şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
7015 entry daha
 • çok yakında cumhurbaşkanımızı en çok benim sevmem diyecektir.

  neden mi?

  çünkü o bir siyasal islamcı...
 • devrimciymiş galiba, öyle bişey duydum kendisi hakkında.
 • bu adama oy verecek insanların akıl sağlığı yerinde değildir. binali’den sonra türkiye’nin en kötü başbakanı ünvanına layıktır.
 • şu adamı ciddi ciddi ne diyor acaba diye dinleyen var mı hakikaten?
 • bi' baska biyikli... ama ben yerinde olsam

  şu fotoyu tibit atardim. hshshshs

  (bkz: rte'nin şehir hatırası)
 • devrimcidir ama karşının devrimcisidir.

  (bkz: karşı devrimci)

  bunun sapkın fikirleri önce suriye'yi ateşe atmış sonra da başta türkiye olmak üzere tüm dünyayı mülteci krizi ile karşı karşıya bırakmıştır.

  kendini unutturup emekli hayatı yaşayacağına hala bıcır bıcır konuşuyor. kendisinin başbakan olduğu yaklaşık 2 yıl türkiye'nin en karanlık dönemlerindendir. 7 haziran öncesi pkk tarafından yapılan hazırlıklara göz yumulması, kaybettiği seçim sonrası birden islamcı terör örgütleri tarafından yapılan saldırıları ve ardından pkk'nın hendek saldırıları ve kurtarılmış bölge oluşturma girişimleri başladı. kazandığı 1 kasım seçimine kadar tüm türkiye'de bombalar patladı, insanlarımız, askerlerimiz, polislerimiz hayatlarını kaybetti. başbakanlıktan istifa etmesinden sadece 2 ay sonra polis ve askeriyenin bir bölümünü ele geçirmiş islamcı terör örgütü fetö darbe yapmaya kalkıştı ve yurttaşlarımızı katletti.

  bütün bu rezillikleri için özür dileyip yargılanmayı bekleyeceğine hala iktidara gelme peşinde. işin kötüsü kendisini sırf erdoğan'a muhalefet ediyor diye destekleyen muhalifler var. yapmayın dostlar bu şahsın yaptıklarını nasıl unutursunuz?
 • ateş olsa cürmü kadar yer yakacak kişi. hiç öyle intikam yeminleri etmesine, sesinin titremesine gerek yok.
  yapabileceği hiçbir şey yok. belki akp gittikten sonra şehir üniversitesini yeniden kurabilir.

  şehir üniversitesinin kapanmasının iyi tarafı; davutoğlu'nun bir dahaki seçimlerde rte'nin karşısındaki ittifakta yer alacağı kesinleşti. yani %1-2 oy dahi çok önemli sonuçta. bunu küçümsemeyelim.
 • o islamcı ideolojin öyle baskı kurdu, öyle boğdu ve nefes alamaz hale getirdiki insanların bir kısmı hem dinden hem de dindardan uzaklaştı...

  sorumlularından birisi de sensin...
 • çıkıp, 7 haziran seçimlerinden sonra, akp ilk kez çoğunluğu kaybetmişken, türkiye'de aniden birden bire, ansızın patlamaya başlayan ve 1 kasım'da akp nin çoğunluğu tekrar kazanmasıyla bıçak gibi kesilen terör olaylarını açıklamazsa, ağzıyla kuş tutsa hikaye..

  ama çıkıp açıklarsa, "ben de sorumluyum" derse, cezasını çektikten sonra, kendisini sevemem ama saygı duymaya başlayabilirim.
 • hakkında yazmayı çok sevdiğim bir isim çünkü kendisi hakkında konuşan çoğu insan bu adamı tanımıyor ama tanıdığını zannediyor.

  davutoğlu'nu tanıdığını zannedenlerin ekserisi muhalif cenahta yer alanlar ama onlar da kendi içlerinde çelişki içindeler. bir yandan adamı etkisiz bir küçük enişte mertebesine indirgeyip alay ederken diğer yandan da adamı orta doğu'da başımıza gelen her musibetin baş sorumlusu olarak ilan edip adeta bir siyasi deccal seviyesine çıkarıyorlar. hatta bir ara ulusalcı kanattan "erdoğan iyi ama davutoğlu kötü" gibi komik beyanlar bile duyar olmuştuk. karar verin yahu, bu adam erdoğan'ın kuklası olmaktan başka bir şey becerememiş bir küçük enişte mi yoksa erdoğan'ın aklına girip orta doğu'yu karman çorman eden bir kaotik kötü mü?

