• ytü çevre müh. öğretim üyesi.
    e-mail'leri ahmetd@yildiz.edu.tr
    telefonları 0212.259 70 70 (2865-2518); fax: 0212.261 90 41
    derece üniversite ülke yıl
    lisans istanbul teknik üniversitesi, inşaat mühendisliği türkiye 1981
    yüksek lisans yıldız teknik üniversitesi, çevre mühendisliği
    i.h.e. environmental engineering türkiye
    hollanda 1985
    1989
    doktora yıldız teknik üniversitesi, çevre mühendisliği türkiye 1990
    yardımcı doçentlik yıldız teknik üniversitesi, çevre mühendisliği türkiye 1991
    doçentlik yıldız teknik üniversitesi, çevre mühendisliği türkiye 1995

uzman olduğu bilim dalları
    6150201-su kirlenmesi ve kontrolu
    6150203-katı artıklar

idari/akademik görevleri
    ytü çevre mühendisliği bölüm başkan yardımcılığı ,2000 - devam ediyor

kazandığı burslar
    w.h.o. hollanda hükümet bursu ,1988 ,11 ay

uluslararası science citation index ve social science citation index'ce taranan dergilerde yayınlanmış makaleleri
    determination of settling efficiency and optimum plate angle for plated settling tanks, water research,vol.29, no.2, pp. 611-616, 1995
    anaerobic uasbr treatment of young landfill leachate, fresenius environmental bulletın, vol.8, no.5/6, pp389-396, may/june 1999
    investigation of chemical treatability of effluent water in istanbul-baltalimanı preliminary mechanical treatment plant, fresenius environmental bulletın, vol.8, no.5/6, pp337-343, may/june 1999
    the chemical treatability of municipal wastewater ,fresenius environmental bulletin vol.9, p:451-460 july-august 2000
    physicochemical pretreatment and dewaterability of septage, fresenius environmental bulletın, vol.10, no.3, pp 262-266, march 2001.
    2002, ammonium removal from aqueous solution by ion-exchange using packed bed natural zeolite; water sa, vol. 28 no 3, - pp.329-335, july 2002.

uluslararası science citation index'ce taranan dergilerde kaynak gösterilme
    kendisi tarafından 0 kez, başkaları tarafından 4 kez.

kazandığı ödüller
    tübitak, uluslararası bilimsel yayınları teşvik programı ödülleri - 1995
    ytü bilim teşvik ödülü - 1996
    ytü bilim teşvik ödülü - 1999
    tübitak uluslararası bilimsel yayınları teşvik programı ödülleri - 1999
    tübitak uluslararası bilimsel yayınları teşvik programı ödülleri - 2000
    ytü bilim teşvik ödülü - 2000
    tübitak uluslararası bilimsel yayınları teşvik programı ödülleri - 2001
  • yeşil ve sakallı kod adlarıyla tanınan mahmut yıldırım olarak bilinen kişinin bir diğer ismi..
  • kısa zaman önce profesör olan ytü öğretim üyesi
  • 1979’da genarallik görevine intikal etmis , 1983’de ankara’daki zırhlı birlikler okulu komutanlığından emekli olmustur .kendileri kibrista gazi olabilme serefini yakalamistir. emekliliginden sonra özell bir kuruluşta çalışmaya baslamistir
  • tam adı ahmet vahap demir olan öğretim üyesi. 1930-2002 yılları arasında yaşayan ahmet demir, 1997de sbf iktisat bölümünde profesör iken emekli olmuştur.

genellikle ders yapmayan, sınavlarda 90-100 diye not veren ahmet demir, mhp'li idi ve bu partiye yakın gazetelerde köşe yazarlığı yapardı.

hasanoğlan'da yaşayan, defalarca evlenen (galiba sekiz) ahmet demir, gemi maketleri yapan ve neredeyse bütün tarihi gemileri en ince ayrıntısına kadar bilen biriydi. anadol marka turuncu otomobilini ölünceye dek kullanmış, ayrıca çeşitli marka otomobilleri bir koleksiyoncu gibi toplamıştı.

bana delikanlı diye seslenen ve zaman zaman muhabbet eden ahmet demir'e ait unutamadığım anılarımdan biri şöyledir:

bir yemekte yan yana oturuyorduk. ahmet demir bana dönüp, "delikanlı" dedi, "biliyor musun, benim sayıştaydaki arkadaşlarım -laf arasında biraz takunyacıdırlar- siyasalda çalıştığım için bana komünist derler".
  • sanırım müstear isim, maddenin en gizli, asıl sırrını açıklıyormuş.
    http://www.ahmetdemir.com/

bir matematikte doktora derecesi sahibi bir vatandaşımız
    http://www.gyte.edu.tr/…/elemanlar/ahmet_demir.html

ayrıca bu mistik kişilikten, ve sanırım yeşilden de bağımsız biri olarak bir şair (soru eki mi ayrı yazılır konusunu bilmiyor),
    http://www.antoloji.com/ahmet_demir "ahit" adlı şiiri (en baştaki) tavsiye olunur.

kısacası türkiye'de en çok bulunabilecek ad-soyad kombinasyonlarından biri olduğundan rehberden sözlüğe göz ardı etmenin ayıp olduğu bir kişiliktir ahmet demir.
  • bilim üniversitesi tıp fakültesinde tek başına 3. sınıfta okuyan kişidir. muhtemelen diğer sınıfları da tek başına okuyarak istemeden birincilikle mezun olacaktır.

"...
    tereddüt yaşayan bilim üniversitesi yöneticileri, tek öğrenci olmasına rağmen üçüncü sınıf programı açtı. ahmet şu anda 41 hocadan tek başına ders alıyor. bazen laboratuvarlarda üç hoca birden sadece ona eğitim veriyor. ancak, bu durumdan çok da memnun değil. çünkü, dersten kaytarma, uyuklama ya da kafasını başka tarafa çevirme şansı yok. sadece bir gün okula geç kalmış, o gün de bütün okul duymuş. yalnızlıktan sıkılan ahmet demir, bazen bir arkadaşını da derse getiriyor.
    ..."

http://www.hurriyet.com.tr/…gid=112&srid=3431&oid=5
  • iski'nin müdürlüğünü yapmakta olan kişi.
  • bu soyadla süper maden muhendisliği bölüm başkanlığı yaparmış yazık olmuş.
    ferro ahmet
  • inanılmaz entrylere sahip mükemmel bir ekşi sözlük yazarı. eski snowboard takım arkadaşım olabilir.
hesabın var mı? giriş yap