şükela:  tümü | bugün
  • ilaç şirketlerine tapan doktorları kudurtan prof

adam düzgün yiyecekler yiyin hasta olmazsınız ilaca da ihtiyacınız olmaz diyor. bunda kuduracak ne var anlamıyorum.

siz daha çok kazanın diye bizi hasta yapan şeyleri de mi söylemesin adam.

bayer'in ürettiği gdo'lu tohumları ekin, amerikalıların gübreleriyle tarlanızı gübreleyin, yine bayer'in ürettiği kanserojen tarım ilaçlarıyla tarlanızı ilaçlayın. hasat ettiğiniz ürünü yiyip kanser olun, bayer'in kanser ilaçlarıyla kendinizi tedavi etmeye çalışın. doktor da size o ilacı yazıp para kazansın.

şu doktorlar ne kadar sığ insanlar.

çoğunluk böyle olduğu için genelleme yaptım, ilaç şirketlerine tapmayanlar hakkını helal etsin
  • sporda, siyasette, dinde fanatizme yanlış olsa dahi alıştık da bilimde ve tıpta küçükusta bunu bize prof. unvanıyla gösterince insan üzülüyor. bazı dallarda bilimin ışığından çıkmamak gerekir diye düşünüyorum. bilimi güvenilmez gören bir doktor.
  • toplum sağlığını tehdit eden açıklamalar yapan, amacının popüler olmak ve popüler kalmak olduğu çok açık olan, söylediklerinin çoğuna güvenilmemesi gereken şahıs.
  • konunun içinden ve kendisini tanıyan biri olarak söyleyebilirim ki yorumları tıp ve bilimi referans almıyor. bir mühendis otizm hakkında internetten bir şeyler okuyup yorum yapsa, bir avukat bir şeyler okuyup aşılar hakkında ahkam kesse emin olun çok daha mantıklı bir şeyler söyler. profesör ünvanını kullanarak şarlatanlık yapmaktadır.
    düzelt: uygunsuz kelimeler çıkarıldı
  • adama aşı karşıtlığını soruyorlar, lafı döndürüp, dolaştırıp aşının ticari bir ürün oluşuna tek bir şirketin 55 tane aşı geliştirmiş olduğuna getirip yardırıyor. ancak kesinlikle ve kesinlikle çocuk felci, çiçek, hepatit, kızamık, kabakulak, tetanoz'a değinmiyor.
    çünkü ağzından çocuk felci kaçarsa, aşı yaptırın demesi lazım.

sanki bugün herkesin yüzlerce aşı olduğu bir dünya var da amca onu düzeltecek...

aşı takviminde 8-10 tane aşı var dede, yaptırak mı yaptırmayak mı, onu söyle.
    sıçtırma reytingine de kitap satışına da.
  • kendisi göğüs hastalıkları uzmanı olup; uzmanlık alanı dışındaki konularda sırf televizyonlara çıkabilmek, göz önünde olmak ve popülizm kasmak uğruna kendi alanı dışındaki konularda içi boş açıklamalar yapmaktadır. şimdilerde ise halkımızın ruh sağlığının düşünür olmuş kendileri
  • ben anlamadım bu adam neden bu kadar eleştiriliyor. söylediği her şey çok mantıklı geliyor bana.

gereksiz ilaç kullanımına karşı, haksız mı? kişide ufak bir iltihap sorunu oluyor dayıyorlar antibiyotiği, 15 gün sonra iltihaplanma tekrar oluyor. o kişinin çözmesi gereken başka problemlerin olduğu anlatılmıyor. daya ilacı gönder.

sevdiğiniz, istediğiniz bir sporu yapın, hatta spor yapmayın sadece hareketli olsanız yeter, sevmeden bir işi yaparsanız strese girersiniz bu vücut için daha tehlikeli diyor, haksız mı? kilolu bir insan gidiyor spor salonuna ‘git 1 saat yürü, arkasından gel şu ağırlıkların altına gir’ deniyor kendisine. adam için tüm bunlar zulüm, belki koşu bandından nefret ediyor. strese girdikçe ne kilo verebiliyor ne sağlıklı hayatın zevkini çıkarabiliyor. ve obeziteye devam.

bir çok hastalıkta erken teşhisin önemi yoktur diyor. gidip her sene ben akciğer kanseri miyim diye kontrol edeceğine sigarayı bırak diyor. akciğer kanseri olduğunu öğrensen ne olacak diyor. haksız mı?

kronik tüm hastalıkların sebebi paketlenmiş, işlenmiş gıdalar ve şeker diyor, haksız mı?

süper gıda yoktur. her sene bir gıda popüler olur ve bunlar pazarlama hilesidir diyor. doğal olan tüm gıdalar süper gıdadır diyor. haksız mı?

kimyasal içerikli cilt ürünlerinden kaçının diyor. haksız mı?

neticede bir çok röportajını dinledim. haksız olduğu tek bir konuya denk gelmedim. aşı meselesinden anlamam o konuda yorum yapamam ama genel olarak söyledikleri doğru şeyler diye düşünüyorum.
  • bilim insanı değildir. kendi branşı olan göğüs hastalıkları üzerine tek kelime etmez. uzmanlığı olmayan, para getirecek her konuda atıp tutar. toplumu yanlış yönlendirir. ayrıca hem kadın düşmanı hem homofobiktir.