şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'ye lojik teknolojisini ilk getirdigini söyleyen ve aksini kanıtlayabilecek daha yaşlı birisi olmadığından bu söyledikleri doğru kabul edilen kisilik. 1.80'lik 80 yaşındaki prof. dr. ahmet dervisoglu halen yasamakta, itü ve yeditepe üniversitelerinde halen ders vermektedir. 100'lük delikanlılar arasına girmeye aday bir insan.

  (bkz: logic curcuits)
  (bkz: logic design)
 • transistöre tranzistor denilmesi gerektiğini iddia eden hoca. ünlü lafı şu idi:"mühendis dediğin tranzistor der, teknisyenler işçiler ne derse desin siz onlara bakmayın!! ". devreler ve sistemler bölümünü seçenlerelojik devre tasarımı , lojik devreler ve devre ile ilgili dersler verirdi. partner'ı kenan istanbullu idi.
 • sekseni geçmiş olan yaşına ragmen hala yeni şeyler ogrenmek icin can atan, çocuksu bir yanı da olan, aşmış, tarifsiz insan.

  ülkemizde dijital telefon santrallerinin kurulması için 80'lerin başında mücadele vermiş** ve avrupa kıtasında dijital telefon santrali kullanan ilk ülke olmamızı sağlamıştır.
 • dersinden aa ile geçenlere referens verirdi. aa almak için vize final ortalaması 95+ not almanız gerekiyordu. akedemik kariyer düşünüyorsanız referansımı almak isteyebilirsiniz filan derdi ilk dersinde.
 • ülkesinde ve çevresinde genel olarak mutluluk seviyesinin artması gibi bir hedef/misyon belirlemiş, ve ister inanın ister inanmayın başarılı da olmuş nadide bir insan
 • doğan cüceloğlu'nun "derviş'in aklı prof. ahmet dervişoğlu ile sohbetler" adlı kitabında bahsettiği kişi. köşe yazısında denk geldim, bir ara bulursam bir meslektaşı olarak kitabı da okumak isterim.

  --- spoiler ---

  ahmet dervişoğlu, gönen'in akçapınar köyünde 1935'te doğmuş.
  itü elektrik fakültesini bitirmiş. amerika'da doktora aldıktan sonra fakültesine dönmüş, 9 yıl dekanlık yapmış. o da türk insanını değerli bulan ve seven, köyüyle bağlantısını koparmayan, birçok yoksul gencin yüksek tahsil yapmasına katkıda bulunan iyi bir kimse...
  --- spoiler ---

  kısa bir alıntı için:
  http://www.yeniasir.com.tr/…016/10/03/dervisin-akli