• türkiye'ye lojik teknolojisini ilk getirdigini söyleyen ve aksini kanıtlayabilecek daha yaşlı birisi olmadığından bu söyledikleri doğru kabul edilen kisilik. 1.80'lik 80 yaşındaki prof. dr. ahmet dervisoglu halen yasamakta, itü ve yeditepe üniversitelerinde halen ders vermektedir. 100'lük delikanlılar arasına girmeye aday bir insan.

  (bkz: logic curcuits)
  (bkz: logic design)
 • sekseni geçmiş olan yaşına ragmen hala yeni şeyler ogrenmek icin can atan, çocuksu bir yanı da olan, aşmış, tarifsiz insan.

  ülkemizde dijital telefon santrallerinin kurulması için 80'lerin başında mücadele vermiş** ve avrupa kıtasında dijital telefon santrali kullanan ilk ülke olmamızı sağlamıştır.
 • dünyada başka hiçbir okulda işlenmeyen tarzda bir logic circuits dersi işleyen adamdır. hasse diagram lardan falan bahseder hala, işinize yarayacak şeyler öğrenmeniz neredeyse imkansızdır.

  anlatamıyor değil, kötü bir adam da değil, sadece anlatmıyor. çünkü anlattığı şeyler başka şeyler, ama anılarını dinlemek için derse gidilebilinir, dijital dünyanın analog dünyadan neden daha iyi olduğunu söyler durur.
 • dersinden aa ile geçenlere referens verirdi. aa almak için vize final ortalaması 95+ not almanız gerekiyordu. akedemik kariyer düşünüyorsanız referansımı almak isteyebilirsiniz filan derdi ilk dersinde.