• birlesmis milletlerin diplomatlarina ders veren, birlesmis milletlerin orta dogu ve dogu avrupada bu kalitede buldugu tek egitim merkezi konumunda olan academy international'in kurucusu.
 • 1965 yılında izmir’ de doğan ahmet şerif izgören 1983 yılında kuleli askeri lisesini ve 1987 yılında hacettepe üniversitesi ingiliz dil bilimi bölümünü bitirdi. silahlı kuvvetlerde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan izgören 1991 yılında ordudan ayrıldı ve sonrasında ankara üniversitesine bağlı bir kuruluşta kurucu müdür olarak çalıştı. daha sonra özel sektöre transfer oldu ve iki ayrı kuruluşta genel müdürlük yaptı. yöneticilik yaptığı dönemde bursa’nın ilk kültür merkezini açarken, türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkardı. halen academy international & sunley türkiye’nin yönetim kurulu başkanlığını ve akamiarti a.ş. yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. evli olan izgören, yönetim deneyimlerini şirketlere yaptığı danışmanlıklara taşımaktadır.

  yayımlanmış 8 eseri bulunuyor.

  -şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır ( 2002 )
  -geleceğin organizasyonunu yaratmak ( 2001 )
  -english via music ( 2000 )
  -dikkat vücudunuz konuşuyor ( 1999 )
  -iş yaşamında 100 kanguru ( 1999 )
  -english through music ( 1991)
  -a class in n.c.o ( 1991 )
  -dil öğretiminde başarıyı etkileyen faktörler ( 1990 )
 • üniversitelerde verdiği konferans ve sunumlarda salonun tıklım tıklım dolmasına yol açan, vücut dili konusunda çoktan aşmış olan ve bu konuyla ilgili verdiği seminerlerde katılımcıları gülmekten kırıp geçen müthiş bir insandır kendisi. pek çok şirketin yeniden yapılandırma proğramlarında yönlendirici olarak yer almış ve sistem liderliği konusunda bir dönem dogu akdeniz üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevinde bulunmuştur.
 • son kitabında begenmeyenlere paralarini iade edecek kadar da iddialidir . insan iliskileri, kendine güven, hayata pozitif bakis hakkinda ne varsa ogrenilebilir kendisinden. seker mi seker muhabbeti dinlenilir bir insandır.
 • kendisi yakinda devlet buyuklerimize ve patronlarimiza ders vermeyi birakacak ve anadolu kentlerini gezerek halka seminerler verecektir. nisan 2004 seminerinde bu i$ icin gönüllü öğrencilere ihtiyacı olduğunu acıklamı$tır.