şükela:  tümü | bugün
 • 1. eğer böyle gerekçesiz özgüven felan diye alttan alta laf vurmaya çalısacaksan çağırmayacaksın programına, önceleri hep çagırıyordun hocayı noldu niye laf vurmalara başladın
  2. ersan şen hukukçudur. siyaset ve devlet ilişkileri hakkındaki her konu döner dolaşır hukuka gelir. devletin mesruiyet zemini hukuktur. anayasa ve kanunlar bu konularda belli çizgiler koymuştur. böylesi konularda iyi bir hukuk nosyonuna sahip olan hukukçu elbette o konuda yorum yapacak özgüveni kendinde bulur.
  3. kaldı ki ersan şen zeki ve bilgili bir hukukçudur. vakaların hukuki boyutu dışında dış politika hakkında, ic politika hakkında, feminizm (yazıda belirtildigi icin) hakkında vs bir cok konuda akılcı cıkarımlar yapabilecek kapasiteye haizdir.
  4. her konuda hatta hukuki meselelerde dahi nagihan alçı gibi konu hakkında herhangi bir uzmanlık alanı olmayan kisiler programa cıktıgında e canim buda gerekcesiz özgüvene sahip demeyip, her konuda bilgiye dayalı yorum yaparak halkı aydınlatma vazifesi güden ve gercekten programlara calışarak elinde kitaplarla gelen bir hukukcuya neden ve hangi gerekcelerle böyle laf vurmalı bir yazı yazılır anlamak gerçekten güç ve sinir bozucu.

  kaynak
 • ersan şen’in böyle televizyon gösterilerine katılması zulümdür, gülünçtür, hüzünlüdür.
  ahmet hakan ve türevleri, tartışma ve münazara gösterileri düzenlemez. izleyiciye, sözde her fikri ve hakikati göstermek amacı altında, şuurlu bir eşekleştirme süreci yönetirler.

  bu tür televizyon gösterileri sirklere benzer. ehilleşmemiş sözcükleri cımbızlanır, reklam arası bahanesiyle kesilir ve sözde denge sağlamak için her katılımcıya söz hakkı verilse de, doğrudan soruların tehlikeli gerçeklere vardığı anlaşıldığı an, ‘kişisel sormayalım, cevap hakkı doğmasın ya da sonraki gösteriye davet edilmeme tehdidi’ “ kısa kesilir.

  velhasıl, genel geçer basında olan biten, izleyiciyi eşekleştirmektir ve ahmet hakan gibiler, eşek terbiyecisidir.
  ersan şen gibileri kendilerini eşek yerine koydurmakla hata etmektedir.
 • ahmet hakan eski kanal 7 çalışanı olduğuna ve ersan şen de muhalif olduğuna göre tabii ki ersan şen'i her halükarda savunurum hacı. mesele eleştirinin yerinde olup olmaması değil benim için, kişiler önemli. ersan şen muhalifse onu yedirmeyiz.
 • ahmet hakan çıkar her konuda konuşabilir. kendisine iktidarın bir yazarı "köpek" yazısı yazabilir. sonra bu yazı bilinmeyen nedenle kaldırılabilir.

  https://t24.com.tr/…zisini-yayindan-kaldirdi,824292

  ahmet hakan aynı zamanda muhalif birine sen her konuda niye fikir beyan ediyorsun diyebilir. çünkü ihtisasının ne olduğu belli olmayan birine bu konular serbest.

  ama siyasi partilerle ilişkisi olmayan hukuk profesörüne fikir beyanı yasaktır.
 • ersan şen bir hukukçudur. iyi de bir hukukcudur. profesördür. bu işe yillarini vermis, yetmemiş kitabini yazmis, yetmemiş üniversitede ögrenci yetistirmistir. bircok kalburüstü dava almiş/çözmüştür. ezberi iyi olup kurallari, müfredatı tüm detaylariyla bilir. bilmese de gider öğrenir. öyle bir işkoliktir. ayriyeten iyi biz gozlemcidir. hitabi güclüdür. toplumu/insani iyi okur dolayisiyla bu vasiflariyla sosyolojik/siyasi analizler ve tespitler yapabilme yetisine sahiptir. ki ben de kendisine bunu hak görürüm.

  şimdi sen böyle bi adami cikip üç paragraflik bir yazi ile twitter'dan harcamaya calisiyorsun ya ahmet hakan. hoşt diyorum! hoca sana birkac beden büyük gelir. karşısına cikip tartisabilmek ve -ihtimal vermiyorum- mat edebilmek icin kırk fırın ekmek yemek gerekir.
 • bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.

  (bkz: adam değil)
 • ahmet hakan sen de olur olmaz her konu hakkında sınırlı aklınla yorum yapıyorsun. bırak ersan hoca da yorum yapsın.
 • nagehan alçı ile kavgasının ardından tarafını belli etme ve bel altı vurma yazısıdır.çok ciddiye almamak lazım.