şükela:  tümü | bugün soru sor
 • altan kocer'in genel mudurlugu sirasinda vakifbankdan uzaklastirilmisti. irfan erciyes'in polis marifetiyle kapi disari edilmesinin ardindan yerine genel mudur ve yonetim kurulu baskani olarak atanmistir.
 • istifa eden vakifbank eski genel muduru.
 • biz kendisine ilkgençliğimizde ne kadar çiçekçi amca diye seslenip bahçelerimize dikmek için çiçek alsak da onun asıl yaşamöyküsünü bilmezdik. sonradan öğrendik. içli şarkılarıyla... zeki müren'in sesiyle, kemal gürses'in, şükrü tunar'ın...

  ahmet kaçar 1926 yılında görele’nin sağlık köyünde doğdu. ilkokulu görele merkez ilkokulunda bitirdi.

  sağlık köyü kıyıya çok uzak olmamasına rağmen eskiden at yarışlarının yapıldığı bir küçük düzlüğü bulunan tepelik bir mevkidedir.

  göreleli ünlü bestekâr ve koro şefi, çetin temel ‘in görele ye geldiği günlerde ahmet kaçardan bir şiir almasıyla 1953 yılında ahmet kaçar’ın ilk şiiri besteleniyor. kemal gürses’in acemkürdi makamında bestelediği “hayat dolu bir gerçek” isimli şarkısını dönemin ünlü sanatçılarından perihan altındağ sözer’in okumasıyla besteciler ahmet kaçar’a mektuplar göndermek suretiyle gufteler istiyorlar. şükrü tunar’ın 1958’de bestelediği ahmet kaçar gufteleri oldukça beğeniliyor ve ahmet kaçar’a diğer bestekârlardan güfte talepleri geliyor.
  şimdilerde eskiye nispetli belki daha derin bir yalnızlığı teneffüs eden bestekâr sair tepede bir kartal yuvasını andıran küçük fakirhaneyi, usta bir bahçıvan titizliğiyle manolya ve güller içinde aşiyan haline getirecek kadar verimli bir tabiat sevgisine ve ince çevre zevkine sahiptir.

  ahmet kaçar duygusal şiirlerinin yanında mükemmel bir taşlama ve hiciv ustasıdır. günlük hayatında şakacı ve nüktedan tavrının yerdi ve taşlamalarla sanatsal boyuta ulaşmıştır.
  görele’nin sağlık köyünün en üst noktasındaki geleneksel yapıdaki bir köy evinde duygularıyla, ilham perileriyle, şiirleri ve besteleriyle baş başa yasamaktadır.

  alıntı: www.porttakal.com (zeki müren'in söz yazarı 'issız adam' oldu)

  ayrıca: vali ahmet kaçar'ı evinde ziyaret etti
 • zeki müren hasta yatağında artık son sözlerini söylemektedir. ahmet ustada selam söyleyin der ve bu alemden göçer. ahmet üstad bu gece hayata veda etti. şiirleriyle,nuktedanligi ile.
  anar ömrümde giden gönül sevgilileri demişti şiirinde. sevdiklerine kavuşması dileğiyle.
  seninle sohbet edebilmek ve tanımak büyük onurdu.