şükela:  tümü | bugün
 • yazar,gazeteci.akit,yeni şafak gibi mecralarda rastlamak mümkündür.28 şubat sürecini anlattığı yağmurdan sonra adlı bir romanı vardır.romanın kapağında çok çok belirsiz olmak kaydıyla mgk toplantılarına ait flu bir fotoğraf vardır.ayrıca diğer kitapları da güzeldir.coşkun kırca hakkındaki nefis yazısı bir yakın tarih ve portre çalışması olarak başyapıt niteliğindedir.başlığı ise "döne döne vatanperver"di.
 • yenişafak gazetesinde yazar. bir süre öncesine kadar mehmet ertuğrul yavuz müstear ismiyle yazıları yayınlanırdı. sık sık birileriyle polemiğe girer. ancak yargı organlarının kendisi gibileri cezalandırmak için tetikte beklediğini bildiği için yazılarında belli bir saldırganlık seviyesini aşmaz. ayrıca hikaye falan yazar. edebiyatçıdır. özdemir ince'yi pek sevmez.
 • bir ara müstear isimle yazmıştı yeni şafak denen iktidar borazanında. sonra aslına rücu etti.
 • bazı yazıları biraz fazla "özele" girse de çoğu yazısı okunabilir nitelikte olan yazar.
  hakkında sık sık dava açıldığı için (ki kendisi yazılarında buna sebep olan kişilerden -özellikle meslektaşlarından- bol bol söz eder) bir iki yıl boyunca kullanmak zorunda kaldığı müstear ismi "mehmet ertuğrul yavuz" idi.
  yakınlardaki bir yazısında da george w bush ile ilgili bir çok entrye atıfta bulunmuş:
  http://www.yenisafak.com/…2004/kasim/30/akekec.html
 • (bkz: ahmet kakaç)
 • son iyi şeyler adlı kitabını piyasada bulamadıgım yazar.
  hangi kitabevine gittiysem,vardı ama elimizde kalmadı,ya da yeni bitti abi gibi esnaf ayklarıyla karşılık görünce kitabın çekiciliğinden bir parça eksilmesi gerekirken beni daha da fazla gaza getiren kitabın yazarıdır.anarşist bir yanı vardır yazarın.haklının yanındadır,aydındır,muhabbettir.
 • 23 aralık 2004 tarihli yazısında yazarlardan ibrahim tatlıseks'in herhangi günlük mevkutete (bkz: gazete) yazacak donanımda olduğunu beyan etmiş yeni şafak yazarı. avrupa şehirlerinde metroya beleş binme tekniklerini sözlüğün aynı adlı başlığından köşesine taşımış, copy paste den kaçınmış, daha ziyade malum başlığın entrylerinden ortayı donatmıştır.
 • önceleri akit belki o zamanki adıyla vakit'in ikinci sayfasının vazgeçilmezi idi. gazete bitti mi mutlaka bir başkasına uzatılırken "yine döktürmüş üstad" denirdi. muhabbet insanı olduğu rivayet ediliyor. tecrübe edemedik henüz.
 • kahve içme rahatlığında okutan yazılarıyla gönlümüzde ayrı bir yeri olan yazar..hele bir de ince ince, üslubunca giydirmesi yok mu, var olasın dedirtiyor... bir gazete kurulduğunda transfer edilecek ilk yazarlardan...
 • çeşitli zamanlarda çeşitli yayın organlarındaki yazılarından oluşan atam sen kalk ben yatam isimli kitabıyla sağcısı, solcusu, kemalisti, milliyetçisi, futbolcusu başta olmak üzere hemen her kesimin uç noktalarına yönelttiği mizahi eleştirileriyle hayranlığımı kazanmış yazar. derleştiri gibi olur olmaz her yerde kullanmayı çok sevdiğim bir kelimeyi de dağarcıklarımıza kazandırmıştır.