evet, ama radikal, ntv gibi bir kurumun yazisini yayinladigi biriyseniz ve dedeniz de ingiliz olmadigina gore gerek var mi sizce bu kalitesizlige ahmet bey?

sanirim belli bir cizgide yazi yazdiginizda ve populerlesmeyi beceremediginizde, ilk basvurulacak yol bu oluyor; kahvedeki adamin seviyesine in, sifat tamlamalariyla dimaglarda yer et. onlardan bolca var ahmet bey, yemiyoruz...
  • sanirim kendisinin ntvspor'da yazdigi birkac yazisini daha okumus ve goruslerine katilmamistim, lakin cok rahatsiz etmemis olacak ki kafamda yer etmemis. fakat kendisi son sampiyonlar ligi finali ile ilgili yazdigi yazida resmen fanatizm kusmasiyla beni hayretler icersinde birakti. bir profesor turkiye'nin belki de en saygin spor sitesinde nasil boyle yazilar yazabilir gercekten aklim almiyor.

http://www.ntvspor.net/pages/11137.asp