şükela:  tümü | bugün
 • esat kiratlıoğlu modeli saçın mucidi olarak da akıllarda yer etmiştir.
 • eski bakan ve milletvekili. leman bununla cupcepe arpotacen diye makara gecerdi.
 • evvel zaman önce bakanlar kurulunda yer almış, bursa'dan milletvekili çıkmış bir kişi ahmet kurtcebe alptemoçin, benim için önemi ise isminin olur olmaz yerde aklıma gelmek suretiyle beni haunt etmesi ile bağlantılıdır. (ahmetkurtcebealptemoçin, ahmetkurtcebealptemoçin, ahmetkurtcebealptemoçin)

  kurtcebe ve alptemoçin ikisi de birleşik bir soyadı mı, kurtcebe mesela annesinin, alptemoçin ise babasının soyadı da soylu bir ingiliz edasıyla ikisini birden kullanop hammond-hammond karizması mı yapmış? bütün bu sorular uykularımı kaçırıyor.

  (bkz: anılar serpiştirdim entrylerime sen nerdesin)
 • ismini söylerken arasına virgül koyulması zorunlu hale gelmiş , hatta ben henüz anap dönemi minik bir ufaklıkken ahmet kurtçebe ve alptemoçin demek suretiyle arasına bir bağlaç sıkıştırıverdiğim , üç harfli isim ekolü.
 • 1991'deki körfez savaşı sırasında dışişleri bakanlığı yapmıştır. şöyle ki: o tarihte cumhurbaşkanı olan turgut özal amerika gezisinde george bush ile yaptığı görüşmeye -amerikan tarafından heyetler katılmasına rağmen- dışişleri bakanı ali bozeri almamış, dışarda kapıda bekletmiştir. bozer bunun üzerine türkiye'ye dönünce istifa etmiştir. bu gelişmenin ardından yıldırım akbulut hükümetinin dışişleri bakanı olarak ahmet kurtcebe alptemoçin atanmıştır. türkiye'de bu da olmuştur..
 • uzun ad verme ekolünden bir kişi. aslen ebeveynleri daha da uzun ad koymak istemişler ama nüfus md. formlarına sığmamış
  (bkz: ahmet kurtcebelitarık himalayatemotoyolumoğolistan)
 • neren kivircik tan sonra akilda kalan en enteresan isme sahip oldugundan midir,ya da ilkokulda kume ba$kani olup ta maliye bakani oldugum doneme denk geldigindenmidir takintili bi halde olur olmaz zamanlarda ismi aklima gelen adam.bir de simayi hatirlasam anneannesine benziyo olmasi ihtimalinden kurtulurum dimi cevat abi.
 • kendisine hitap edilirken "ahmet kurtcebe bey" yerine "kurtcebe bey" dendiginde asabiyet yapan su anda wasme- world association of small and medium enterprises - (dunya kucuk ve orta buyuklukteki isletmele orgutu) baskani olan kisi. ikili iliskilerde sinirli ve etrafi geren bir insan.
 • yakin zamanda kariyer.net e bu ismi kullanarak dadanan bayan cvsi avcisi..kariyer.net forumlarinda staj ya da part time iş arayan bayanlar diye baslik acip cv leri amacsizca(!?) toplamis ve farkeden bi kac hayirsever ben yandim siz yanmayin diyerek yine ayni forumda duyurmuslar..(bkz: ben bugun bunu gordum)