şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şanlıurfanın eski ssk hastanesi başhekimi, şu anki belediye başkanı. kendisi normal akp formatının dışında çağdaş, aydın bir insandır. fakat sözde dinci geçinen, yerel seçimlerde bile kişiye değil de partiye oy veren yurdum insanından oy alabilmek için bu partiden aday olmuştur.

  edit: yeni gıda tarım ve hayvancılık bakanı olmuştur.
 • 2004 yılından beri şanlıurfa belediye başkanlığını yürütmekte olan, şehrin eski haline göre modernleşmesinde etkili olan siyasi kişi. 2009 yerel seçimlerinde yine ak partiden aday adayı olmuştur. şanlıurfa halkı tarafından çok sevildiği ve yaptığı çalışmalar sayesinde aday olmasına kesin gözüyle bakılmasına rağmen milletvekilleri iyi geçinemediği için*aday gösterilmemiştir. bunun üzerine ak partinin şanlıurfada çok fazla oy kaybetmesi ve kendisinin ise halk tarafından 2009 yerel seçimlerinde bağımsız olarak aday olması beklenmektedir.
 • enteresan bir çelişkiye sebep olmuştur.
  şanlıurfa milletvekillerini halk seçmiştir ama bu milletvekilleri halkın istediği belediye başkan adayını tamamen duygusal sebeplerden dolayı istememişlerdir.
  (bkz: demokrasiye inanmamak)
 • şanlıurfa'yı şehir görünümüne kavuşturmuş, dürüst, çalışkan, ufku geniş belediye başkanı.
 • saadet partisiyle anlaşamayıp yeniden seçimlere bağımsız olarak katılma kararı alan, akp ve benzeri partilerin zihniyetinden uzak belediye başkanı. neden bu tür partilerden aday olmak istiyor hala anlamış değilim.
 • iş için gittiğim urfa da konuştuğum kişiler, gördüklerim, tanık olduklarım sonucu seçilmesine kesin gözüyle baktığım başkandır. kendisini sevmeyene rastlamadım. özellikle esnafın büyük desteği oldu kendisine. urfa da olduğum sırada saadet partisi adayı olarak billboard ları süslerken, şimdi seçime bağımsız aday olarak girdiğini öğrenmek mutlu etse de, iktidar partisinin belediyesi olduğu dönemdeki imkanlar olmadan nasıl aynı kalitede hizmet verecek merak etmekteyim. ayrıca akp milletvekillerinin kendisine sıcak bakmama sebebi yememesi ve yedirmemesidir amiyane tabirle.
  fakıbaba, şehrin medhar ı iftihar ı balıklı göl ün çevresini bataklık çamur çorba olmaktan kurtarmış, tamamiyle turistik bir cennete dönüştürmüş, nemrut un çolaklaştırdığı urfa yı yeniden yeşillendirmeye başlamıştır. urfa ya imparator lakaplı yanık sesli türkücülerden daha yararlı olduğu, urfa nın onu o nun da urfa yı hakettiği bir gerçektir.
 • "göbeğini kaşıyan adam çaktı mı size" diye küçük akılları sıra chp'lileri halkı küçük görmekle itham edenlerin, "ceket koysak kazanır" diye ilk ağızdan küçümsedikleri seçmenden yedikleri enfes tokattır.
 • türkiye siyasetinde beyaz bir lekedir.

  yıllar sonra gelen edit: grileşmiş mi kararmış mı emin değilim lakin eskisi kadar pak değil sanırım.
 • saadet partisine geçeceğini açıklamıştır.
  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/…em/11318050.asp?gid=229
 • fakıbabam. urfa'nın hırçın çocuğu. hem mağrur, hem onurlu. şu an hüngür hüngür ağlıyorsam, sebebi sensin fakıbaba. yanlış anlama, sevinçten ağlıyorum, gururdan ağlıyorum.
  kaşı güzel, gözü daha da güzel fakıbabam.