şükela:  tümü | bugün
  • daha önce ahmet taşgetiren ile aylar süren bir tartışmaya girip adamı işinden eden star yazarı ahmet kekeç'in bu kez hürriyet yazarı ahmet hakan ile birbirine girmesi durumudur.

mesele ise şortlu kıza saldırılınca ortalığı ayağa kaldıran doğan medyasının başörtülü kıza saldırılınca sus pus olması.

ahmet kekeç, ahmet hakan ve ayşe arman'a şunları söylemiş.

--- spoiler ---

hürriyet’in iki gülü, şortlu kız hakkında onlarca yazı yazdılar, konu gündemden düşmesin diye canlarını dişlerine taktılar.

ahmet hakan coşkun, hiç yazmadıysa, en az yirmi yazı yazmış, fiil sahibini anasından doğduğuna pişman etmiştir. ayşe arman da öyle... biz niçin durup durup “coşan” ahmet hakan coşkun’dan, başörtülü mağdurla ilgili, içinde “müptezel” ve “şerefsiz” geçen coşkun yazılar okumuyoruz?

niçin ayşe arman’ı adaleti baskı altında tutan etkinliklerde göremiyoruz? nedir bu sessizlik?

mağdur (yani mağdure) başörtülü olduğu için mi? saldırgan tıp fakültesi’nde okuyan “aydınlanmış” bir kişi olduğu ve kendisine yol vermeyen “kafası örümcek bağlamış” bir kişiyi dayakla tedip etme hakkına sahip bulunduğu için mi? hangisi?

belki de ayşe arman’ın kendisi bir başka “magandalık” olayının “yancısı” olduğu ve magandalığı “hak” sayan bir muhitin insanı olduğu için...

olabilir mi?

neden olmasın!

--- spoiler ---

ahmet hakan ise hakaret ederek şöyle cevap vermiş :

--- spoiler ---

istanbul ataşehir’de alçağın teki, başörtülü bir kadına yumruk attı ya...

bazı tipler, hemen bana mesaj göndermeye başladı:

* “e hadi bakalım ahmet hakan... bakalım şortlu kadına sahip çıktığın kadar başörtülü kadına da sahip çıkacak mısın?”

* kendisi şortlu kadına saldırıldığında sessiz kaldı ya...

benim de kendisi gibi davranacağımı sanıyor.

ve başörtülü kadına sahip çıkamayacağımı düşünüyor.

* bak a be sersem!

bak a be şapşal!

ben şortlu kadına sahip çıkarken kadının şortuna falan bakmadan bir mağdura sahip çıkmıştım.

tıpkı başörtülü kadına sahip çıkarken kadının başörtüsüne falan bakmadan bir mağdura sahip çıktığım gibi...

* mağdur mağdurdur benim için... kıyafetine bakmam. alçak alçaktır benim için... ideolojisine bakmam.

* beni kendinle karıştırma ve ufak ufak uza bakayım.

--- spoiler ---

ahmet kekeç köşe yazısı :

http://m.star.com.tr/…enin-hikayendir-yazi-1260597/

ahmet hakan yazısı :

http://mobil.hurriyet.com.tr/…-a-be-sapsal-40597742
  • davayı ahmet kazanır, diğer ahmet ise avucunu yalar.
  • son sürat devam eden kavga. bu işin de sonu mahkemede bitecek gibi.

ahmet kekeç'in özelliği hep adı ahmet olan adaşı gazeteciler ile kavga etmesi.