şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kemalist düzeni yıkmak için fetöyle birlikte olduk)

(bkz: ahmet hakan'ın fetö itirafını savunması)

afferin kimse okumuyormus, izlemiyormus.

hicbiriniz okumuyorsunuz da, izlemiyorsunuz da, niye var o zaman? 5 bin tane ahmet hakan başlığı var, hayirdir, onlari da ben mi actim?

artik tavrı ve tarzi gercekten tiksindirici boyutlara gelmis ve kendisine gazeteci diyen ahmet hakan'a ait hic bir tv, youtube programını izlememeye ve yazilarini okumamaya dair baslatmis oldugum kampanyadir.

bugünkü yazisinda, 10 haziran gecesi tarafsız bölge canli yayininda kemalist düzeni yıkmak için fetöyle birlikte olduk itirafini yaptigi icin ertesi gun basta ekşi sözlük ve sonra sosyal medyada aldigi tepkilerden dolayi istifa eden veya ettirilen akp'li emre cemil ayvalı'yı savunmus. yaptiklari artik apacik gazetecilik meslegine ihanet boyutuna ulasmistir.

bu ulkede müyesser yıldiz, murat ağırel, barış pehlivan, barış terkoğlu gibi mesleginin ve milletinin yüz akı gazeteciler, mesleklerini en iyi sekilde icra ettikleri halde, tamamen bir takim siyasi endiseler yuzunden hapislerde curutuluyorken, bu gibi insanlara prim vermemeye davet ediyorum hepinizi.

kendisine gazeteci diyen bu kisiyi biz okuyup izlemezsek amacina ulasamayacaktir. programi reklam, kose yazisi click almayacaktir. belli dış desteklerle bir sure devam edebilir. elmalarla armutlari birbirinden ayirmanin vakti geciyor, bu duruma el atmamiz lazim. o gercek gazeteciler oralarda cururken, bu opana bitene yuregim artik razi olamiyor.

velhasılıkelam; bugünden itibaren, ahmet hakan kimi konuk ederse etsin, cnntürk tv'deki tarafsız bölge programini izlemiyoruz!

kendisinin hürriyet'te yazdigi köşe yazisini okumuyoruz!

sosyal mecrada takip etmiyoruz! takipliyorsak takipten cikiyoruz.

konuk oldugu hicbir yazılı ve gorsel medya mahsulunu takip etmiyoruz.

hatta bugunden itibaren hürriyet almiyoruz, varsa cnnturk ve hurriyet mobil uygulamalarini siliyoruz. internetten hicbir ahmet hakan haberine tiklamiyoruz.

sözlükteki herkesi, bu basligi gundemde tutmaya ve kampanyayi yaymaya davet ediyorum.

bastan asagiya manipulasyonla donattigi yaziyi buraya kopyaliyorum. orijinal linkini ise click kazandirmamak adina koymuyorum.

bu yaziyi yazarak bu itirafciyi savunmak, bu ülkeye "kemalistlerle fetöyü birbirine kirdirdik" itirafindan daha buyuk bir dusmanliktir.

-----------------------

"emre cemil ayvalı olayı

18 yaşında girmiş ak parti’ye emre cemil ayvalı.

kendini yetiştirmiş, teşkilatlarda pişmiş, çok genç yaşta parti mekanizmalarında görevler almış.

en sonunda da ak parti tanıtım ve medya başkan yardımcısı olmuş.

tarafsız bölge’ye konuk olduğunda kendisine dikkat kesildim.

hakkında edindiğim izlenimler şöyleydi:

*

- belirli bir birikime yaslanarak konuşuyordu.

- ucuz polemiklerden kaçınıyordu.

- düzeyli bir üslubu vardı.

- her söze girmemeye özen gösteriyordu. (yalan)

- muhakemesi sağlam, tezleri güçlüydü.

- partisine yönelik en sert eleştiriler karşısında bile soğukkanlılığını koruyordu.

*

fakat programın bir yerinde fetö meselesi açılınca...

ak parti’nin fetö’ye mecbur bırakıldığını açıklamaya çalıştı ayvalı ve tam bu noktada “birbirine kırdırmak” gibi bir tabir kullandı. gelen tepkiler üzerine de partisindeki görevinden istifa etti.

“birbirine kırdırmak”, çok yanlış bir ifadeydi. zaten kendisi de daha sonra yaptığı açıklamalarda bu ifadesinin “kastı aşan bir ifade” olduğunu söyledi.

konuyla ilgili hükmümü üç maddede açıklıyorum:

*

- bir: cumhurbaşkanı erdoğan’ın bile “hata ettik” dediği bir konuda... onun gerisine düşmemek gerekir. buna çok dikkat etmekte yarar var. emre cemil ayvalı, bu noktada yaptığı hatanın farkında ve özeleştirisini vermiş durumda.

*

- iki: emre cemil ayvalı gibi iyi yetişmiş genç bir siyasetçinin, sonradan “kastı aşan ifade” diyerek özeleştiri yaptığı bir hususun üzerinde bu denli tepinmenin yapıcı bir tarafı yok. özeleştirinin kıymetini bilmezsek özeleştiri yapan kimse kalmaz.

*

- üç: siyasette dişiyle tırnağıyla ve emek vererek bir yerlere gelmeyi başarmış genç bir siyasetçiyi, bu kadar kolay harcamayalım. unutmayalım ki... iktidarda ve muhalefette gençlik enerjisine ihtiyaç var.
  • gayrimenkulcu piçler yüzünden okumak zorunda kalıyorduk. katıldığım kampanyadır.
  • siz hala okuyup izliyor muydunuz
  • chp'nin boykotu başladığından beri zaten okumuyorum, izlemiyorum. havuz medyasını zaten kim takar.
  • 5 yıl öncede midemi bulandırıyordu hala görünce ilk kelimesini duymadan değiştiriyorum. vakit harcadığınıza değmez.
  • ahmet hakan okuyan kalmış mı ki
  • ne izledim şimdiye kadar nede okudum tavsiye ederim
  • şu zamana kadar neden izlediniz ki zaten? aklınız mı yok?
  • izleyip okuyor muyduk, bunun için kampanya yapmaya gerek var mı
  • default olarak katildigim kampanya. sozlukte yazmasaniz ne dediginden, ne de yazdığından haberim olur.
51 entry daha