şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: atatürkçülük)
  (bkz: dürüstlük)
  (bkz: adamlık)
  (bkz: hak bilirlik)
  (bkz: nezaket)
  (bkz: saygı)
  (bkz: tutumluluk)
  (bkz: tutarlılık)
  (bkz: vatanseverlik)
 • adam “genel af ile dışarı çıkan dhkp-c'liler” yazmış. genel af yetkisi sadece tbmm’dedir. özel affı kastettiğini sanıyorum anlamını bilmediğine emin olarak.

  özel af cumhurbaşkanlarına “sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebiyle belirli kişilerin cezalarını hafifletmek veya kaldırmak” yetkisi verir. adli tıbbın adalet bakanlığına raporu ve adalet bakanlığının cumhurbaşkanına af talebini iletmesi sonucu cumhurbaşkanı “kendisine iletilen listedekiler için” bu şartları taşıdığına hükmettiklerine özel af maddesini kullanır. bu bir insanlık görevidir ve kendinden sonra gelen cumhurbaşkanları da bu yetkiyi defalarca kullanmıştır. normaldir.

  cahillikten nasıl ölmüyorsunuz?
 • "cumhurbaşkanı" olması.
 • fetöcüleri veto etmesi. bir nevi sigorta görevi görmesi. ondan sonra gelenlerin yaptığı atamalar ortada
 • eşi hastalandığında hastaneye taksi ile gitmeleri.
 • cumhurbaşkanlığı sırasında kendisine hediye edilen iğneden ipliğe herşeyi kayıt altına aldıran ve devlete bırakan kişidir. (çünkü onlar ahmet'e değil türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı'na hediye edilmiştir)

  kendisi için etliye sütlüye karışmadı, pasifti, dış gezi yapmadı diyenlere sormak lazım:

  - almanya cumhurbaşkanı kim? (angela merkel değil) internette aratmadan bu soruya cevap verebilecek insan sayısı %1'i geçmez.

  anayasamızda cumhurbaşkanının yetki ve sorumlulukları belirlenmiştir. ahmet necdet sezer, anayasanın kendisine verdiği görevleri eksiksiz yerine getirmiş bir devlet adamıdır, olması gerekendir.
 • ufak bir kitapçıkla kriz çıkarabilen bir insandı. götünden çıkan alevler ve gözlerinden çıkan şimşeklerle düşmanlarını yok ederdi. öyle enteresan güçleri vardı. yoksa dünyadaki dengeler, ülkenin iç dinamikleri, ekonomik durum falan hikaye. öyle bir kitapçık atardı ki...uufff... ne tekmeler ne hırsızlıklar ulaşamadı onun attığı kitapçığın kriz çıkarma gücüne.
 • çankaya köşkünde oğluna yaptığı düğünün faturasını cebinden ödedi, köşkün şöförleri izinli sayıldı.

  sümeyye erdoğan’ın düğününde ise tüm emniyet personelinin izinleri iptal edildi mesaileri devlet kasasından karşılandı.

  sezer’in düğününde ikram edilen yemekler köşkün aşçılarına değil özel bir catering firmasına yaptırıldı maliyeti ise aile kendi bütçesinden karşıladı.

  erdoğan’ın düğününde ise istanbul büyükşehir belediyesi daha ön hazırlıklar esnasında mobil büfeler kurup resmi plakalı araçlarla yemek dağıtımına başladı

  son olarak köşkün o geceki elektrik faturası da sezer tarafından karşılandı.
 • şu adama halktan kopuk demek açıkça yalan söylemektir, ahlaksızlıktır. bu adam cumhurbaşkanı iken eşinin kırılmış elini tedavi ettirebilmek için devlet hastanesinde sıra beklemiştir. bunu görmemiş olsak inanmayız. olur mu öyle şey der geçeriz. ama görüntüleri var. diyebilirsiniz ki pr çalışması. insan bir düşünür neyin pr çalışması.
  bu adam halktan kopuk filan değildir. anayasada görev tanımı ne ise onu yapmıştır. ha kanun tanımazlara, arsızlara ve cumhuriyet düşmanlarına mesafeli durmuş derseniz tamam. doğru onlarda halktan.