şükela:  tümü | bugün soru sor
4851 entry daha
 • 2014 yılının 10 kasımında saat 9'u 5 geçe ayağa kalkmayıp da 2017 10 kasımında ayağa kalkacak olmasını atatürk'ün büyüklüğünü yeni anlamış olması olarak ifade ediyor açık açık.

  yorumsuz.
 • 10 kasım'da aşkla ayağa kalkacakmış!

  http://www.hurriyet.com.tr/…lkacagim-ayaga-40640134

  2014 yılında yazdığı yazıyı da paylaşmış; 2014'te ayağa kalkmanın saçmalığını kaleme almıştı, şöyle izah etmiş 2014'te neden muhalefet edip, 2017'de neden aşkla ayağa kalkacağını;

  "neden ayağa kalkmadığımı şöyle izah etmiştim:
  “saygının, sevginin ille de o saatte ayağa kalkılarak gösterilmesi gerektiğine inanmıyorum.”
  *
  o günden bugüne...
  - atatürk’ün gözümdeki yeri öyle büyüdü ki...
  - atatürk’ün yüzyıl sonrasını görebilen bir lider olduğuna dair inancım öyle arttı ki...
  - atatürk’ün kurduğu sistem sayesinde ortadoğu’daki bütün ülkelerin ilerisinde olduğumuza dair kavrayışım öyle perçinlendi ki...
  bu 10 kasım’da...
  saat 9’u 5 geçe...
  hiçbir artistliğe falan zerre gerek duymadan...
  büyük bir aşk, şevk,
  sevgi, saygı ve heyecanla
  fırlayacağım ayağa!"

  bir de ben izahı deneyim; atatürk'ün yeri 2014'ten 2017'ye değişmedi, hatta 1938'den beri gerçek atatürkçülerde değişmedi. ahmet hakan için değişimin nedeni bellidir, iktidar o dönemlerde atatürk'ü ve atatürkçülüğü değersizleştirmeye çalışırken sende esen rüzgarda ayağa kalkmanın, anıtkabire gitmenin ne kadar gereksiz olduğunu yazıp durdun, değerleri zayıflatmayı kendine görev bildin. şimdi de yaklaşan başkanlık seçimlerinde tayyip erdoğan'ın atatürkçülüğü de kucaklama sevdasında geride kalacağını düşünüp aşkla ayağa kalkar oldun, çünkü rüzgar tersine döndü.

  sana tavsiyem ayağa falan kalkma, otur bence dizlerinin üstünde, ayağa kalkarsan yalama görevini tam olarak yerine getirmiş olmazsın tabi.
 • (bkz: ibre)
 • 9.05 'de askla ayağa kalkacagina dair yazını okudum da içimden sen nasıl bir ya...sın demek geldi. keza sirtini esen ruzgara verip ona gore devamli surette yonunu değiştirenlere denecek tek söz de bu kanımca.

  http://m.hurriyet.com.tr/…kalkacagim-ayaga-40640134
 • "hiç bir artistliğe gerek duymadan..." derken? attığın her adım, soluduğun her nefes, yazdığın her harf artistlik kokuyor. oynuyorsun da kimse farkında değil zannediyorsun. son yazında da olduğu gibi.

  entel maganda seni...

  ahmet hakan'ın sözlerini de yazayım tam olsun:

  "...
  konuşurken solcusun
  yaşarken karambolcusun
  oportunizme bulaşmış
  tipik bir orta yolcusun

  bir allahcı bir kulcusun
  bir davulcu bir pulcusun
  ne kadar inkar etsen de
  hem jigolo hem dulcusun

  o yandasın bu yandasın
  hovardasın hep bardasın
  artık rol yapmayı bırak
  sen bir entel magandasın

  behey sanat hırsızı
  behey üretme kabızı
  birazcık efendi ol
  bırak elinden şu sazı"
 • yazılarını okumadığım bir lüzumsuz. oraya buraya düştükçe okuyorum da ne kadar isabetli bir karar verdiğimi tekrar tekrar anlıyorum.

  bir aralar 10 kasım'da ayağa kalkmak gereksiz demişti sonra da kalkı kalkıvermişti. arada kaç yıl geçti 2-3 yıl. yani bir insan 16 sında kafası iyi olur afedersin biraz mal olur bu tip triplere girer. e bu herif peki? 10 kasım'da ayağa kalmadığında ve bunu övüne övüne anlattığında kaç yaşındaydı..
 • yıllardır izlediğim kanal d ana haberi bırakmama neden olan sakallı. serdar cebe’nin tırnağı bile olamaz zaten.
 • sen kalkmasan da olur aslan parçası.

  nasıl ki dinde akli melekeleri yerinde olmayanın ibadet yükümlülüğü yoksa hayatı boyunca dik duramamış bir adamın da 1 dakika boyunca dik durma yükümlülüğü yoktur, rahat ol.
800 entry daha