şükela:  tümü | bugün
  • gök-tanrı'nın çocukları kitabının yazarı.
  • "büyük hun devleti'ni kuran türk hakanı teoman han" adlı kitabın yazarı.
  • büyük hun hakanı mete han hakkında oldukça etkileyici bir kitaba sahip yazar.
  • ortaokul-lise öğrencilerinin okuması gereken ve hatta okullara dağıltılması gereken;
    teoman han, tanrıkut metehan, kiok han üçlemesinin yazarı.
    bunlar dışında çiçi han, şaman kızı, tomris han gibi tarihi romanları ve komando, reisim çatlı gibi siyasi eserleri de mevcuttur. şu an için kitapyurdu.com'da görünen 43 kitabı var.
  • iskitler'in kadın hükümdarı (bkz: tomris han)
    büyük hun devleti'nin kurucusu (bkz: teoman han)
    büyük hun hakanı (bkz: mete han)
    kitaplarını(roman) okuduğum yazar. daha başka islamiyet öncesi türk devletlerinde yaşamış kişilerle ilgili(alper tunga, kiok han...) romanları da mevcut. kısacası islamiyet öncesi türk devletlerini merak edenlerin sıkılmadan okuyabileceği kitaplar.
    öyküleyici ve sürükleyici bir anlatımı var lakin mete han kitabında biraz lafı uzattığını düşünüyorum. aynı şeyleri çok tekrara düşmüş gibi. yine de bir noktadan sonra heyecanı yükseliyor.
    tarihe ilgiliyseniz bu yazarın kitaplarını çok seveceksiniz diyebilirim.
  • tomris han
    alp er tunga
    teoman han
    çiçi han
    kitaplarını okuduğum dili gerçekten çok akıcı ve insanı yumuşacık koltuğundan alıp bozkırın çetin yaşamına bırakan ve bir hun, bir iskit bir göktürk eri gibi hissetmesini sağlayan, hemen ardından savaşta uçmağa varıp gök'ün bozkırlarında atalarıyla av yapmanın hayalini kurduran bir yazardır kendisi.

kitaplarını okurken bir anda oturduğum yerden kalkıp;
    -atımı hazırlayın, çin'e akına gidiyorum. balalarım sana emanettir ulu hatunum, eğer ki göktanrı uygun görürse yumuşacık döşeğimde değil; er meydanında uçmağa varmak dileğim.
    diye gaza gelip annemle kavga etmeme sebep olmuştur.
    not: ne olmuş yani balkonda gökyüzünü izleyerek uyumak istediysem.

kitaplarında kadim türk dini öyle güzel ve etkileyici anlatmıştır ki zaten pek de yakın olmadığım islam dininden beni daha da uzaklaştırmıştır. tabi ki mesleği mühendislik üzerine olan birisi olarak ata ruhlarıyla konuştuğu idda edilen kamlara inanacak değilim ancak türk mitolojisi olarak korumak istediğim bir kültürdür. hatta akademik ingilizce dersinde bizden makale yazmamız istenmişti, ben de tengrism üzerine yazmıştım. hatta onu daha sonra blogumda da paylaşmıştım ancient turkic - mongolian religion

şaka bir yana her ne kadar hikayelerini abarttığı söylense de sonuç olarak kendisi tarih kitabı değil, destanlardan kurgulanmış romanlar yazmaktadır.

her ne yapıyorsa da gayet iyi yaptığını düşünüyorum.

türklük bilincinin tekrar oluşturulması açısından kitaplarının şiddetle okunmasını tavsiye ederim. (bkz: başlangıç için güzel)
  • aksaçlılar meclisi isimli kitaplarının da okunması gereken yazar.
  • dili aşırı derecede akıcı olarak bilgi veren yazar. "osmanlı'da iktidar kavgaları ve hanedan içi kıyımlar" kitabını ve "kösem sultan" kitabını aldım. göz gezdirmeyle yazı diline hayran kaldım. milliyetçi bir yazar olduğu kitaplarından bellidir. ancak osmanlı'daki kıyımları savunmamalı diye kitap sonu kapağına not düşmüştür. buda kendisine katılan bir artıdır.
  • memuriyetten 2006 yılında henüz 46 yaşındayken kendi isteği ile emekli olan yazardır.kendi cümleleriyle romanlarını anlatırsak "tarihi roman yazmayı değil, tarihi romanlaştırmayı" cümlesi gayet açıklayıcıdır.romanlarının aşırı derecede akıcı bir dili vardır.kitaplarını elinize aldığınızda zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmazsınız.hüseyin nihal atsızın yazım şekline oldukça benzer ama romanları özgündür.kendi yazım stili vardır.özellik le alp er tunga ve tomris han kitapları öne çıkar. 10 yıllık yazarlık tarihine 43 kitap sığdırmıştır.bu kitapların büyük bölümü islamiyen önce türk tarihi ile ilgili olan romanlarıdır.severek okuyoruz efendim.
  • komando isimli kitabının okunması ve okutulması gereken yazar