şükela:  tümü | bugün
  • "birinci meşrutiyet kanun-ı esasi ve meclis-i mebusan" adlı kitabın yazarı.
  • turkiye cumhuriyeti hukumetleri’nin birinde kabine uyesi olarak bulunmus sahsiyet. hukumet uyesi olarak gorev alisina iliskin bilgiler asagidadir:

s.n./kabine/gorevi/gorev baslangici/gorev bitisi/secim cevresi/partisi/gorev suresi/toplam gorev yapma suresi
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 27.hukumet/ticaret bakani/17 haziran 1963/25 aralik 1963/istanbul/ckmp/6 ay 8 gun/6 ay 8 gun

not: resmi degil bu verilen sureler, ben saydim ve yazdim. nasil saydim? bir yilda 12 ay var kuskusuz ve her ay (istisnasiz) 30 cekiyor.
  • gençlerbirliği'nin 21 yaşındaki sağ beki. an itibariyle oynanan giresun-g.birliği maçında izlediğim kadarıyla gelecek için bir hayli umut veriyor. şu hali bile tarık çamdal'dan daha iyidir.
  • gençlerbirliği alt yapısının ahmet çalık'tan sonraki en iyi topçusu.mevkisi sağ bek olmasına rağmen defansif orta saha da oynayabilir.

maç içindeki temposu zayıf olmasına rağmen, oyun görüşü ile o açığı kapatıyor.bu çocuğu izledikçe rieranın sol bek oynadığı günlerdeki soğuk kanlılığı geliyor aklıma.
  • bence çok da fazla gelişemeyecek ve ilk on birde yer almaması gereken bir oyuncudur. yirmi üç yaşına gelmiş bir adam yapacağını şu ana kadar yapar. misal, ahmet oğuz'un yedek bıraktığı hakan aslantaş da belki mükemmel bir adam değil ama kendisi daha 20 yaşındayken, 2005 senesinde oynadığı maçlarda gençlerbirliği formasıyla asist de yapıyordu, hücuma da çıkıyordu, sağ kanadı da aslan gibi savunuyordu. eminim ki o adam bugün yerine dönse, boş boş yedekliğinden kurtulsa o yaşına rağmen takıma yine puanlar kazandıracak. sırf genç diye, parlatırız, geliştiririz diye bir oyuncunun iltiması olmamalı. göz var, nizam var. ahmet oğuz bu saatten sonra fazla gelişmez. sağ kanatta top ezer, hücuma da fazla çıkamaz. umarım beni yanıltarak aşırı gelişir ama pek sanmıyorum.
  • gün itibariyle a milli takım aday kadrosuna çağrılmış olan gençlerbirlikli futbolcu.
  • dünyayla kavgalı bir insan. bünyeye zararlı bu kadar asabiyet, yapmasın.
  • tam ümit özat topçusu. fazlası değil. şöyle adamların spordan ekmek yemesi ne kadar acı. evet.
  • komik bir futbolcu, beşiktaş koyarken kuduranlardan.
  • beşiktaşın ivedilikle transfer etmesi gereken sağ bek. hadi ordan diyeceksiniz ama eğer alırsak yeni bir gökhan gönül'ün beşiktaş'ta yetiştiğini görürsünüz.