şükela:  tümü | bugün
 • bakü üniversitesi'ndeki görevinden istifa etmiş ve 28 mart 2004 yerel seçimlerinde eyüp belediye başkan adaylığı için ak partiden aday olmuş prof.

  kozmik bilinç, pozitif enerji, negatif enerji gibi bir zamanlar bana dandik ve antipatik gelen konularda bir radyo programını dinlemiştim ve fikirlerimi yeniden gözden geçirmiştim*. şimdi neden belediye başkanlığına sardı anlamadım.

  http://www.kozmikbilinc.com/
  http://www.ahmetmaranki.com/

  yine de bazen aman balon olup patlamasın diyesi geliyor insanın.
 • imla ve anlatım bozuklukları ile dolu olan web sayfasında, vücudu detoks yapmak için 29 nisan günü herkese lavman yapması öneriliyor. biraz kozmik bilinç biraz ishal ohh tertemiz. haydi çocuklar lavmana şeklinde.

  http://www.kozmikbilinc.com/lavman/index.php

  bir de yorumlar bölümünde millet lavman sonucu çıkan şeylerin fotoğraflarını göndermiş, tariflerini yapmış. miğde bulandırıcı şekilde.
 • kozmik beden temizliği için arkadaşın önerdiği şeyler:

  1) hamile kalmak isteyenler ve hamileler bilhassa kozmik beden temizliği yapmalıdırlar

  2) kozmik beden temizliği hanımların regl dönemlerinde uygulanabilir.

  3) kozmik beden temizliğini 2 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

  4) kozmik beden temizliği çocuklardaki parazit trişin vs gibi bağırsak ve beden parazitleri için mutlaka yapılmalıdır.

  5) kozmik beden temizliği demir ve mangan eksikliği olanlar mutlaka yapmalıdır.

  6) pazar akşamı yani son gün yağ ve limon içildikten sonraki 29 nisan ve 30 nisan pazartesi günü sabah ingiliz tuzu belirtildiği şekilde içilerek lavman yapılabilir.zaruret halinde.

  7) kozmik beden temizliğini 23-29 nisan tarihleri arasında olmasına rağmen hiç yapamayanlar son 3-4 güne kadar yapabilirler.

  8) kozmik beden temizliğini yapabildiği kadar yapabilenlerde yapmaları halinde fayda göreceklerdir.

  9) sabah içilecek meyve sebze suları karışımı katı meyve sıkacağında çiğden sıkılarak elde edilir. kaynatılmaz haşlanmaz.

  10) sebze ve meyveleri eksik tedarik edebilenlere(kırmızı pancar tedarik edemeyenler vs) 36 bitkiden hazırlanmış bitkisel karışım suyu alveo’yu bir bardağa 2’şer ölçek hazırladıklara sulara katarak içebilirler. (rekamm!)

  11) lavman hergün yapılacaktır. yapamayanlar ingiliz tuzu kullanabilir. ama aynı neticeyi vermeyecektir.

  12) çok yaşlı ,hastalıklı ve hassas kişilerde lavman yapılırken doktor kontrolunde yapılması önerilir.

  anlaşılan azerbaycanda tüm hastalıklara karşı hergün lavman yapılmasını öneren bir tıp disiplini bulunuyor
 • web sitesi için

  www.maranki.com
 • isminin başında prof dr ünvanı olduğu için babamın bile tıp doktoru sandığı, aslında tütün eksperliği ile başlayıp pazarlama konusunda kendisini yetiştirmiş olan, piyasaya sürdüğü bitkisel karışımları satmak için tıp doktorlarının verdiği ilaçları hastaya önermeyen bir yandan da tıbbı reddetmiyormuş gibi davranan kozmik!? kişi.

  kanal 7'de bir sabah programında "karaciğeriniz zayıf düşerse kanser olursunuz, hepatit a,b,c olursunuz", "çocuklar mama yüzünden şeker hastası oluyor", "astım için kullandığın fısfısta kortizon var kullanma onu" gibi yarım yamalak tıp bilgisiyle izleyenlerin kafasına yanlış bilgiler sokarak, tıp dünyasına yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. bir takım ot isimleri ve miktarlarını vererek "eğer dışarıda bulamazsanız bende hazır yapılmışı var devlet de onayı verdi" diyerek reklamını da çok şahane yapmaktadır. bu anlamda aldığı eğitimin faydasını fazlasıyla görmektedir çünkü çok iyi bilir ki denize düşen yılana sarılır.

