şükela:  tümü | bugün
2190 entry daha
 • acilciler ile dm görüşmeleri kısmen açıklanmış gasteci. mihraç ural
 • twitter’da mihraç ural ile olan konuşmaları yayınlandığı için terörist olmakla yaftalanan gazeteci. yok gerçekten bu kadar aptal insanla bir arada yaşamaktan bıktım artık ben. alooo adam gazeteci, gazeteci. sürekli gündemde öldü-ölmedi iddialarıyla yer alan bir kişiyle görüşme talebinde bulunmasından daha doğal ne var beyinsiz çomarlar?

  canı ister, gerekli koşulları elde ederse el bağdadi ile bile görüşür sizden mi izin alacak adam?
 • gazeteci ve milletvekilidir. bu durumda terörist, suçlu kişilerle görüşmesini halka açıklamakla yükümlüdür. şeffaflık önemlidir.
 • her devirde hapse atılan bu adam benim sanırım türkiye'de ahlakına en güvendiğim adamdır. kendim dahil. herkes kendi ahlakını mükemmel zanneder ama ben bazen kaypaklık yapacağımdan, laf kıvıracağımdan korkarım. ahmet şık'ın bunu yapmayacağını bilirim.
  aklımla tamamen zıt bir şey söylese bile "ne diyo la bu" tavrından önce "hmm demek ki benim algılayamadığım bir perspektif var, dur biraz daha düşüneyim" falan derim.
  valla bölgemin milletvekili olarak nasıl iç rahatlığıyla kendisine oy verdim anlatamam.

  aynı zamanda gazetecidir. hacklenerek elde edilmiş ve hele de suç teşkil etmeyen yazışmalarını halka açıklamakla yükümlü değildir, gazeteciler bilgi kaynaklarını kimseye açıklamak zorunda değillerdir.
 • kirmizi bultenle arandigi halde trt'ye cikarilan teroristin oldugu ulkede dm mesajlarini desifre ettik denilen canim gazeteci, yazar, milletvekili. ay yildizli arkadaslar once trt'ye bunun hesabini sorsun bence. ustelik bunun icin desfireye ihtiyac da yoktu haha. zahmetsizce... siz, teror yaftasini kullanarak milleti salak yerine koymaya cok tatli alistiniz.
 • edit: sonradan gördüm üsttekini. ya şurada zerre terör ifadesi geçmezken, trt'den hesap sorun demek de nedir. insanların salak yerine koymaktan bahsederken türkiye'de ne kadar kendi yalanına inanma konusunun yaygınlığına örnek gerçekten. hem milletvekillerinden hem de trt'den hesap soralım. olmaz mı? yok, şık muhalefet vekili mi diyeceksiniz ona da?
  ---
  şeffaflık talep eden ve bunu herkesten isteyen taraf olarak, ben kimseye kendi düşüncemden fazla güvenmem. bu benim düşüncemin herkesten daha güvenilir olduğuna da işaret edeğildir.

  ahmet şık mesela, ahmet altan'ın su katılmamış demokrat olduğunu söyleyecek kadar saçma beyanlar verebiliyor. zamanında ahmet altan, ahmet şık'ın hapse atılmasına gazetecilikten tutuklanmadılar dediğinde manşetten, şık şimdi böyle mi oldu demişti.

  gazeteci haber yaparken kaynak açıklamak zorunda değildir. ama yasa dışı örgütlenmelerle ilişkileri olan milletvekili ve gazeteciyse şeffaflık beklenir. herkes bir tarafından savunma yaparak üstünü kapatmaya çalışırken kavramlar çarpıtılıyor, içi boşaltılıyor.

  kimse kaynağı mihraç ural'a dayanan bir iddianın haberleşmesi sonrası, adamı ihbar etsin ya da ifşa etsin demiyor. ama milletvekillerimizden iktidar ya da muhalefet, böyle ilişkileri konusunda şeffaflık talep edebiliriz.

  ha etmezseniz ne olur, suriye'de olanlar olur. amerikan gazetelerine işid'le iş yapan türkler haberleri çıkar. siz de onlar sağcı, ahmet de solcu diyerek kendinizi avutursunuz. geçmişteki eylemler gelecektekilerin teminatıysa böyle güvenme savunmaları yapılır.
 • sanırım insanlar gazeteciliği televole muhabirliği falan zannediyor. yani bir gazeteci röportaj yapmak istediği kişiyi bar çıkışında yakalayıp ağzına mikrofon tutsun istiyorlar.

  gazeteci dediğiniz şey, imkanı olur ise şeytanla dahi röportaj yapmak için iletişime geçer. geçmiyorsa gazeteci falan değildir zaten.
 • akepe tarafından trde gazetecilik muhabirlik yok edildiği için adamın yaptığı her şey suç