şükela:  tümü | bugün
 • samsun anadolu lisesinin 1990'lı yıllardaki en iyi müzik öğretmenidir. kendisi ilkokuldan çıkma biz bebelere efsane amerika şarkılarının yanında türk sanat/müziği parçalarını öğreterek ufkumuzu açmıştır. öyle ki o zamanda öğrendiğimiz o şarkılar hala günümüzde sıklıkla tvlerde çalmakta ve biz de eşlik etmekteyiz. kendisi derste orguyla çalar, biz de eşlik ederdik. el condor pasa, walk of life vs. not konusunu ciddiye almaz, koroya giren herkese istediği notu verirdi ama asıl önemlisi dersine girdiği herkese müziği derinlemesine sevdirmesi, damarlarında hissettirmesiydi. sonra emekli oldu ve kalitesiz müzik hocalarına kaldık. flütçüler, evet flütçüler. bütün yılı 3-5 parçayı topluca flütle geçiren hocalar oldu maalesef. isim de vereyim, zuhal kaynar, yener şahin vs. ulan müzik dersinde bu arkadaşlar notun artistliğini yapardı. bu yüzden ahmet önder olması gereken kaliteli müzik hocası olarak sal tarihine adını yazdırmıştır. hala arkadaşlarla konuşurken kendisinden saygı ve sevgiyle bahsederken, diğerlerinden kötü konuşmamak adına bahsetmeyiz bile.
 • başarılı jimnastikçi.

  bu yılki akdeniz oyunları'nda artistlik jimnastikte 2. olan türkiye milli takımında yer almıştı. bireysel yarışlarda da paralel aletinde 1., atlama beygiri ve yer aletinde 2., genel tasnifte de 3. olmuştu.

  glasgow'da yapılan avrupa jimnastik şampiyonası'nda yer hareketleri ve paralel aletinde finallerde yarışıyor. yer hareketlerinin daha başında düşünce, diğer zor hareketleri başarıyla gerçekleştirmesine rağmen puanı kırıldı ve madalya şansını kaybetti.

  ek: yer minderinde 12.500 puanla finalde yarışan sporcular arasında sonuncu yani 8. oldu.
  ek2: paralel bar aletinde hareketleri sırasında düşerek sonunculuğu 'garantiledi' 13.666 puanla. diğer tüm sporcular da düşme 'başarısı' gösterse bile ancak üçüncü olabilecek bu puanla.
 • acaba düşer miyim stresinden dolayı konsantre olma sorunu yaşayan jimnastikçidir. yer hareketleri ve paralel barda düşmesi nedeniyle madalya şansını kaybetmiştir.
 • 2019 avrupa artistik jimnastik şampiyonası'nda ülkemize tarihinin ilk bireysel genel tasnif madalyasını kazandırmaya çok yaklaşan fakat yalnızca 0.099 puan farkla bronz madalyayı kaçırıp 5. sırada kalan millî jimnastikçimiz. elemeleri, bronz madalyalı rakibinin* önünde 3. sırada tamamlamıştı.