*

 • "izmir büyükşehir belediye başkanı, dsplidir kendisi. barış derneği ve tip davalarından hüküm giymiştir zamanında..."

  düzeltme:

  yukarıda tırnak içinde duranları demişim ben de zamanında...

  oysa şöyle bir tanım yapmam gerekirdi:

  ahmet piriştina, burhan özfatura, yüksel çakmur ve gene burhan özfatura üçlemesinden çok çeken izmir'in başına gelmiş en iyi şeydir; kent bilincini ve iyonyalı olmanın getirdiği o güzel inceliği, yönettiği şehrin her kesiminde kanıtlayan -gururla söylüyorum ki- eski barış derneklilerdendir.

  70li yıllardaki fuar göl gazinosu'nda rakı sohbetlerinin, birlik işhanı'nın çatısındaki lokalin en güleryüzlü ve vatansever, insansever; "çok kötü, tü kaka komünist!" damgasıyla çekiştirilen; ancak her zaman demokratik sosyal adaletten yana duran, durmuş ağabeylerinden birisidir.

  "andaval izmirliler" olarak tanımlandığı görülen ve aslında hiç birşeye muhtaç olmadıkları için burunları havada gibi gözüken; sadece bir şehrin kendiliğinden gelen kültürünün yumağında biçimlenmiş yerinde bir gurura ve ortak bir kent bilincine sahip olan bu kitle* için ahmet piriştina yıllardır politik oyunlarla yozlaştırılan kenti, sahiplerine* sevgi ve emekle yeniden kurarak geri vermiştir...
 • izmir kipa mağazalar zincirinin de sahibidir.
 • (bkz: pri$tina)
 • kordondan otoban gecmesini onleyip yeniden takilinabilecek bir yer haline getiren izmir belediye baskani.
 • zamanında (seçimlerden önce), tüm izmiri gezmiş, herkezin elini sıkmı$, $ahsen ve bizzat el sıkı$tığım adam. $imdi ba$kan olunca gerçi işler değişti ama ossun. iyi yönetici. izmiri geliştiren ve geliştirmeye devam eden insan.
 • çok yakında dsp den istifasını vereceği ve hüsamettin özkan ve arkadaşlarının kuracağı yeni oluşuma katılacağı söylenen belediye başkanı.
 • izmir belediye baskanlari arasinda behcet uzdan sonraki en iyi baskan...
 • izmir icin yıllardır yapılmayan $eyleri yapan ve bircok izmirli'nin gonlunu fethetmi$ ba$kan.
 • izmir'in okullarına yaptıgı yenileme ve guzelle$tirme calı$malarıyla oncelikle oralardan mezun genclerin gonlunu fethetmi$, daha sonra da egitime verdigi onemi goren insanların takdirini kazanmı$ ki$i. bir donem daha izmir'i ihya etsin istiyoruz.
 • 29 ekimde kordondaki gecit toreninde babamin ulen herife bak zamaninda lisedeyken* gecit toreninde sirayi bozmak icin elinden geleni yapardi simdi gecmis jipin ustunde selam aliyor diyerekten ic gecirdigi, izmirden ayrildigim* son 3 yilda her gittigimde sehri biraz daha yasanilir bulmama sebep olan basarili belediye baskani...
hesabın var mı? giriş yap