şükela:  tümü | bugün
  • adli tıbba ömrünü adamış, ankaragücü delisi büyük insan. atatürk üniversitesi tıp fakültesi mezunlarının her daim saygınla andığı ve anacağı öğretim üyesi.
  • yeni yazdığı kitap ile gündemde olan bilim ve hukuk adamı. kitabını da içeren bir röportaj buradan izlenebilir.
  • odtü inşaat, kayseri tıp ve ankara hukuk fakülteleri mezunu hoca. birçok gencin okumak için yanıp tutuştuğu bölümlerin hepsine kombo yapmış akademisyen. şu an erzurum atatürk üniversitesinde adli tıp ana bilim dalı başkanlığı yapmaktadır.

    edit: rubiks cube'e uyarısı için teşekkürler.
  • üniversitedeyken adli tıp ve tıbbi deontoloji derslerimize giren mezun olduktan sonra hep tebessümle hatırladığım kıymetli hocam. bahsedildiği gibi odtü inşaat mezunu değil fakülteyi yarıda bırakıp tıp fakültesine geçmiş. adli tıp ihtisasından sonra da hukuk fakültesini bitirmiş hatta erzincan hukuk fakültesi dekanlığını uzun yıllar yapmıştır. öğrenciler için bir abi gibidir. sanki aileden biri gibi herkes çok sever.
    iyi ki varsınız nezih hocam selam ve saygıyla..
  • tıp tarihi ve deontoloji derslerine katılabildiğim için kendimi çok şanslı hissettiğim adli tıp uzmanı hocam. üstte de bahsedildiği gibi tıp fakültesine ek olarak hukuk fakültesi diplomasına da sahip. alanındaki başarısının haricinde insan olarak gerçekten kendisine duyulan saygıyı sonuna kadar hak eden birisi. bizim dönemimizde atatürk üniversitesi tamamen ingilizce tıp fakültesi bölümü açmıştı ve nezih hoca çoğu hocanın aksine vazifesini ciddiye alıp derslerin tamamını ingilizce anlatmak için kendini geliştirmiş, gayet öğretici ve akıcı bir şekilde de tüm derslerini ingilizce anlatmıştı. geldiği noktada kariyerindeki başarısına rağmen kendini geliştirmeye bu kadar önem vermesi ve işini ciddiye alması benim için çok büyük bir örnek olmuştu. tüm bunlara ek olarak benim gözümde nezih hoca’yı bu kadar değerli yapan şeylerin başında her gördüğü öğrenciye selam vermesi, vakti varsa mutlaka durup konuşması, hal hatır sorması, sigara içtiğini gördüğü öğrencileri “bakın ben içiyorum, hiç iyi bir şey değil. siz daha çok gençsiniz bari sizler içmeyin, bırakın.” diyerek uyarmasıydı. insanı seven, insana değer veren, işine saygı duyan, güzel kalpli, sarı bıyıklı canım hocam :) sizi tanıma ve öğrenciniz olma şansını elde ettiğim için çok mutluyum. inşallah bu yazıyı okursunuz ve seneler geçse de öğrencileriniz kalbindeki yerinizin hiç değişmediğini, çok çok sevildiğinizi, insanların hayatlarına dokunduğunuzu fark edip gülümsersiniz :)
  • kendini yetiştirmiş ve başarılı bir hoca olduğu kesin olan ama sosyal bilimler hakkında söyledikleri beni rahatsız ettiğinden pek de ısınamadığım tıp tarihi hocam. valla hocam bence o konularda çok yanılıyorsun.