şükela:  tümü | bugün
  • oz gecmisi

ahmet hamoğlu
    sanayici ve turizmci

1946'da çorum'da doğdu. orta öğrenimini haydarpaşa lisesi'nde tamamladıktan sonra iş hayatına tuğlacılık sektöründe başladı ve volkan 1, 2 ve 3 tuğla ve kiremit fabrikalarını kurdu. 1989'da silivri klassis oteli'ni türk ve dünya turizmine açtı. 1994'de dünya golf şampiyonalarına ev sahipliği yapan klassis golf and country club'ı kurdu. 1996'da istanbul'un en büyük alışveriş merkezi olan maxi shopping city'i ve bir yıl sonra tekirdağ şubesini hizmete açtı. hamoğlu, halen hamoğlu holding yönetim kurulu başkanı olarak turizm ve sanayi sektöründe hizmet vermekte olup bir dönem de bjk yönetim kurulunda görev almıştır. evli ve bir çocuk babasıdır.

(bkz: bjk 2000 2002 yonetim kurulu)
  • kiz kulesini 49 yilligina ham yapan, adi bir donem cakici skandaliyla gundeme gelen sahis...
  • sergen yalcinin devr i zamanında besiktasdan ayrılmasında önemli roller ustlenmiş kişidir kendisi...paraya para değil öyroo* veya siterlin* dediği hakkında inanılmaz haberler vardır...öyro balyacısı
  • boşanmak istediği eşinin, 1 milyon doları beğenmeyip 20 milyon dolar istemesiyle gündeme gelen iş adamı. http://kelebek.hurriyet.com.tr/…3989.asp?m=1&gid=69
    yıllar önce arena veya benzeri bir programla da gündeme gelmişti bu şahıs. konu tuğla fabrikalarında çocuk ve kadın işçi (ve tabii ki sigortasız, ilkel şartlarda) çalıştırılması idi. olay gündeme geldi de ne oldu : hiçbirşey.
    o kadın ve çocukların sırtından kazanıp balyaladığın dolarları ver bakalım hanımefendiye ahmet bey.
    (bkz: balik hafizasi)
    (bkz: paran mı var derdin var)
  • silivri prensi ya da baronu kontu derebeyi vs. yanında çalışan insanlara 19. yy da bile görülmeyen insan kaynakları yöntemleri ile yaklaşan, silivri ve çevresinde nüfuzu ile fazla sorgulanamayan bir servete kavuşmuş ve bu sayede dolar milyarderi türkler listesine girmiş işadamı.
  • bazı patronlar vardır ki onlara, iyi desen olmaz, kötü desen o da olmaz. ortası yok.
    ya ismin yalakaya çıkar ya da nanköre. hamoğlu, şirketlerinin yönetim yapısı itibariyle bu tanıma uygundur.
    90'lı yılların başından ortalarına kadar turizm şirketinde çalışmışlığım oldu. çalıştım, paramı tıkır tıkır aldım. al gülüm ver gülüm. memnun bir şekilde istifamı edip yeni maceralara yelken açtım. bir daha da yolum hiç kesişmedi.
    o yıllarda, heryerde olduğu gibi memnun olmayan fakat yine de bir gün yükselirim, işi kaparım, bir yerlere gelirim umuduyla çalışan bir çok işçi vardı. deneyimsiz eleman alıp yetiştirdiği için sebat ederlerdi. nitekim stajyer kominin 2 -3 yıl içerisinde yiyecek içecek müdürü olması gayet normaldi. bir çoğu da oldu. fakat yükseldikleri mevkiide kalıcı olamadılar. benim bildiğim şikayetçiler bu tayfadan.
    yoksa tuğla fabrikasında çalışanları kastetmiyorum.
    benden sonraki yıllar için ahkam kesmek doğru olmaz.
  • geçen gece pınar dilşeker'le nişanlandı. gene klassis country golf clubdaki villasında. ne villaymış ulan, beşiktaş evlendirme dairesi gibi.
  • korkut eken ' e ( eken zordayım dediği için ) 15 - 20 bin dolar para verdiğini söyleyen iş adamı.
  • 2000 yılının başlarında beşiktaş yöneticisi iken "seedorf'u alacaz" demeciyle "figo'yu izledik, beğenmedik" diyen fenerbahçeli yöneticilere göz kırpmıştır.
  • kızkulesi'nin kalan 38 yıllık kiralama hakkını satışa çıkaran göbekli.