şükela:  tümü | bugün
  • genelde ahmet m.kılıçoğlu diye geçer.öğrenciler tarafından merak edilen bu ikinci isim mithat'tır.turhan kitabevi'inde çıkan borçlar hukuku genel hükümler kitabı güzel bir sistematiğe sahip ve çalışıldığında çok şey öğrenilebilinen bir kitaptır.dersini çok güzel anlatır sonra çeker gider,öğrenciyle pek samimi olmaz.öğrenciler de pek yanına yaklaşamazlar.
  • inanilmaz ogrenci dostu bir borclar hukuku genel hukumler kitabinin yazaridir. oguzman ya da kocayusufpasaoglu gibi agir toplardan kafasi karisanlara siddetle tavsiye edilir. sevdim ben kendisini.
  • ankara hukuk un durusuyla bıle otorıtesini hissettiren en karizmatik hocalarındandır kendisi.gülmemesiyle ünlüdür.hatta gülümsemez-imişş bile ancak son ıkı yılda kendi rekorunu kırmıstır kendisi.cok cok saygıdeger beyefendi bi insan..ders-not konusuna gelınce ıkı yıldır borclar genel dersı almaktayım ancak sonuç hep hüsran.gecmek zor.ahanda yaptım 90 alıcam desen 40 zor alırsın o kadar.ama yine de severim kendisini.bida biraksin bida severim..
    edit:dersini ilk 2009 da almış idim.sene olmuş 2012 ancak geçebilmişim o dersi.peh yukarıda çaylakken girdiğim' yine kalsam yine severim hocayı' sözü bana bakıyor.ama gençlik gitti okuldan soğudum.geçmiş olaaa
  • yeni baskısı daima 3 gün sonra diye diye ertelenerek 2 haftadır bulamadığımız borçlar kitabının yazarı.
  • tobb etü'nün hukuk alanındaki son yarı-zamanlı transferlerindendir kendisi. hadi bakalım.
  • mükemmel bir borçlar hukuku kitabı yazmış hukukçu.

kitabı resmen ''öyle bi kitap yazayım ki çocuklar sıkılmadan anlasın, sınavlarda zorlanmasınlar'' zihniyetiyle yazmış. anlattığı konuları tamamen örneklerle desteklemiş dolayısıyla anlamadan geçmiyorsunuz. tanımıyorum ama hocam ellerinize sağlık.

öğrenmenin yaşı yok hocam, ben de size bir şey öğreteyim. türkçe'de kısaltmalara gelen ekler kısaltılan kelimelerin okunuşuna göre değil, kısaltma harflerin okunuşuna göre gelir. kitapta bu hataya çok düşülmüş. kitap bk'umuz bk'umuzda ile dolu. doğru kullanım bk'miz, bk'mizde şeklinde olmalıydı. kitapta kısaltmalara gelen ekler tamamen yanlış.

edit: bir suser uyardı, yazım hataları editör'ün bok yemesi de olabilirmiş.
  • öğrencilik yıllarımda (1998) tek dersten zor geçmiştim borçlar hukuku sınavından. hatta ilk kez asistanına gidip, ne olur yardım edin, bu adama nasıl yanıt vereceğim bilmiyorum, bir türlü puan alamıyorum dediydim. başka bir muhatap oluşum yoktur öğretim camiasıyla. hiç durmadan makine gibi ders anlatır. acayip ciddidir. avukatlık yaparken bir dosyamda bilirkişiydi, orada da pek bir gıcık kaptım kendisinden. bir kere de avukat kimliği ile gördüm, yine elektrik alamadım. zaten şu hukuk camiasında sevimli adam bulmak zor, erdal hoca hariç, bir benim dersime gelmedi yav. özetle, çok adam bırakmak demek iyi hoca olmak demek değildir, adamlara dersi sevdirememiş ve öğretememişsin demektir. ne kadar çok bırakırsanız o kadar başarısızsınız değerli- kıymetli öğretim üyeleri.
  • ankara hukuk'un borçlar genel hukuku hocasıdır.öğrencileri iki-dört barajına takılsın diye elinden geleni yapar. en beklemediğiniz kişinin bazen sınavından geçtiğini görebileceğiniz bir kişidir. büyük ihtimalle öğrencilerin onun derslerine çalışırken ettiği küfürler nedeniyle devamlı kulakları çınlamaktadır. bu arada öğrenciler de ona küfür etmekte haklıdır. çünkü her soruya borçlar hukuku kitabının başından başlayarak cevap vermezseniz dersinden geçemezsiniz.
  • pınar ve kumru adında iki kızı varmış, bugün derste öğrendik. oğlu olmamış, olsaymış doğa koyacakmış.
  • aile hukuku isimli kitabı taze çıkan akademisyen. öğrencilerine ve türk doktrinine hayırlı olsun.

http://www.yetkin.com.tr/p/5879/aile-hukuku