şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rize sulh ceza hakimliği'nin ahmet pergel'in talebi üzerine verdiği 31.07.2018 tarih ve 2018/1935 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • --- spoiler ---

  rize'de bulunan recep tayyip erdoğan üniversitesi (rteü) adına ağustos ayında bir ilan verilmişti. ilan, basın ilan kurumu aracılığıyla ulusal bir gazetede yer almıştı. ilanda, tıp, mühendislik, fen edebiyat fakültesi'ne 1'er, su ürünleri'ne 2 doçent, ilahiyat fakültesi'ne ise bir yard. doç. alınacağı belirtilmişti. ancak ilanda kriterler yerine doğrudan alınacak akademisyenlerin isimleri yer almıştı. örneğin tıp fakültesi için aranan öğretim üyesinin karşısında ahmet pergel ismi yer alıyordu. pergel'in isminin yanında ise "doçentliği alamadı, sorulacak" notu bulunuyordu. yine fen edebiyat fakültesi'ne alınacak öğretim üyesinin karşısında ise murat tomakin'in adı yer alıyordu. tomakin'in isminin yanına ise "izinli" notu düşülmüştü. diğer isimler ise mühendislik fakültesi can coşkun, su ürünleri fakültesi sabri bilgin, su ürünleri fakültesi huriye karabulut ve ilahiyat fakültesi musa balcı'ydı. o isimlerden sabri bilgin ve murat tomakin'in her şeye rağmen görevlerine başladıkları tespit edildi.

  rektör prof. dr. hüseyin karaman konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "sabri bilgin ve murat tomakin hocalarımız doçent oldular ve kadrolarına atandılar. ahmet pergel hocamız da doçentlik için hak kazandı, ancak henüz atanmadı. ilanda ismi geçen musa balcı dışında diğer hocalarımız zaten üniversitemizdeydi. dünyanın her yerinde bu böyledir. eğer atama yönetmeliğindeki şartlar varsa kadro verirsiniz. tabii ki yanlış olan kriterler yerine ilanda isimlerin yer almasıydı."

  balık baştan kokar

  chp ankara milletvekili aylin nazlıaka, bu durumu 'minareyi çalıp kılıfı hazırlamak' olarak tanımladı. nazlıaka şöyle konuştu: "akp üniversitelerin, özerk, bilimsel ve nesnel yapısını yok etmek için 12 eylül'ün yök'üyle el ele vermiş çalışıyor. bugüne kadar hiçbir ilanın kişiye özel olarak çıktığını görmedim. demek ki işe göre adam değil, adama göre iş aranıyor. bu usulsüzlüğün rteü'de olması da zamanın ruhuna uygun oldu. bir kez daha balık baştan kokmuştur. bu kişiler bu kadrolara yerleştikten sonra meslektaşlarının yüzüne nasıl baktılar, ilanı nasıl içlerine sindirdiler, anlamam mümkün değil."
  --- spoiler ---

  gazetelerde çarçaf çarşaf yayinlanan haberlerle ilgili başlıkların da silinmesi son günlerde iyice artti. sozluk iyi bir avukat mi tutsa aceba?
 • burada adına açılan bir başlığı sildirdiğine göre utanç duyulacak bir şeyler yapmış kişidir.
  eşine dostuna ailesine bir kez daha saygı ile duyurulur.
 • camiada lakabı dr. oetker'dir.

  (bkz: dr. oetker doçent olacak)
 • ahmet pergel türkiye'nin sayılı genel cerrahlarındandır. randevu almak için kendisine şuradan ulaşabilirsiniz.