şükela:  tümü | bugün
2015 entry daha
 • pkk'ya terör örgütü diyememiştir. nevşin mengü kendisine pkk bir terör örgütü mü diye sormuştur. bu zat, "pkk bir terör örgütü mü, bir de şöye düşünelim. tahir elçi neden öldürüldü?" demiştir.

  yahu efsane olacaktın, meğer kestaneymişsin. yazıklar olsun ahmet şık! beşiğinde katledilen bebeklerin çığlıkları bir ömür kulaklarında çınlasın! o bebeklerin kanları üzerine kurulmuş bir örgüte, terör örgütü diyemeyen bir vatan hainiymişsin meğer. yazık bize sana acımışız bir zamanlar. ilk fırsatta dağa da çıkarsın allah bilir. utan, utan!
 • ahmet şık'ın geçmişten beri pkk'ya soğuk bakmadığı biliniyor.

  kendisinin haklarını 2010'da hapse atıldığında savunan ulusalcıları gören pkk sempatizanları, "şık bunlardan hoşlanmaz ama haydi neyse." türü laflarını sözlükte yazmışlardı.

  doğal olarak başka yerlerde de bu tür yorumlar yapıldı. bu bilinen bir gerçektir.

  kendisine verilen destek, sadece kitap yazmasına rağmen "kitaplar vardır, bombalardan tesirlidir" tipinde laflarla ve taraf gazetesince hedef gösterilerek içeri atılmasındandı.

  taraf da bu tepkilerden uyandığından daha sonra başka başlık attı ve başlığın mimarı ahmet altan da şık konusunda cemaat savcılarının dediği laflara uyma konusunda fikrini değiştirdi. ama sonuçta o başlık atıldı ve o gün sorsan o savcılar görevden alınsın mı diye, bugün diyeceği gibi hayır derdi.

  sonuçta hedef okumuş cumhuriyetçi ya da kemalist orta sınıf ve bunların tepkilerinin basın yoluyla baskılanmasıydı. bu hesaplaşmada araya ittifak ettikleri kürt milliyetçilerinin sempatizanını, cemaat konusunda "çıkıntı"lık ettiği için alırsanız bile bu düzenin kabak gibi gör-e-meyenlere bile gözükme ihtimali vardı.

  zaten ahmet şık, bugün dahi, mehmet baransu ve ahmet altan'ın sadece muhabir ve gazeteci olduğunu(!); ahmet altan'ın su katılmamış demokrat olduğunu düşünecek kadar sığ görüşleri olan bir insan.

  bu laflarını da altan için "onun hakkında konuşmak zor" sözleriyle giriş yaptıktan sonra sarf eder çünkü biliyor ki, ahmet altan ne gazetecidir ne demokrattır ama altan'ın saldırdıklarından şık da nefret etmektedir.

  altan'ın attırdığı manşetleri, yazdığı yazıları okuyan biri altan su katılmamış demokrat ya da baransu'nun muhabir olduğunu söyler mi? söylemez. taraf'ı okuduysa da pkk sempatizanlarının söylediği gibi ulusalcılardan nefret ettiği için bu görüşte olabilir.

  kısaca, pkk terör örgütü müdür sorusuna tahir elçi gibi "pkk terör örgütü değil, terör vari siyasi hareket" laflarıyla bilinen birinin şüpheli ölümüyle cevap vermesi eğer yaptıysa, gayet doğaldır. şaşırmayın arkadaşlar, eldeki malzeme bu.

  pkk bir terör örgütüdür, ırkçı bir yapılanmadır. ırkçılıkları iletişime bile giremeyecek bir ön kabuldür. bu şovenizm onlara sempatizanlar yoluyla dış dünya ile bağlantılarında söylemsel bir kabuk görevi görmektedir.

  (bkz: ne kadar kan dökülürse o kadar temizleniriz)

  o yüzden hdpliler vs canlı bomba cenazesi için taziye çadırı kurarlar, demirtaş vs bunların ölümünü kutsayan konuşmalar yapar.

  (bkz: direniş kahramanca bir tarih yazıyor)

  kitap yazar, adını canlı bombacı ismi koyar. atılacak çok bkz, kaynak,referans vs var ancak başlık ahmet şık ile ilgili.
 • umarım hdp barajı aşar ve kendisini mecliste görürüz.
 • ben ahmet şık'a oy verecek bir seçmen olarak onun adına konuşayım ; he pkk terör örgütü he tamam ..eee ne oldu ? ne oldu , ne olduuu? ne kazandın? adamları dağdan mı indirdin? savaşı mı kazandın? 40 yıldır terörist dedin ne kazandın çomar ?.dolar 5 lira oldu çomaroğlu çomar yüzüne tükürsem yarabbi şükür diyecek beyinsiz
 • evet, gördüğünüz üzere kürtçü bir çomar ortaya çıktı ve yüzsüzlük saldırısını seçti.

  sığır kardeş, pkk'nın ne dağdan inmeye ne de çatışmayı kesmeye niyeti var. canlı bombalarla halkı öldürüp duruyor.

  sonra buna pkk terör örgütü teşhisi konunca ve koyamayanlardaki çap sorgulanınca sanki adı konmayınca bir bok değişiyormuş gibi bağırıyorsunuz.

  hayır, bir de terörist 40 yıldır teröristlik yapsın, biz adını koyunca bir şey değişmiş olacak gibi alınıyor herif.

  ne olduuuu, diye yırtıyor kendini resmen kösele surat tip. kendini de iyi tanıyor ki, yüze tükürülse yarabbi şükür diyecek tipte olduğunu başkasına yansıtmaya çalışıyor.

  sonra zaten film şeridi kopuyor, 40 sene, dolar vs gidiyor. oğlum sende ne beyin vardı ki başkasına teşhis koydun.

  tanım: görüldüğü üzere, böyle hıyarların arsızlıklarının onaylandığını sanmasına yol açan bir insandır.

  dolar 5 tl olmuşmuş, 40 seneymiş, biz böyle deyince bir şey değişmemişmiş. oha artık, adamlardaki surat kösele olmuş. pkk canlı bombacı kullanmasın kardeşim alınıyorsanız suçlarınızın adının konmasından. rezalete bak ya.