şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bu "halktan kopuk" goygoyuna hayatım boyunca anlam veremedim. ulan çok mu sevgisiz büyüdünüz, babanız kötü mü davrandı nedir bu "halkın içindeki cumhurbaşkanı" aşkınız anlamıyorum ya.

  lan bana ne cumhurbaşkanının halktan kopuk olmasından? işini adam gibi yapsın, abuk subuk hukuka aykırı yasalara engel olsun yeter. kızıma damat almayacağım için kişiliği zerre umrumda değil. adam memur sonuçta lan, bana ne?

  10. cumhurbaşkanı.
 • laik türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanıydı.
  ramazanda su veya rakı içmek kendi tercihidir.

  devleti soyup soğana çevirmemiş, tabiri caizse ceketiyle gelip ceketiyle gitmiş biridir.
  çalıp çırmadığı, kul hakkı yemediği için din tüccarı köpekleri gücendirmiştir.
 • ülke tarihinin en zararlı oluşumuna ne istedilerse vermemiştir.
  bu yüzden kimi zümre nefret eder kendisinden.
 • görevi boyunca önüne gelen hiçbir fetö atamasını onaylamamış, tamamını veto etmiştir. kamu idaresine, bu kişilerin ilgili devlet birimlerinde neden görev almaması gerektiğini belirten raporlar sunmuştur.

  bu başlıkta kendisine düzenli bok atanları bu bilgi ışığında değerlendirebilirsiniz.
 • sanırım dünü hatırlamayan davarlar chp'nin noteri falan sanıyor.

  sezer'i köşke gönderen dsp ve koalisyon partileriydi, sezer onlarla da ters düştü. çünkü inandıklarını savundu. hatta meşhur 2001 krizinde bile bahane buydu. liseliler bilmez sezer hükümet atışmalarını. o zamanlar chp meclis dışı, bunu da hatırlatayım, chp noteriymiş. akp döneminde ise gerekeni yapmıştır, chp'ye yaranmak için değil, kendi doğruları için. sizin siyasi skalanızda chp-akp'den başka birşey olmadığından, bari susun da cahilliğiniz ortaya çıkmasın.

  edit: bi gerizekalı da chp'nin çıkardığı yasaları onadı diyor. yahu bunlar trollük olsun diye mi yapıyor, yoksa hakkaten gerizekalı mı, olum ne oluyor lan memlekette, lobotomi mi yapıyorlar gizliden gizliye, makarna ve kömür yardımı yanında, la havle
 • makamını rte'nin alacağı tahmin edilirken bir de bu iki şahsın oğullarını karşılaştırmakta fayda gördüğüm insandır. copy-paste yapalım, okuyalım:

  burak erdoğan:

  kendisine medyada rastlamışsınızdır. ya bir trafik kazasının kahramanı olarak, ya babasına borç verirken, ya da milyon dolarlık işlere imza atarken... 28 yaşında... bilkent üniversitesi'nde okurken, londra'ya burslu olarak yollandı ve ekonomi eğitimi yaptı. askerlik görevini henüz yapmadı... tecilli!.. 1998 mayıs'ında bir trafik kazasında trt istanbul radyosu sanatçısı sevim tanürek'in ölümüne neden oldu. şişli'de kırmızı ışıkta durmadı. kazadan hemen sonra belediye arazözlerinin caddeyi baştan aşağıya yıkayarak 35 metrelik fren izini tamamen sildikleri, olayın cezai yönünün azaltılması için burak'a kazadan sonra üç ay öncesine tarihli ehliyet verildiği, sevim tanürek'in yakınlarının azarlandığı, tanıkların hepsinin tehdit edilip korkutulduğu iddia edildi. adli tıp trafik ihtisas dairesi, burak için "kusursuzdur" raporu düzenledi. ölen sevim tanürek 8/8 kusurlu bulundu!. burak hapisten kurtuldu. kusursuz raporunu veren dairenin başkanı eyüp bey ise, daha sonra türkiye deniz işletmeleri genel müdür yardımcılığına atandı. 2001 yılında evlendi. babası, oğlunun düğününde takılan 174 adet cumhuriyet altını'nı mal varlığındaki artışın nedeni olarak açıkladı. ayrıca, babası 2001 yılında verdiği mal beyanında oğlu burak'a 220 bin abd doları ve 55 bin alman markı borcu olduğunu açıkladı. üniversiteden yeni mezun, o zaman 22 yaşındaki oğluna... babası ülker grubu ürünlerinin dağıtımını yapan şirketteki hisselerini 1.2 trilyon liraya satana kadar, şirket yönetimini burak sürdürdü. ve burak geçtiğimiz günlerde bir kez daha gündemdeydi. gıda sektöründeki hisseler satılınca, hemen şirketler kurup denizcilik sektörüne girdi. yüzde 50 ortağı olduğu mb denizcilik adlı şirket, 95 metre uzunluğunda safran 1 adında bir kuru yük gemisi aldı. gemiyi satan hasan doğan, satış fiyatının 2 milyon 325 bin dolar olduğunu söyledi. burak, gemiyi ortağı ile birlikte 500 bin doları peşin 36 ay taksitle satın aldı. ayda 72 bin ytl ödeyecekler. gemiyi satan hasan bey ise, 705 milyon dolara istanbul'daki iett garajı arazisinin sahibi olan dubai şeyhi el maktum'un küçük ortağı oldu. ayrıca, hasan bey'in ablası remzi gür ile evli. remzi bey, burak'ı ve kardeşlerini burslu olarak yurtdışında okutuyor, babasının yakın arkadaşı, tatillerini onun yazlığında geçiriyorlar.

