şükela:  tümü | bugün
  • istanbul ticaret üniversitesi hukuk fakültesi'nde araştırma görevlisi olan kişi. araştırma görevlisi olduğu halde neyi ne zaman araştırdığı pek belli olmayan ancak idare hukuku alanında araştırma yaptığı söylenegelen, öğrencilere karşı tutarsız davranışlarıyla tanınan bir kişi. doktorasını verebilmek için her zamankinden daha çok şansa ihtiyacı olan giresunlu.
  • hakkında bunca zamandır nasıl hiç enty girilmediğine şaşırdığım yılların araştırma görevlisidir. ben tanıdım tanıyalı bu görevinden ne bir gram artmış ne de eksilmiştir. bunun sıkıntısı hayatında epey stres yaratmış olacak ki sağı solu belli olmayan bir kişilik sergiler. kayıt tazeleme dönemlerinde, sırf kendisiyle minimum düzeyde muhahtap olabilmek amacıyla kayıt yenileme tarihini geciktirir, bir hafta (hatta 2) kadar kayda geç gittiğimden odasından memnuniyetle kovulup, diğer güleryüzlü asistanlarla huşu içinde evraklarımı doldururdum.
  • iyi arkadaş, iyi hukukçu, güler yüzlü insan. büyük ihtimalle öğrenci kurbanı olmuş asistan, araştırma görevlisi
  • fakültede her yakaladığı öğrenciyi sen katina mısın, sen afghani misin diye taciz eden bir yiğit. ekşi sözlük yazarı olup buradan istediğine istediğini söyler, azıcık eleştiri alınca tahammül edemez fakültede öğrenci kovalar. asistanı olduğu dersin sınavından çıkarsın kağıda bakmadan yaz okulunda görüşürüz der, sınava herhangi bir sebeple geç kalmış bir kızı azarlar ağlatır. neyse ne. ferman da senin üniversite de senin nasıl olsa.
  • öğretim görevlisi değil araştırma görevlisi olan kişi hatta emekli araştırma görevlisi adayı olan kişi.
  • is zekasi denen bi surecinin en iyilerinden birisi olan yardimsever, hos sohbet, yemekten anlayan, balik beslemeyi seven abimizdir kendileri.
  • açıkcası yukarıda kendisi hakkındaki eleştirilerin baya haksız olduğunu düşündüğüm idare hukuku araştırma görevlisi(şimdilik)ve müstakbel kamu hukuku doktorudur. bir kere her şeyden önce öğrencilerine sadece bir hoca olarak değil abi olarak da yaklaşır,şahsen en az 3-4 defa tavsiyeleriyle içimi rahatlatmışlığı ve yol göstermişliği vardır. yemekten anlayıp anlamadığını bilemiyorum ama bir hanuta-sever olarak ağız tadının iyi olduğunu göstermiştir ki beni de hanuta ile tanıştırarak bağımlısı yapan kendileridir:) hoca olarak gelince ise kendi dönemimdeki bir çok arkadaşımın da ifadelerinden açıkca belli ki , cidden ders anlatma konusunda çok başarılı bir insan. e arada sinirli olması da nazar boncuğu olsun. ayrıca belediyenin organlarına yasama yürütme yargı yazan öğrenciye de sinirlenilir arkadaş:) yalnız aklıma takılan yahu biz birinci sınıftayken hiçbirimizin dersine girmiyorken nasıl bütün dönemin adf-soyad numarasını ezbere biliyordu, burasını hiç anlamadım arkadaş. neyse hocayı ilk gördüğümde sorayım bari:)
  • son görüşmemize dayanarak kütüphanesini,ırak savaşı sonrası ıraklıların dükkanları yağmaladığı biçimde yağmalamak istediğim kamu hukukçusu.sohbette adı geçen kitapların 3 te 2sinin kendisinde olması üzerine açıkcası hepsine göz koymuş durumdayım:) ilk siftahımı da burak çelik'in '1921 anayasası' kitabını ödünç alarak yaptım. hem bugünlerde kendisi oldukça şanslı, loto veya piyango çıkarsa sanırım kendiliğinden bütün kitapları bana bırakır:)
  • bir zamanlar "smyrna'lı böcek" takma adıyla şiirler yazan şahıs.
  • lumia hayranı idare asistanı