şükela:  tümü | bugün
  • ahmet kayanın hayat hikayesinin anlatılacağı ahmet iki gözüm adındaki filmdir. az önce teaser ını izledim. müslüm filminden sonra ahmet kayanın hayatını film yapmak isteyen 3 yapım şirketinin olduğunu okumuştum daha önce ve heyecanlanmıştım ama ne yazıkki müslüm filmi kadar kaliteli olacağını düşünmüyorum. bunun en büyük nedeni müslüm filminde başrol tamamen kendi yeteneğine ve oyunculuğuna güvenerek kendi sesini kullanmış ve müslüm babaya çok ince bir şekilde benzeyerek hiç sırıtmamıştı ama bu filmde sesi ahmet kayaya benzeyen özgür tüzel başrolde ve bildiğim kadarıyla oyunculuk deneyimi yok. ne olursa olsun ahmet kaya gibi bir sanatçının hayat hikayesini izlemek beni çok mutlu edecektir umarım yanılırım ve müslüm, bold pilot gibi kaliteli güzel bir iş çıkar ortaya öbür türlüsü ahmet kaya gibi dev e büyük haksızlık ve saygısızlık olur. ayrıca başlık konusunda beni uyaran salazar a da teşekkür ederim
  • ahmet kaya'nın ailesinin rızası olmadan çekilen film. elbette gidilmeyecektir.
  • 7 şubatta vizyona girecek olan, ahmet kaya'nın hayatını anlatan filmdir.
  • cok kotu gorunen film.
  • terörist bayraklarının önünde, "vallah apoyu özledik." diye şarkı söyleyen bir adamı kahramanlaştırma filmi.
  • 50.000 insanın katili bir örgütün liderine, militanlarına, katliamlarına defalarca şarkılar yazan bir şeref yoksunun filminin çekilmesine, sinemalarda oynatılmasına izin veren idareye de ona gidenlere de, iki kuruş para için oynatan sinemalara da, sözüm ona milliyetçi geçinip hiçbir şey yapmayıp oturanlara da yazıklar olsun.
  • 50.000 insanin katili bir örgütün liderine "sayın" diyen şeref yoksunu birilerinin hiç te umrunda olmayıp oynatılacak ama kaliteli görünmemesi nedeniyle başarılı olamayacak bir film.
  • muhtemelen gişede patlayacak filmdir. ahmet kaya'nın hayatı nasıl anlatılmazın filmini çekmişler. kim yaptıysa bir daha yapmasın. kalitesizlikte zirveyi zorlamışlar.
  • filmin gösteriminin durdurulmasına karar verilmiş.
    kaynak
  • önümüzdeki hafta vizyona girmeyi bekleyen film için mahkeme bence emsal bir karar verdi ve vizyona girmesini durdurdu. eğer durdurmasaydı türk sineması yeni bir döneme girecekti. sağda solda irili ufaklı ne kadar sanatçı, aydın varsa aynı şekilde ailesinin izni alınmadan karaktersizce filmleri yapılacaktı. ama neyse ki mahkeme emsal bir karar vermiş. güne güzel başlamama sebep oldu bu karar. gözümüz aydın :)
hesabın var mı? giriş yap