  bakın ben diyeyim, ummadık taş baş yarar; davutoğlu'nu gerçekten çok küçümsüyorsunuz. halbuki akp içindeki, bülent arınç ile beraber en tehlikeli iki adamdan biriydi kendisi. wikileaks'in sızdırdığı amerikan dışişleri belgelerinde bile "tehlikeli" olduğu özellikle belirtilen bir adamdan bahsediyoruz. niye tehlikeli olduğunu da söyleyeyim, şu an erdoğan'ın yanına topladığı tiplerin hepsi bir halttan haberi olmayan ve hiçbir ideolojik bilinci de olmayan bomboş tipler. bunlar erdoğan ile var oldular ve erdoğan ile beraber de tarih olup gidecekler. arınç ve davutoğlu ise farklı, bu adamların asıl bağlılıkları erdoğan'a değil siyasal islam denen olguya ki davutoğlu'nun bugün "hakkında bir şey söyleyemez" dedikleri erdoğan'a neler neler dediğini gördük. ufukta henüz bir seçim görünmediği için şu ana kadar eleştiri dozunu çok artırmamıştı ama seçimler yaklaştıkça davutoğlu daha da saldırganlaşacak. akp'den ise bu adama doğru düzgün bir cevap gelmemeye devam edecek çünkü kendi içinde tutarlı bir ideolojik tavrı var bu adamın. millet alaya alıyor -ki benim de görüşleriyle alakam olamaz- ama böyle bir dönemde akp'den ayrılıp parti kurabilmek bile yeterince cesaret işi, herkes yapamaz. arınç ise muhtemelen yaşının da etkisiyle daha muhafazakar bir tavır takınıp eleştirilerini içeriden dile getirmeyi yeğledi ama o da her konuştuğunda partinin içi kaynamaya başlıyor, özellikle bülent turan falan gibi gereksiz tipler hop oturup hop kalkıyorlar kendisini susturabilmek için.

  neden biliyor musunuz? çünkü bu adamların taban üzerinde etkileri var, bu adamlar siyasal islamın ete kemiğe bürünmüş halleri. arınç'ı susturmak için istişare kuruluna aldılar, davutoğlu'nu parti içinde susturamayınca ihraç ettiler ve yok olup gider sandılar ama adam parti kurup başlarına iyice bela olduğu için şimdi de sindirmeye çalışıyorlar. zamanında abdüllatif şener ayrıldığında onu susturmaya çalışan yoktu çünkü şener'in tabanda bir karşılığı yoktu. davutoğlu'nun da şu an aynı durumda olduğunu düşünüyorsunuz, bir karşılığı olmayan bir adamı sindirmek için üniversite kapatacak kadar ileri giderler miydi sizce? bırakırlardı mahallenin delisi misali bağırır dururdu. sandığınız gibi değil işte mesele, bu adam tıraştan değil; tabanın ve teşkilatların gözünde de erdoğan'ın gerçek veliahdıydı. erdoğan cumhurbaşkanlığına ilk kez aday olduğu zaman herkes abdullah gül'ün başbakan olacağını beklerken, yapılan temayül yoklamasında davutoğlu ezici çoğunlukla birinci çıkmıştı. hatta bazı vekiller kapalı zarf içinde bile değil, göstere göstere kendisinin ismini yazmışlardı. arkasından gelen isimler ise binali yıldırım ve mehmet müezzinoğlu olmuşlardı. son kararı tabii ki erdoğan verdi ama erdoğan istese o zaman da getirirdi mr. düşük profil binali yıldırım'ı.

  ali babacan ve abdullah gül siyasal islam çizgisindeki adamlar değiller, bir zamanlar öylelerdi belki ama bu olaylar yaşanırken değillerdi, burası net. davutoğlu ise siyasal islamın entelektüel aklı olarak görülüyordu ki hala öyle gören çok. adama, akp'ye sonradan eklemlenen ayak takımı dışında da akp içinden tutarlı bir eleştiri gelmiyor, gelemiyor çünkü akp'yi yaratanlardan biri bu adam. abdüllatif şener gibi teknokrat, ali babacan ve abdullah gül gibi pragmatist değildi davutoğlu, tabanda da teşkilatlarda da karşılığı var.

  o yüzden yakından izlenmesi gerekiyor bence kendisinin. akp tabanı tamamen siyasal islamcılardan oluşmadığı için babacan ekibinin de akp'den oy çalması çok muhtemel ama bu adamın ettiği her söz, akp'nin ideolojik saiklerle hareket eden tabanı üzerinde büyük etki yaratıyor. kendisi başbakan olduğunda akp tabanının yaşadığı heyecanın %1'i yaşandı mı binali yıldırım başbakan olduğunda?

  erdoğan'a tekrar biat edeceğini söyleyenler ise hayal aleminde yaşıyorlar, galiba bunu da fark etmiyorsunuz ama bu adam egoist. erdoğan'a biat etmeyi geçtim, erdoğan'ın her şeyin içine ettiğini düşünüyor ve öfkesi de çok samimi. dost meclislerinde de dostlarına "yıllardır yapmak için uğraştığımız her şeyi bok etti" falan diyordur muhtemelen.

  bırakın adam akp'yi her gün kendi silahıyla vurmaya devam etsin, chp'nin zaten akp'den koparabileceği bir taban yok. %1 alır diyorsunuz -ki ben daha çok oy alacağını düşünüyorum-, erdoğan zaten %51'le kazanıyor. %1'in bile bu kadar önemli olduğu bir ortamda karşı cenahtan bir oy koparacak partilerin bile çok önemi var.
19 entry daha