  not: hepatit a,b ve c virus bulaşmasıyla ortaya çıkan hastalıklardır.
 • ibrahim saraçoğlugiller familyasından bir profesör doktor.
 • 'şifalı bitkiler' kitabı ile en çok satanlara oynayan, televizyon doktoru.
 • dinlerken cok etkileniyor insan. degisik ve akici bir dille anlatiyor bitkilerin islevlerini. dayanamadik aldik "sifali bitkiler" isimli kitabini. esi elmas maranki ile cikarmislar. ama yazim hatalarindan okumuyor ki? cumlelerin neredeyse yarisi dusuk. yuklemsiz ya da oznesiz bir suru cumle var. satirlar kaymis, kelimeler hep yanlis yazilmis. tez olarak bu sekilde basilmis birsey verse tobe profesor olamazdi ama demek ki tezi daha farkli ve ozenliydi. yoksa hayatta olmaz yok tik yer adami valla billa. yani redaksiyon diye birsey de mi duymadi cok merak ediyorum. tashihciler ne gune duruyor? usenmesem duzelttigim yerlerin altlarini cizip geri gonderecegim ama isim cok. yapamam.
 • kendisini dinlerken de kuşkularım vardı, takıldığım noktalar, net olmadığını düşündüğüm bilgiler falan... yine de çareyi, bilgiyi, besini doğada arayan ve meraklı tüm insanlar gibi kitabını aldım. tam bir düş kırıklığı!
  kitaptaki dil çok kötü, anlatım keza öyle, dilbilgisi hataları sayılamayacak kadar, basım hataları da. tamam geçtim bunları, sonuçta edebi bir kitapla karşı karşıya değiliz kabul edelim, yayınevinin ayıbı da demeyelim. ancak içerik de bilimsellikten çok uzak. bir kere hiçbir öneri bilimsel bir çalışmaya dayanmıyor, miktarlar, zamanlar, sınırlamalar hiçbiri net değil. sanki ordan burdan, çeşitli kocakarı ilaçlarını derlemiş toplamış koymuşlar. oysa bitkilerle tedavi böyle belirsiz, kim nasıl isterse öyle yapsın, biraz ondan biraz bundan türü bir olay değildir. şuna yarar, buna da çok yarar, aman da şöyle mucizedir demekle olmaz. insanlara zarar verir bu tip yaklaşımlar. oysa insan sağlığı hakkında en küçük söz edenin bilmesi gereken çok önemli bir kural vardır zarar vermeyeceksin! yararın dokunmasın varsın ama zarar verme...
  çok merak ettim sonra kendisi hakkında genel bir araştırma yaptım ve hayretle gördüm ki; tıp, sağlık sektörü ve benzeri hiçbir dalla ilişkisi yokmuş kariyerinin! ama insan bedeni hakkında, işleyişi hakkında bilgisi ve eğitimi olmayan insanların böyle profesyonel önerilerde bulunması ne derece doğrudur bilemedim.
  bitkilerle ilgili bilimsel çalışma örneği için ( aynı kategoriye koyuyor herkes o nedenle söylüyorum) adnan saraçoğlu nun kitaplarına bir bakılmasını öneriyorum, gerçek ve titiz bir çalışmayı kolayca ayırt ediyor insan zaten görünce.
  kısacası; kitabına verdiğim paraya acımıştım, kendisini de artık izlemiyorum. alternatif ya da destek tedavi yöntemlerine de zarar verdiğini düşünüyorum bu tutumuyla, sonra suçlu bitkiler oluyor.
 • eğer on günlük soğan suyu işe yaramazsa,ki o da şöyle efenim akşamdan soğanı kırıp suya koyuyorsunuz sabah ilk iş onu içiyorsunuz,onuncu gün sonunda tertemiz bir cilde sahip oluyorsunuz.(güya)
  eğer bu şey işe yaramazsa boynuna yapışacağım insandır.o nası bir eziyet allahım sabahın köründe soğanlı soğanlı su vıyyyyy..
417 entry daha

hesabın var mı? giriş yap