şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eski ipek sucuklarının yeni adıdır.
  • bunca yıllık profesyonel yaşantımda bir çok marka sucuk yemişimdir heralde. fakat yemin ediyorum ben bunun kadar lezzetlisini yememiştim daha önce...
  • istanbul'dan antalya'ya giderken ikbal'i, cumhuriyet sucukları'nı, varan'ın yerini geçtikten sonra afyon'da yol üstünde bir tesisleri vardır. burada sucuk döner, mangalda sucuk ve sucuklu yumurta gibi nefis çeşitler yiyebilir, ardından sabaha kadar su içebilirsiniz. ayrıca, kaymaklı ekmek kadayıfı da harika. kaymaklı lokumları paket yaptırıp yolun devamında yenmesi tavsiye edilir.
  • direkt entegresine düzenlenen teknik gezide sucuğunu, pastırmasını yediğim marka. sloganlarını şöyle açıklıyor arkadaşlar: şimdi hafız bunlar önceden ipek sucuklarıymış. sonra baba ölüp iş erkek çocuklara kalınca her biri ayrı üretim tesisi kurmuş, piyasada ipek sucuğu diye birçok menşeiden sucuk dolaşmaya başlamış. patronun adı da ahmet'miş. bunlar da ahmet ipek koymuşlar markanın adını.

oturum alanı olarak çok da geniş olmayan bir entegreye sahip olsa da yine de vizyonu geniş bir şirket. direkt olarak işçilerle edilen muhabbetten çıkarılan sonuç şu: "adamlar çalışanlarına değer veriyor. paraysa para, izinse izin. her türlü çakallıktan uzak bir muhasebe v.b.". zaten işçilerin- ki özellikle ustabaşı gibi kalifiye elemanların- 2 ay hiç para almasa vereceği tepki patronun işlerinin kötülüğüne üzülmek. bu durum entegre içerisinde ağız birliği etmişcesine bir örnek durumda.

kesimden sorumlu işçinin isteği ile ünite şartlarını değiştirmiş adamlar. hayvan sahibinin izleyeceği bir koridor oluşturmuşlar.birinci ağızdan olayı duydum

çok teknik konulara girmeyeceğim ama en azından türkiyedeki entegrelerin sadece dörtünde olan antibakteriyel özelikte bir zemine sahip. bakterilerin invazyonu ve implantasyonu tamamen engelleniyor bu zeminde. gayet de pahalı bir teknoloji.

ayrıca "türk sucuğu" diye literatüre geçen gıdanın içinde manda eti olmak zorunda (1. sınıf sucuklarda). bunu afyon menşeili diğer firmalar etiketlerine yazmaktan kaçınırken; bu firma yazıyor. bunun sebebini ise taviz vermemek ve şeffalık politikası olarak açıklıyor pazarlama grubu. yani "madem manda etine kuşkuyla bakıyor müşteri, o zaman bilsin ve hiç almasın. yani adamlar kandırmayalım, müşteri kaybedelim de, çakallık peşine düşmeyelim derdinde.

yani ne kadar reklam ne kadar değil bilmem ama ben bu firmadan alırım kendi evime sucuğu.
  • bayram için kilolarca alınan bu marka sucuklarda, kaliteli sucuk severlerin aradığı o ekşimsi sucuk tadı bulunmamaktadır.

ayrıca ne şekilde pişirirseniz pişirin, çiğnerken içinde kıtır kutur ezilen kıkırdak, kemik vb sesler gelmektedir. bundan dolayı bir daha değil almak, ürünlerini asla tüketmeyeceğim sucuktur.
  • afyon'a gidemeyecekler icin online olarak ta satilan, tadini cok merak ettigim sucuk.

sirket sayfasi:
    http://www.ahmetipeksucuklari.com/

afyon sucuklari online shop:
    http://sucugumafyondan.com/
  • yenince ağızda anında donan garip bir yağ içeriyor, bundan daha yağlı çok sucuk yedim böyle rahatsız edici yağ içerenini görmedim. sürekli kemik kıkırdak vb. çıkıyor içinden.
    tadı güzel evet, ama kalite zayıf gibi.
  • marketten aldığımızı üzerinde mangal sucuğu yazan ve mangalda piştiğinde köpeklerin kedilerin bile tenezzül edip yemediği yiecek katagorisinden çıkarılası garip ve tuhaf bir kokuya sahip belirlenemeyen nesnenin maddesel markası
  • yedikten sonra deli gibi su içme isteği uyandıran sucuk markası.
  • sağlıklı besleneceğiz diye eve en son sucuk alalı 1-1,5 sene olmuştur. bayramda evde tekim, sucuklu yumurta tost neyin yapar yerim diye dün aldım. tadı fena değil ama bana fazla yağlı geldi. 3-5 taneden sonra insanı rahatsız ediyor. sucuk tadından uzaklaştığımızdan öyle de gelmiş olabilir.