şükela:  tümü | bugün
  • gençlik ve spor genel müdürlüğünden satın alınan bjk arazisi üzerinde bulunan ahmet fetgeri spor salonunda voleybol şubesi çalışmalarını sürdürmektedir.spor salonunda 2 adet antreman salonu, kondisyon salonu ve sağlık ünitesi mevcuttur
  • bir zamanlar mac taktıklerı duvara tahta kalemıyle cızmek suretıyle verılırdı bu salonda .soyunmaodalarının halını sız dusunun....ya da dusunmeyın bosverın...
  • artık yerinde yeller esen spor salonu. yapılması aylar yıllar süren salonu 1 günde yıktılar.
  • özellikle lütfi kırdar sonrasında, dikilitaş süleyman seba salonu açılana kadar beşiktaş jk basketbol takımına ev sahipliği yapan salondur. 1999-2000 sezonunda dikilitaş'a geçilene kadar ki süre zarfında bu salonda çok mütevazi kadrolarla büyük maçlar kazanılmıştır. dönemin avrupa'da sükse yapan efes pilsen ya da tofaş'ı bile dünya starlarını kadrolarında barındırmalarına rağmen bu salondan çıkamamışlardır. yaklaşık 2000 kişilik tek taraflı bir tribünü olan bu salonda oynanan son sezonda beşiktaş avrupa'da koraç kupası'nda belçika temsilcisi sun air oostende ile çeyrek final oynama başarısı da göstermiştir. dikilitaş süleyman seba salonuna geçilmesinin ardından salon voleybol ve diğer amatör branşlara hizmet vermeye devam etmiştir. fulya projesinin hayata geçmesinin ardından ise salon yıkılmış, anılarımız da tarihe karışmıştır. bu entry vesilesiyle profesyonel seviyede yaşanmaması gereken ama bu salonda tanık olduğum iki ilginç olayı da aktarmak istiyorum.
    - rakibi hatırlamıyorum, beşiktaş'ın evsahibi olduğu bir maç, içerideki kalabalıktan ve dışarıdaki soğuk havadan oluşan terlemenin camlar açılmasına rağmen giderilememiş olması sebebiyle yarıda kalmıştı. aynı günün akşamı maçın kalanı abdi ipekçi'de oynanmıştı.
    - hafta içi mavi jeans ortaköyle oynanacak bir başka maç ise skor tabelası çalışmadığı için başlayamamış ve yine başka bir salona alınmış, maça gelip giren seyircilere bilet paraları iade edilmişti.
    benzer aksaklıklar sürekli olmasına rağmen ahmet fetgeri spor salonu'nun her beşiktaş taraftarı için ayrı bir yeri olduğunu sanıyorum.
  • 1993-1994 senesinde besiktas altyapisinda basketbol oynarken kullandigim spor salonu. spor salonunun yonetimini besiktas'in efsanelerinden (bkz: ali ihsan karayigit) yapiyordu, tribunlerin altina denk gelen, ana sahadan girilen yerde , soyunma odalari, besiktas'in boks,kurek,atletizm,hentbol,voleybol odalari bulunurdu, tabi bunlar bir kapi ve uzerinde spor dalinin yazdigi kapilardi, gercekten iceride bu sporlar ile ilgili bir sey yapiliyormuydu pek bilmiyorum, kucuk de bir basketbol sahasi vardi antrenman yaptigimiz, tahta potalari olan, yuksekte kalan pencerelerden iceri gunes isigi suzulurdu bu aydinlatmasi olmayan kucuk basketbol sahasina, (bkz: ahmet kandemir) hocamiz o yillarda altyapi da besiktas genc takimini calistirirdi, kendisiyle bir kac antrenman yapma sansi bulmustum, babamin anlattigina gore kendisi de ahmet kandemir hocayla ortak altili ganyan kuponu yapiyormus o zamanlar. nemlenme sorunu vardi spor salonunun, maclar sirasinda surekli parke nem nedeniyle islanir oyuncular kayip dusme tehlikesi gecirirdi, ilerleyen yillarda terkedilerek suleyman seba spor salonuna gecis yapildi, spor salonunun karsisinda bir hali saha ve 2 toprak saha bulunurdu, bunun yaninda da besiktas futbol takiminin calistigi cim sahalar, tabi simdi bunlarin yerinde yeller esiyor, gokdelenler yukseliyor anilarimizin uzerinde...