şükela:  tümü | bugün
 • sıradışı bir sınıf öğretmeni.

  profiline baktığınızda öğrencileriyle yaptığı çalışmalardan onlarca farklı örnek görüyorsunuz. ödev yok, fotokopi yok; öğrencileri kendisi araştırıp bilgiye ulaşıyor. ama esas dikkat çeken paylaşımı şu:

  https://www.facebook.com/…73741842.776909313&type=3
 • helal olsun!inşallah diğer meslektaşları da azminden ve yaratıcılığından feyz alır.başarılarının devamını en içten duygularımla temenni ediyorum.
 • sinif degil onemli olan fotolara bakar aynisini yaparim ama sayfasindan sinifinin yaptigi etkinliklere bakin cocuklarin yapabildiklerine, ve e tamam da egitim sistemimiz buna uymaz bizim cocuklar teog meog oss vs sınavlara girecek bunlar ne ara ders calisip da sinav kazanacak dediginizde dedigimde de sinifinin her sinavda birinci oldugunu tokat gibi suratima carpan iletilerini gorursunuz. ve bu cocuklar da her cocuk kadar cocuk her cocuk kadar zeki. utopya diye gordugumuz seyin normal oldugunu gostermis. milli egitimin basinda da boyle insanlar olmali ama yanlis anlasilmasin ogretmenlige de devam edecek. ha ben gibi bir cok ogretmene de kapiyi gosterecektir ama cani sagolsun
 • içindeki öğretme coşkusunu yitirmemiş.

  öğretmenler odasında gördüğüm içi geçmiş ve "ek ders yattı mı" cümlesinden başka cümle kuramayan cesetlerin (yaşlı anlamında demiyorum, gençlerin bile gözlerindeki ışık sönmüş) arasında pırlanta gibi parlayan bir öğretmen.
 • biraz önce feysbukta bir arkadaşımın gönderisinde fark ettim ben bu güzel insanı.

  saçma sapan fon kartonlarından duvarlara bir şeyler yaptığımızda bile ilgisini çekiyor çocukların, ahmet öğretmenin sınıfındaki çocukları düşünemiyorum bile!

  takipteyim, bu adamdan öğreneceğim çok şey var...
 • önce bulunduğu yeri, kendi çevresini değiştirip dönüştürerek işe başlayan; yaratıcı ve aydınlık ruhlu öğretmen kardeşimiz.

  aynı eğitim siteminden yetişsek de; kimileri bu köhne sistem içinde bile yaratıcılığını, üretme ve yaratma motivasyonunu bir şekilde korumasına başarıyor demek ki.

  haberi

  (bkz: güngören'in çalıkuşu aslı köksal)
 • aynı kişi ise eğer (ki yüksek ihtimalle aynı kişi olduğunu düşünüyorum) facebook'ta, bahis spor kulübü isimli kapalı bir grubu vardı bu arkadaşın; hatta yanlış hatırlamıyorsam radyo yorumculuğu da yapmıştı bi' ara. ta o zaman bile efendi kişiliği belli oluyordu. kendi oluşturduğu bir sistemi, müthiş tespitleri, güzel yorumları vardı. bir iki mesajlaşmışlığımız da vardır kendisiyle. şimdi böyle bir projenin mimarının o olduğunu görünce daha bi' mutlu oldum sanki. bu vesileyle kendisine eğitim hayatı yolculuğunda başarılar diliyorum. yolun açık olsun koca yürekli adam.
 • hazirladigi sinifi gorunce hakkinda kafamda olusan intiba ne ise onu gordum facebook profilinde. icim aciya aciya okudum yaptiklarini cunku ates gibi cocugun tum inancini koreltmek icin siraya girmis bir suru yobaz orospu cocugu var, biliyorum, biliyoruz.
 • sabahtan beri facebook sayfasındaki bildirimleri inceliyorum ve her seferinde hayran oluyorum bu öğretmene. tek yaptığı sınıfın dekorasyonunu güzelleştirmek değil, girin bakın facebook profiline görürsünüz.

  mesela, çanakkale zaferini anma programı düzenlemiş, tüm sınıfıyla birlikte, esenler ilçesinde. 1,5 saatlik bir program, parça parça seyretme imkanım oldu, muhteşem, muhteşem. çocuklar o kadar güzel oynamışlar ki, o küçücük enstantanelerde bile gözlerin yaşardı.

  soma için öğrencileriyle klip yapmış mesela, 2014 yılında 29 ekim cumhuriyet bayramı için tüm okula program hazırlamış ancak üst makamlardan gelen emirle, "bundan sonra türkiye'de hiçbir okulda cumhuriyet bayramı'nın kutlanmayacağı" ve iptal edilmesi istenmiş. yılmamış, programı sınıfı için yeniden düzenlemiş ve ben bu bayramı kutlayacağım arkadaş bunu engellemek isteyen bir allah'ın kulu varsa beklerim demiş.

  çocuklar için radyo kurmuş, yayınlar yaptırmış, sokak röportajları yaptırmış, dans yarışmalarına katılmış, özel eğitim alması gereken ve dışlanan bir çocuk için özel bir program yapıp, topluma kazandırmış. bunlar sadece son 2 senede yaptıklar ve profilinde paylaştıkları. bu yaptıklarıylada bir sürü ödül almış öğrencileriyle birlikte.

  okudukça o kadar özendim ve o kadar mutlu oldum ki. işini severek yapmak, işinde fark yaratmak bu işte. umarım, bu öğretmenimizi harcayıp, onu yaptıklarına pişman etmezler.

  ben kendi adıma teşekkür ederim ahmet öğretmenim sana. keşke senden çok daha fazla olsa, keşke, her okul senin gibi öğretmenlerde dolu olsa. o zaman gerçekten bu ülkenin geleceği için bu kadar endişelenmeyiz.

  ahmet naç facebook profili