şükela:  tümü | bugün
  • vaktiyle ankara mithatpasa caddesinin fors gazinosunun uzerindeki kisminda yer alan fekat buyuyerekten iki apartman alta tasinmis olan anafen dersanesinin kurucusu ve fizik hocasidir bu kisi. dersleri tek kisilik sov mahiyeti tasir, boyutlari 2m'ye 2m seklindedri, ders anlatirken tahtaya yaslanip mutemadiyen duvarla tavanin kosesine bakar. dersane sinirlari icinde almak, vermek, takmak, sokmak, cikarmak ve bilimum kelimeleri telaffuz ederken iki kere dusunmenizi gerektiren kisidir. astronomik para alip sizi odtulu yapar.
  • dersanesine bilimum insanlarin yazilmasinin bir nedeni de universite sinavi kasilip gerilme ortamindan tamamiyle uzak bir mekana haftada bes kere gitmek icindir.
    derse girer(dersin fizik dersi olmasi tekrar dikkat cekicidir) "don lastigi metoduyla elektrik devresi cozer, "herseyin kucugu sevimli oluyor degil mi ahmet abi" muhabbetlerine doyamadan cikarsiniz. "yahu newton kimdi ben bi anda cikaramadim" diyen ogrenciyi bile* kuantum profesoru yapabilitesi olan bi kisidir, gidiniz gorunuz eglenerek donunuz.
  • sesi boru gibi kalin, super ogreten ankara'li dersane fizik hocasi ve kendi isminden turemis dersanenin sahibi. koyu besiktasli ve eski basketbolcudur. ogrencilerinin bazen aazina sicmasina ragmen oldukca arkadas gibidir. cogunluk kendisini cok sever. her sene yeni sorular yazar, yazdigi sorularin oss/oys'deki sorulari tutturmasiyla unludur.

ayrica (bkz: anafen)
  • hem cok sevilen hem de saygı duyulan, bir seyi merak ettiginde derhal ogrenebilecek kadar kulaklari delik olan, zeki, yengec burclu fizik hocasi. sevmeyenini duymadım.
  • koridordan geçerken, saygıyla yol verilen çünkü ikinci bir kişinin geçmesine cüssesi sayesinde olanak tanımayan fizik hocası.
    hele anafenin küçücük erkekler tuvaletinde onunla karşılaşmak çok fena bir şeydir.
    üniversiteden mezun olurken hakkının yendiğini, hakkı bölüm birinciliği iken ikinci olduğunu, fakat birkaç yıl sonra birincinin öldüğünü, artık birincinin kendisi olduğunu söylediğinde gözlerimin faltaşı formatına girmesine neden olan insan.
  • kendisi odtü makina mezunudur.

çok zeki bir insan olmasının yanında da öğretmen stereotipinden de uzak bir insandır;hemen bir anımı aktarayım:
    dersaneye götürdüğümüz kamerayla sağda solda şebeklik yapan arkdaşlar çekilirken arkada ahmet abi görülmüş hemen zoom yaparak,"ahmet abi" diye bağrılmıştır.ahmet abi kameraya bakar,kameraya güzelce hareketini çekerek sınıfına girer.

(bkz: anektodal entry)
  • ayrıca kendisi mit* nin teklifini reddettigi ve hatta hatta nasa*dan da teklif aldıgını bizzat kendi agzından dinlemisimdir.cok kalender bir insandır.yasına basına ragmen herkes kendisine ahmet abi diye hitab eder.muthis kazık sorular uretir lakin oss de full cektirir.*o zamanların * en asmıs sınıfında* oldugumdan dolayı fizigin en karanlık yerlerine bizleri indirmistir.neredeyse her ders pastasını yeriz. kendisini sevmeyen tanımam varsa tanısmak istemem.
  • devlet memuru'nu tuvalette sikistirip,bi sonraki sinavda fizigi full cekmesini saglayan asmis sahis
    ayrica kendisi biseyler anlatip sonra fazlaca gurultulu bi noel baba kivaminda ho ho ho seklinde gulmesiyle unludur
  • bir ara (1988 civari) trt'de genclere fizik dersini sevdirme amacli program bile yapmisti. primitif duzeyde yapilan makara, yay vs. deneylerine ragmen o devrin sartlarinda hayli gusel bi programdi. dalga olayini da, 86 dunya kupasinda icat olunan meksika dalgasi goruntuleri esliginde aciklamisti ki genc dimaglarda taslar yerine oturmustu...

benzeri bir baska fizikci icin (bkz: ahmet necati akbay)
  • zamanında odtü fizikte öğretim üyeliği de yapmıştır. hatta hazırladığı sorularla odtü tarihinde fizik dersinin en düşük körvünü çıkardığını da söylemişti bi ara.

ayrıca beşiktaş kongre üyesidir.

ayrıca odasında einstein'in bir resmi ve altında da "imagination is more important than knowledge" sözü vardır.