şükela:  tümü | bugün
 • nişantaşı’nda iki limonata içince benliğine sinen çomarlığın geçmediğini gösteren savunmadır
  https://twitter.com/…iyet/status/936807145206530048

  birincisi kimse abd'de görülmekte olan reza zarrab davası doğrudan hükümeti devirecek diye beklemiyor. en fazla bu davanın olumsuz sonuçları hükümetin elini sandıkta zayıflatır beklentisi var.

  --- spoiler ---
  ambargo böyle mi delinir muhterem?

  amerikan ambargosunu delmeye kalkışıyorsan...
  bu işi... gözlerinden üçkâğıt akan reza adlı soytarıyla yapmayacaksın...
  doğru dürüst yapacaksın.

  hadi diyelim ki başka birini bulamadın ve reza soytarısıyla yaptın... hiç değilse bu soytarının sağa sola leblebi çekirdek gibi rüşvet dağıtmasına göz yummayacaksın.
  --- spoiler ---

  birincisi niye deliyoruz? iran nükleer silah yapsa ucundan bize de mi koklatacak?

  ikincisi ahmet hakan’a göre “doğru dürüst ambargo delme” nasıl oluyor? ahmet hakan’ın swift’e takılmadan uluslararası döviz transferi yapma konusundaki engin tecrübelerini merak etmiyor değilim. zarrab’ın maillerinde adamlarıyla “amerikan bankaları transferi bloke etmiş:(“ diye görüşmeleri var

  üçüncüsü reza’yı seçen biz değiliz ki? iranlılar. mahmud ahmedinejad’ın yakın dostu olan zarrab ailesi mollalara “tüm gücümüzle ekonomik cihad için emrinizdeyiz” diye mektup yazıyor.
  (bkz: iran düzeni legalse reza'ya ne gerek var)

  dördüncüsü reza sikinin keyfine göre rüşvet dağıtmıyor ki..adam yaptığı şeyin farkında. rüşvet alanlar da durumun farkında.
  yani reza zarrab zafer çağlayan’ı çok sevdiği için rüşvet vermiyor ki. türkiye’de ekonomi bakanlığı dış ticaret müsteşarlığı temellidir. adam hayali ihracat yaparak iran’ın bloke parasını açmaya çalışıyor (normalde ihracat yapsak hem abd ile papaz olunmayacak hem de ekstra ihracat yaptığımız için dış ticaret açığımız azalacak ve ülkede istihdam yaratılacak). elbette dış ticaretten sorumlu adama para yedirecek, bankanın yönetimine para yedirecek.
  keza rüşvet yiyenler de olayın farkında..adam iran ajanı değilse niye haybeye risk alsın.
 • zamanında reza hakkında yolsuzluk soruşturması açıldığında sus pus dinliyorlardı. akp reza'yı savundukça bunlarda savunuyordu.
  şimdi mi soytarı oldu!

  o zaman da biz fetöye fetöş diyorduk, reza'ya dolandırıcı.
  ama siz dönmüşler ise o zamanlar hayırsever müslüman diyordunuz...