şükela:  tümü | bugün
 • trt radyo 3'te, o orada olmasa hiç mi hiç çekilmeyecek klasik gitar programını hazırlayan dingin sesli bay. tüm diğer gitaristleri tanıyor, onlar da onu tanıyor, eh normali de bu değil mi ki; neyse, pazartesi, akşam 8 sularında efendim.
 • savas cekirgenin ogrencisiydi.
 • kafasinda muzik hakkinda hicbir sey yokken birgun bir gitar koncertosu seyretmis, cok etkilenmis ve 20 yasindan sonra muzige adim atmaya karar vermistir. 20 yasindan sonra klasik muzik konusunda, hele bir de virtuoz olarak kendini yetistirmesi, ufkunun genisligi konusunda yeterli bilgiyi sunmaktadir. bircok klasik gitar virtuozunun aksine hergun saatlerce calismayi savunmaz. "icinden hic gelmiyorsa o gun hic calma daha iyi" der hatta. kendisi icin ozel olarak beste yapilan bir gitaristtir. ayriyeten soyle bir lafi vardir bir roportajda:
  -virtuoziteyi hizli calmak olarak aciklayabilir miyiz?
  -hayir. ona cambazlik denir. ancak hizli calinmasi gereken bir yeri yavas calarsan o da acemilik olur.
 • aynı zamanda ankara fen lisesi mezunu olan müzik adamı.
 • ilk gitarını ankarada nohuttan araba lastiğine kadar herseyi satan bi dükkandan taksitle alır.. gitarını sobanın yanında unutup ahsap kısımlarının hasar gormesine ve plastik kısımlarının erimesine yok acar.. sonra o dökük gitarla calısır.. radyoda heraksam klasik muzik saatini bekleyip duyduklarını calısmaya baslar ilk gitarının kılıfınıda annesi perdeden bozarak yapmıştır..
  odtuye endustri muhendisi olarak girer veya makina sonra sanata daha yakın diye mimariye geçer..
  hala sevda cenap and muzik vakfında ders veriyo olması lazım veya asistanları orda ders veriyodur.. çok iyi bir yorumcudur en son 1 tane el yapımı gitar yaptırdı hollandalı bi ustaya benim bildiğim iyidir hoştur ama klasik muzik ve klasik gitarı sadece kendilerinin bildiklerine inanırlar o yuzdende cok burnu havada dolaşır herkesi kucumserler..
 • ispanyol gitarının ünlü isimlerinden javier garcia moreno ile birlikte türkiye 'de ve dünyanın her yerinde konserler verdi.yaşayan en büyük latin müziği gitaristi olarak kabul edilen alirio diaz' la yaptığı çalışmalar kanneci'nin ününü latin amerika ülkelerine bile duyurdu. anadolu ritmlerini latin gitarıyla birleştirerek klasik gitarın önemli bir ismi haline geldi.
 • bir konserinde hemen yanımdaki "süper gitar çalarım ben!" pozlarındaki kişinin* yüzündeki ifadenin, bir kaç gün kadar değişmemesine yol açan, bol bol alkışlanası müzisyen.
 • ahmet kanneci, müzik alanındaki teori eğitimine türkiye'nin önde gelen bestecilerinden turgay erdener ile başladı. 1977 yılında julian byzantine ile tanıştıktan sonra çalışmalarını tamamen klasik gitar üzerinde yoğunlaştırdı. julian byzantine ile dört yıl süren eğitiminin ardından, ispanya hükümetinin verdiği bursu kazanarak gittiği alicante oscar espola yüksek konservatuarı'nda jose tomas ile çalıştı.
  yirmi beş yıl alirio diaz gibi ünlü bir virtüöze çalma şansına sahip oldu ve olumlu kritikler aldı. dört ayrı konservatuar ve üniversitede türkiye'nin ilk gitar bölümlerini kurdu. 1993 yılında fulbright bursunu kazanarak araştırmalarını sürdürmek amacıyla abd'ye gitti. aralarında merkin hall, carnegie-weill hall (abd), royal festival hall - purcell room (ing.), ve teatro colon (arjantin) gibi salonlarında bulunduğu üç kıtadaki birçok ülkede konserler verdi. kendisine fulbright "lifetime achivement award" ve odtü "takdir ödülleri" verilmiştir. solo resitalleri haricinde viktor pikaizen (keman), ayhan erman (keman), hiroki terashima (gitar) jorge cardoso (gitar), juanjo dominguez (gitar), ekrem öztan (klarnet), selva erdener (soprano) ile düo ve değişik orkestralar eşliğinde solo konserler verdi. halen hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuarı ve sevda cenap and müzik vakfı'nda gitar öğretmenliği yapan ahmet kanneci, çalışmalarını kendisine ithafen yazılan bestelere ve türk gitarist savaş çekirge ile birlikte başlattıkları araştırmalara yoğunlaştırmıştır. kanneci'ye ithafen beste yapmış olan besteciler arasında t. erdener, f. say, j. cardoso, f. ortiz, e. bayraktar, h.e. korkmaz, i. taviloğlu, m.a. cherubito, c. padro, m. toros gibi önemli isimler vardır.
 • bir röportajında erkan oğur'u tatlı bir kıskançlıkla dinlediğini söylemiş müzik insanı.
 • popular classics albümünde ki, asturias yorumunda metronom kaçırmış, akorlardan sonra ki geçişlerde es vermiş, sonraki bölümlerde açığı kapatayım düşüncesiyle iyice hızlanıp beni şaşırtmış olan gitarist.