şükela:  tümü | bugün
4827 entry daha
  • 2014 yılının 10 kasımında saat 9'u 5 geçe ayağa kalkmayıp da 2017 10 kasımında ayağa kalkacak olmasını atatürk'ün büyüklüğünü yeni anlamış olması olarak ifade ediyor açık açık.

yorumsuz.
  • 10 kasım'da aşkla ayağa kalkacakmış!

http://www.hurriyet.com.tr/…lkacagim-ayaga-40640134

2014 yılında yazdığı yazıyı da paylaşmış; 2014'te ayağa kalkmanın saçmalığını kaleme almıştı, şöyle izah etmiş 2014'te neden muhalefet edip, 2017'de neden aşkla ayağa kalkacağını;

"neden ayağa kalkmadığımı şöyle izah etmiştim:
    “saygının, sevginin ille de o saatte ayağa kalkılarak gösterilmesi gerektiğine inanmıyorum.”
    *
    o günden bugüne...
    - atatürk’ün gözümdeki yeri öyle büyüdü ki...
    - atatürk’ün yüzyıl sonrasını görebilen bir lider olduğuna dair inancım öyle arttı ki...
    - atatürk’ün kurduğu sistem sayesinde ortadoğu’daki bütün ülkelerin ilerisinde olduğumuza dair kavrayışım öyle perçinlendi ki...
    bu 10 kasım’da...
    saat 9’u 5 geçe...
    hiçbir artistliğe falan zerre gerek duymadan...
    büyük bir aşk, şevk,
    sevgi, saygı ve heyecanla
    fırlayacağım ayağa!"

bir de ben izahı deneyim; atatürk'ün yeri 2014'ten 2017'ye değişmedi, hatta 1938'den beri gerçek atatürkçülerde değişmedi. ahmet hakan için değişimin nedeni bellidir, iktidar o dönemlerde atatürk'ü ve atatürkçülüğü değersizleştirmeye çalışırken sende esen rüzgarda ayağa kalkmanın, anıtkabire gitmenin ne kadar gereksiz olduğunu yazıp durdun, değerleri zayıflatmayı kendine görev bildin. şimdi de yaklaşan başkanlık seçimlerinde tayyip erdoğan'ın atatürkçülüğü de kucaklama sevdasında geride kalacağını düşünüp aşkla ayağa kalkar oldun, çünkü rüzgar tersine döndü.

sana tavsiyem ayağa falan kalkma, otur bence dizlerinin üstünde, ayağa kalkarsan yalama görevini tam olarak yerine getirmiş olmazsın tabi.
  • (bkz: ibre)
  • 9.05 'de askla ayağa kalkacagina dair yazını okudum da içimden sen nasıl bir ya...sın demek geldi. keza sirtini esen ruzgara verip ona gore devamli surette yonunu değiştirenlere denecek tek söz de bu kanımca.

http://m.hurriyet.com.tr/…kalkacagim-ayaga-40640134
  • "hiç bir artistliğe gerek duymadan..." derken? attığın her adım, soluduğun her nefes, yazdığın her harf artistlik kokuyor. oynuyorsun da kimse farkında değil zannediyorsun. son yazında da olduğu gibi.

entel maganda seni...

ahmet hakan'ın sözlerini de yazayım tam olsun:

"...
    konuşurken solcusun
    yaşarken karambolcusun
    oportunizme bulaşmış
    tipik bir orta yolcusun

bir allahcı bir kulcusun
    bir davulcu bir pulcusun
    ne kadar inkar etsen de
    hem jigolo hem dulcusun

o yandasın bu yandasın
    hovardasın hep bardasın
    artık rol yapmayı bırak
    sen bir entel magandasın

behey sanat hırsızı
    behey üretme kabızı
    birazcık efendi ol
    bırak elinden şu sazı"
  • sabah ereksiyonu yar(r)aklarda görülebilen bir olaydır. bazı yar(r)aklarda sık sık, bazılarında ise nadiren de olsa görülür.
    serbest çağrıştı.
  • yazılarını okumadığım bir lüzumsuz. oraya buraya düştükçe okuyorum da ne kadar isabetli bir karar verdiğimi tekrar tekrar anlıyorum.

bir aralar 10 kasım'da ayağa kalkmak gereksiz demişti sonra da kalkı kalkıvermişti. arada kaç yıl geçti 2-3 yıl. yani bir insan 16 sında kafası iyi olur afedersin biraz mal olur bu tip triplere girer. e bu herif peki? 10 kasım'da ayağa kalmadığında ve bunu övüne övüne anlattığında kaç yaşındaydı..
  • ahmet hakan neden hala seninle dalga geçtiklerini ve ciddiye alınmadığını anlamak istiyorsan son "yazını" tekrar oku.

yazından çıkan tek anlam ne biliyor musun? ahmet hakan ayağa kalkarsa atatürk harika biridir. neden? çünkü ahmet hakan her konuda otoritedir. atatürk hakkında şüphesi olanlar ahmet hakan'a ait bacaklardaki kasların beyninden gelen sinyaller sonucu kasılmasıyla gerçekleşen ayağa kalkma eylemiyle bu şüphelerinden kurtulabilir.

şimdi tamamen kağıt israfı olan hürriyet gazetesinin yine nereden baksan yarım asırlık geçmişi var. sen bu gazetede köşe yazıyorsun ve bunu yaparken kendini bir otorite yerine koyuyorsun. yazdığın şeyler bir genç kızın günlüğünden farklı değil. "ayağı kalktım o zaman ata iyidir" dediğin adam gelmiş 50-60 yaşına, belki bu adamlar senin hayalini kuramayacağın okullardan mezun olup aklına gelmeyecek işler yapmış belli kültürel birikimi olan insanlar.

ayağı niye kalktın? ibadet olsun diye mi? atatürk'ü anlayıp saygı duymaya mı başladın? 2014 yılına kadar atatürk'e neden saygı duymuyordun? 2014 yılında ne değişti?

türkiye'de doğup büyümüş orta yaşlı bir insan olarak 2014 yılına kadar atatürk hakkında net bir kanıya varamamış olmana karşın köşe yazarlığı adı altında insanlara çok değerli fikirlerini aktardığını düşüyorsun ama büyük yanılgı içerisindesin.
  • yıllardır izlediğim kanal d ana haberi bırakmama neden olan sakallı. serdar cebe’nin tırnağı bile olamaz zaten.
26 entry daha