şükela:  tümü | bugün
 • radikal muhabiri. su anda kuzey irak'ta.*
 • radikal gazetesinin demirbasidir, insan haklari, susurluk, kayiplar falan denilince akla gelen haberlerde imzasi olan adamdir, pek severiz kendisini biz.
 • radikalden once yeni yuzyildaydi. yazdiklari ve cektikleri takdire sayandir.
 • radikal'den atılmış gazeteci. maaşların bordrolarda eksik gösterilmesi ve de tatilllerde yapılan fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi üzerine doğan gazetecilik şirketi aleyhine açtığı dava yüzünden işine son verilmiş. iddialara göre açtığı davadan vazgeçmesi için para teklif edilmiş, kabul etmezse değil doğan grubu, külli medyada iş bulamayacağı söylenmiş. bunlar işe yaramayınca performans düşüklüğü gerekçesi ile savunması alınıp, işine son verilmiş.
  kendisini en kısa zamanda yeniden iyi haberler yaparken göreceğimize inancımız tamdır.
 • alemlerin en kral muhabirlerindendir, dogan grubunun karsinda dimdik durmayi becermistir... merak ettigim bu surecin ardindan radikalde ve dogan grubunda kimlerin ahmet sik'in yaninda duracagi...
 • radikal adlı gazeteden performans düşüklüğü nedeniyle 3 mayıs 2005 tarihinde atılan gazeteci. yaptığı haberler arasında manisa'da işkence gören lise öğrencilerinin, metin göktepe'yi döverek öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan polislerin davasının, ‘hayata dönüş' adı verilen operasyon ile, devletin yasal güvencesinde olmalarına karşın, hapisanelerde öldürülen onlarca can'ın haberleri varmış..

  (bkz: http://istanbul.indymedia.org/…ws/2005/05/29527.php)
 • gazeteciler gazetelerini değiştirebilirler, bazı gazeteciler gazetelerinden çıkarılabilirler, davalar açılabilir, davalar kaybedilebilir yada kazanılabilir ama bu kez dava sonucu vs. önemli değil kaybeden hem gazete hem de ahmet şık'ın haberlerinden mahrum kalacak radikal okuyucularıdır. muhabir olarak da insan olarak da 10 numaradır. çok çok kısa bir dönem kendisini tanıma şansım olsa da üzerinden beş seneden fazla geçmesine rağmen aklıma kazınmış iyi insan, aile babası*
 • aktuelde ise baslamasinin birinci haftasinda dogan grubuna dava actigi icin kovulan muhabirdir kendisi... haber bianetten copy paste

  hakkını arayana sabah grubu'nda da iş yok!
  doğan grubu'na alacak davası açtığı için işine son verilen radikal gazetesi muhabiri şık, yeni çalışmaya başladığı "aktüel" dergisinde de işten çıkarıldı. dergi yöneticileri, şık'a, açtığı dava nedeniyle grup bünyesinde çalışamayacağını bildirdiler.

  --------------------------------------------------------------------------------
  bia haber merkezi
  24/06/2005 erol önderoğlu hukuk@bianet.org
  --------------------------------------------------------------------------------
  bia (istanbul) - bir süre önce doğan grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkarılan "radikal" gazetesi muhabiri ahmet şık'ın, yeni çalışmaya başladığı "aktüel" dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.

  gazetecinin doğan grubu'na karşı sirkeci'deki istanbul iş mahkemesi'nde açtığı işe iade davası 14 haziran'da görevsizlikle sonuçlandı. mahkeme, dosyayı gazete merkezine en yakın yer olan bakırköy iş mahkemesi'nde gönderdi.

  hakkını savunan gazeteciye iş yok

  türkiye gazeteciler sendikası (tgs) istanbul şubesi yönetim kurulu üyesi ve çağdaş gazeteciler derneği (çgd) üyesi ahmet şık, yedi yıl çalıştığı gazeteden dünya basın özgürlüğü günü arifesinde, 2 mayıs'ta işinden olmuştu.

  yaklaşık bir hafta önce sabah grubu'na bağlı haftalık "aktüel" dergisinde işe başlayan gazeteci şık, sigorta işlemlerinin tamamlanmasını beklerken önceki gün (çarşamba) işten çıkarıldığı öğrendi.

  aktüel dergisi yöneticileri, gazeteciye doğan grubuna açtığı dava nedeniyle bu grup bünyesinde de çalışamayacağını bildirdiler.

  gazeteci, doğan grubu icra kurulu üyesi ve insan kaynaklarından sorumlu münir cankurtaran'ın, kendisine "davayı geri çekmezsen, doğan grubu dışında da hiçbir şirkette iş bulamazsın" diyerek tehdit ettiğini açıklamıştı.(eö/eü)
 • hem yaptığı işlerle hem de hakkını araması dolayısıyla gazeteciliğin yüz akıdır kendisi.