  levent sezer:

  35 yaşında... gazetelere, televizyonlara hiç çıkmaz. ücretli bir çalışan. aylık maaşından başka bir geliri yok. iş bankası fon yönetimi bölümü'nde çalışıyor. kolay para kazanmıyor. risk alıyor,
  işvereni adına verdiği kararlardan dolayı stres oluyor, terliyor. ülkenin en iyi üniversitelerinden odtü'nün iktisat bölümünden mezun... eylül 2004'te kendi gibi odtü mezunu olan evren ile evlendi. çankaya köşkü'nde sessiz sedasız, sade bir düğün yapıldı. ne trafik kilitlendi ne de yabancı devlet başkanları şahit oldu. davetliler arasında köşk'ten bazı personel ve şoförler de vardı. takı takma merasimi yapılmadı. gelinin gelinliği versace gibi yabancı marka değildi, ankara olgunlaşma enstitüsü'nde dikilmişti. vergisini milletin ödediği diğer şatafatlı düğünlerin aksine, babası, düğün nedeniyle çankaya köşkü'nde o saatlerde tüketilen elektriğin bedelini cebinden ödedi. nikahı kıyan çankaya belediye başkanı, çiftten "laik cumhuriyete sadık evlatlar" yetiştirmelerini diledi. istanbul'da 1 milyar 200 milyon liraya ev kiraladılar. çalışıyorlar. büyük ihtimalle ev geçindirirken zorlanıyorlardır. çünkü, ocak ayında bir erkek çocukları oldu. bu sevindirici olay da sessiz sedasız gerçekleşti, muhabir, kameraman falan izlemedi.levent, arada bir anne babasını ziyaret için ankara'ya geliyor. koruma istemiyor ve havaalanından taksiye binerek çankaya köşkü'ne ulaşıyor. ancak, şatafatlı ana kapı yerine, köşke ziyaretçilerin alındığı 5 numaralı kapıdan giriyor. nizamiyeden yürüyerek konuta çıkarken, her seferinde cumhurbaşkanlığı korumalarını şaşırtıyor.

  (bkz: kalite farkı)
 • aktroll’ler tarafından kötülenmeye çalışan efsane cumhurbaşkanıdır.istedikleri kadar havlasınlar “güneş balçıkla sıvanmaz “.
 • 15 temmuz'da görevde olsaydı facetime'da titreyerek "beni seven meydanlara çıksın" demezdi, çünkü 15 temmuz'da bu kalkışmayı gerçekleştiren adamların hepsinin tsk ile ilişiği önceden kesilmiş olurdu.

  ---
  #nerimanöğretmenesesol
 • bugün 75 yaşına girmiş gönlümün efendisi. tc'nin tipik bir orta doğu ülkesine dönüşmesini ve otokrasiye geçişi hiç değilse 4,5 yıl ertelediği için kendisine minnettarım.
  ilk aşkım, son cumhurbaşkanım nice sağlıklı, mutlu yıllara. **

  *debe editi: cerattepe'yi inşaatçılara peşkeş çekmeyin, güzel artvin'i yaşam alanı olmaktan çıkarmayın. lütfen!
 • düğüne yetişmek için yol kapattırdığı görülmemiştir.

  sırf kendi güvenlik paranoyası için halkı rezil ettiğine de şahit olunmamıştır. (bkz: akaretler durağının kaldırılması)

  çoluğu çocuğu 17 yaşında zengin olmamıştır, onunla birlikte iş gezisine çıkmamıştır.

  gerisi hikaye...